Frekvenstavler

B10
Ø/Alle

S E 7 5 4
H D 7 3 2
R B 9
K T 6 4
  S B T 2
  H 9 5 4
  R 7 5 3
  K D 9 8 3
TABLES 3
H K B 6
R E 8 4 2
K E K 7 5 2
 S K D 9 8 6
H E T 8
R K D T 6
K B
Spil B10
Antal Kontrakt S NS ØV Resultat
2 N 4S   10 620   12
6 S 4S   10 620   12
1 S 3S   11 200   3
10 S 3S   10 170   -8
1 Ø 4K   9 100   -19
B11
S/-

S E K 8 7
H 8 7 5
R K D
K D B 9 6
  S D T 6 3
  H E T 9 3 2
  R E 2
  K E T
TABLES B 9 5 4
H K D B
R 9 6
K 8 7 4 3
 S 2
H 6 4
R B T 8 7 5 4 3
K K 5 2
Spil B11
Antal Kontrakt S NS ØV Resultat
1 S 3R   10 130   18
1 S 4R   10 130   18
1 S 3R   9 110   15
3 S 4R   9   50 11
2 V 2H   8   110 6
3 Ø 3S   9   140 -3
1 Ø 2S   9   140 -3
2 V 2H   9   140 -3
1 V 3H   9   140 -3
2 Ø 3S   10   170 -12
2 S 5R D 9   300 -16
1 Ø 3S D 9   530 -19
B12
V/NS

S D T 8
H E 7
R K D 9 7 3
K 6 4 2
  S 4 3
  H K D T 8 4 2
  R 5
  K K 9 8 3
TABLES K B 7
H B 9 5
R E B 8 4 2
K 7 5
 S E 9 6 5 2
H 6 3
R T 6
K E D B T
Spil B12
Antal Kontrakt S NS ØV Resultat
1 S 3S   9 140   19
1 Ø 5H D 10 100   17
1 V 4H   9 50   15
1 S 3S   8   100 12
1 S 4S   9   100 12
2 V 3H   9   140 8
2 V 3H   10   170 4
2 S 3S   7   200 -5
4 S 4S   8   200 -5
1 S 5S   9   200 -5
2 S 4S   7   300 -14
2 V 4H   10   420 -18

Spilresultater

B10
Ø/Alle

S E 7 5 4
H D 7 3 2
R B 9
K T 6 4
  S B T 2
  H 9 5 4
  R 7 5 3
  K D 9 8 3
TABLES 3
H K B 6
R E 8 4 2
K E K 7 5 2
 S K D 9 8 6
H E T 8
R K D T 6
K B
Bord NS ØV Kontrakt S NS ØV Resultat
1 Bent Lüthcke
Lars Mathiasen
Anders Hagen
Thomas Vang Larsen
Ø 4K   9 100   -19
2 Lars W. Pedersen
Boje Henriksen
Niels Foged
Steen B. Andersen
S 3S   10 170   -8
3 Søren B. Jørgensen
Peter Jacobsen
Karsten Jensen
Torben Dalsgaard
N 4S   10 620   12
4 Freddi Brøndum
Christian Brøndum
Peter Kraunsøe
Søren Kraunsøe
S 3S   10 170   -8
5 Mads Krøjgaard
Arne Mohr
H.C.Graversen
Poul Clemmensen
S 3S   10 170   -8
6 Carsten Sørensen
John Møller Jepsen
Peter Zeeberg
Ulrik Zeeberg
S 3S   10 170   -8
7 Paul Hansen
Henrik Ipsen
Palle Reimann
Jens Ole Jensen
S 3S   10 170   -8
8 Ib Axelsen
Kristian Valsted
Ejgild Johansen
Lars Nielsen
S 3S   10 170   -8
9 Ib Christian Bank
Brian Skjønnemann
Lars Blakset
Mathias Bruun
S 3S   11 200   3
10 Leif Øgaard
Michael Mulvad
Jan Petersen
Arne Petersen
S 4S   10 620   12
11 Henrik Caspersen
Tom Nørgaard
Steen Winkler
Claus Sørensen
N 4S   10 620   12
12 Kaj Sørensen
Rudi Bjerregaard
Villy Dam
Otto Dahl
S 4S   10 620   12
13 Torben Ebbesen
Flemming Jørgensen
Bjarne Hansen
Torben Værum
S 4S   10 620   12
14 Søren Fritzbøger
Steffen Holm Pedersen
Nadia Bekkouche
Henrik Binderkrantz
S 4S   10 620   12
15 Kim Arentsen
Henrik Smedemark
Kasper Konow
Michael Askgaard
S 4S   10 620   12
16 Svend Erik Eriksen
Jørgen Priess
Bent Pedersen
Flemming Pedersen
S 3S   10 170   -8
17 Niels Krøjgaard
Jens Ove Henneberg
Bo Engel Olsen
Casper Klink
S 4S   10 620   12
18 Frank Paaskesen
Helge Hesselberg
Thorvald Aagaard
Morten Jepsen
S 3S   10 170   -8
19 Andreas Marquardsen
Thomas Berg
Lauge Schäffer
Jens Auken
S 3S   10 170   -8
20 Jørgen Hansen
Nils Mønsted
H.C.Nielsen
Knud-Aage Boesgaard
S 3S   10 170   -8
B11
S/-

S E K 8 7
H 8 7 5
R K D
K D B 9 6
  S D T 6 3
  H E T 9 3 2
  R E 2
  K E T
TABLES B 9 5 4
H K D B
R 9 6
K 8 7 4 3
 S 2
H 6 4
R B T 8 7 5 4 3
K K 5 2
Bord NS ØV Kontrakt S NS ØV Resultat
1 Bent Lüthcke
Lars Mathiasen
Anders Hagen
Thomas Vang Larsen
S 4R   9   50 11
2 Lars W. Pedersen
Boje Henriksen
Niels Foged
Steen B. Andersen
Ø 3S   9   140 -3
3 Søren B. Jørgensen
Peter Jacobsen
Karsten Jensen
Torben Dalsgaard
Ø 2S   9   140 -3
4 Freddi Brøndum
Christian Brøndum
Peter Kraunsøe
Søren Kraunsøe
V 2H   9   140 -3
5 Mads Krøjgaard
Arne Mohr
H.C.Graversen
Poul Clemmensen
V 2H   8   110 6
6 Carsten Sørensen
John Møller Jepsen
Peter Zeeberg
Ulrik Zeeberg
Ø 3S   10   170 -12
7 Paul Hansen
Henrik Ipsen
Palle Reimann
Jens Ole Jensen
S 4R   9   50 11
8 Ib Axelsen
Kristian Valsted
Ejgild Johansen
Lars Nielsen
S 4R   9   50 11
9 Ib Christian Bank
Brian Skjønnemann
Lars Blakset
Mathias Bruun
S 5R D 9   300 -16
10 Leif Øgaard
Michael Mulvad
Jan Petersen
Arne Petersen
V 2H   8   110 6
11 Henrik Caspersen
Tom Nørgaard
Steen Winkler
Claus Sørensen
S 5R D 9   300 -16
12 Kaj Sørensen
Rudi Bjerregaard
Villy Dam
Otto Dahl
V 2H   9   140 -3
13 Torben Ebbesen
Flemming Jørgensen
Bjarne Hansen
Torben Værum
S 4R   10 130   18
14 Søren Fritzbøger
Steffen Holm Pedersen
Nadia Bekkouche
Henrik Binderkrantz
Ø 3S   9   140 -3
15 Kim Arentsen
Henrik Smedemark
Kasper Konow
Michael Askgaard
S 3R   9 110   15
16 Svend Erik Eriksen
Jørgen Priess
Bent Pedersen
Flemming Pedersen
Ø 3S   10   170 -12
17 Niels Krøjgaard
Jens Ove Henneberg
Bo Engel Olsen
Casper Klink
Ø 3S D 9   530 -19
18 Frank Paaskesen
Helge Hesselberg
Thorvald Aagaard
Morten Jepsen
V 3H   9   140 -3
19 Andreas Marquardsen
Thomas Berg
Lauge Schäffer
Jens Auken
Ø 3S   9   140 -3
20 Jørgen Hansen
Nils Mønsted
H.C.Nielsen
Knud-Aage Boesgaard
S 3R   10 130   18
B12
V/NS

S D T 8
H E 7
R K D 9 7 3
K 6 4 2
  S 4 3
  H K D T 8 4 2
  R 5
  K K 9 8 3
TABLES K B 7
H B 9 5
R E B 8 4 2
K 7 5
 S E 9 6 5 2
H 6 3
R T 6
K E D B T
Bord NS ØV Kontrakt S NS ØV Resultat
1 Bent Lüthcke
Lars Mathiasen
Anders Hagen
Thomas Vang Larsen
S 4S   8   200 -5
2 Lars W. Pedersen
Boje Henriksen
Niels Foged
Steen B. Andersen
S 3S   7   200 -5
3 Søren B. Jørgensen
Peter Jacobsen
Karsten Jensen
Torben Dalsgaard
Ø 5H D 10 100   17
4 Freddi Brøndum
Christian Brøndum
Peter Kraunsøe
Søren Kraunsøe
V 3H   10   170 4
5 Mads Krøjgaard
Arne Mohr
H.C.Graversen
Poul Clemmensen
V 3H   9   140 8
6 Carsten Sørensen
John Møller Jepsen
Peter Zeeberg
Ulrik Zeeberg
S 5S   9   200 -5
7 Paul Hansen
Henrik Ipsen
Palle Reimann
Jens Ole Jensen
S 4S   8   200 -5
8 Ib Axelsen
Kristian Valsted
Ejgild Johansen
Lars Nielsen
S 4S   9   100 12
9 Ib Christian Bank
Brian Skjønnemann
Lars Blakset
Mathias Bruun
V 4H   10   420 -18
10 Leif Øgaard
Michael Mulvad
Jan Petersen
Arne Petersen
S 3S   7   200 -5
11 Henrik Caspersen
Tom Nørgaard
Steen Winkler
Claus Sørensen
S 4S   8   200 -5
12 Kaj Sørensen
Rudi Bjerregaard
Villy Dam
Otto Dahl
S 3S   8   100 12
13 Torben Ebbesen
Flemming Jørgensen
Bjarne Hansen
Torben Værum
S 4S   8   200 -5
14 Søren Fritzbøger
Steffen Holm Pedersen
Nadia Bekkouche
Henrik Binderkrantz
V 3H   10   170 4
15 Kim Arentsen
Henrik Smedemark
Kasper Konow
Michael Askgaard
S 4S   7   300 -14
16 Svend Erik Eriksen
Jørgen Priess
Bent Pedersen
Flemming Pedersen
V 4H   9 50   15
17 Niels Krøjgaard
Jens Ove Henneberg
Bo Engel Olsen
Casper Klink
S 4S   7   300 -14
18 Frank Paaskesen
Helge Hesselberg
Thorvald Aagaard
Morten Jepsen
V 3H   9   140 8
19 Andreas Marquardsen
Thomas Berg
Lauge Schäffer
Jens Auken
V 4H   10   420 -18
20 Jørgen Hansen
Nils Mønsted
H.C.Nielsen
Knud-Aage Boesgaard
S 3S   9 140   19

Bordresultater

Bord 1
NS 6 Bent Lüthcke - Lars Mathiasen
ØV 37 Anders Hagen - Thomas Vang Larsen
Spil Kontrakt S NS ØV Resultat
B10 Ø 4K   9 100   -19
B11 S 4R   9   50 11
B12 S 4S   8   200 -5
Score (NS) : -13 (ØV) : 13
Bord 2
NS 38 Lars W. Pedersen - Boje Henriksen
ØV 15 Niels Foged - Steen B. Andersen
Spil Kontrakt S NS ØV Resultat
B10 S 3S   10 170   -8
B11 Ø 3S   9   140 -3
B12 S 3S   7   200 -5
Score (NS) : -16 (ØV) : 16
Bord 3
NS 39 Søren B. Jørgensen - Peter Jacobsen
ØV 5 Karsten Jensen - Torben Dalsgaard
Spil Kontrakt S NS ØV Resultat
B10 N 4S   10 620   12
B11 Ø 2S   9   140 -3
B12 Ø 5H D 10 100   17
Score (NS) : 26 (ØV) : -26
Bord 4
NS 14 Freddi Brøndum - Christian Brøndum
ØV 21 Peter Kraunsøe - Søren Kraunsøe
Spil Kontrakt S NS ØV Resultat
B10 S 3S   10 170   -8
B11 V 2H   9   140 -3
B12 V 3H   10   170 4
Score (NS) : -7 (ØV) : 7
Bord 5
NS 4 Mads Krøjgaard - Arne Mohr
ØV 22 H.C.Graversen - Poul Clemmensen
Spil Kontrakt S NS ØV Resultat
B10 S 3S   10 170   -8
B11 V 2H   8   110 6
B12 V 3H   9   140 8
Score (NS) : 6 (ØV) : -6
Bord 6
NS 13 Carsten Sørensen - John Møller Jepsen
ØV 23 Peter Zeeberg - Ulrik Zeeberg
Spil Kontrakt S NS ØV Resultat
B10 S 3S   10 170   -8
B11 Ø 3S   10   170 -12
B12 S 5S   9   200 -5
Score (NS) : -25 (ØV) : 25
Bord 7
NS 3 Paul Hansen - Henrik Ipsen
ØV 24 Palle Reimann - Jens Ole Jensen
Spil Kontrakt S NS ØV Resultat
B10 S 3S   10 170   -8
B11 S 4R   9   50 11
B12 S 4S   8   200 -5
Score (NS) : -2 (ØV) : 2
Bord 8
NS 25 Ib Axelsen - Kristian Valsted
ØV 12 Ejgild Johansen - Lars Nielsen
Spil Kontrakt S NS ØV Resultat
B10 S 3S   10 170   -8
B11 S 4R   9   50 11
B12 S 4S   9   100 12
Score (NS) : 15 (ØV) : -15
Bord 9
NS 2 Ib Christian Bank - Brian Skjønnemann
ØV 26 Lars Blakset - Mathias Bruun
Spil Kontrakt S NS ØV Resultat
B10 S 3S   11 200   3
B11 S 5R D 9   300 -16
B12 V 4H   10   420 -18
Score (NS) : -31 (ØV) : 31
Bord 10
NS 27 Leif Øgaard - Michael Mulvad
ØV 11 Jan Petersen - Arne Petersen
Spil Kontrakt S NS ØV Resultat
B10 S 4S   10 620   12
B11 V 2H   8   110 6
B12 S 3S   7   200 -5
Score (NS) : 13 (ØV) : -13
Bord 11
NS 20 Henrik Caspersen - Tom Nørgaard
ØV 28 Steen Winkler - Claus Sørensen
Spil Kontrakt S NS ØV Resultat
B10 N 4S   10 620   12
B11 S 5R D 9   300 -16
B12 S 4S   8   200 -5
Score (NS) : -9 (ØV) : 9
Bord 12
NS 29 Kaj Sørensen - Rudi Bjerregaard
ØV 10 Villy Dam - Otto Dahl
Spil Kontrakt S NS ØV Resultat
B10 S 4S   10 620   12
B11 V 2H   9   140 -3
B12 S 3S   8   100 12
Score (NS) : 21 (ØV) : -21
Bord 13
NS 30 Torben Ebbesen - Flemming Jørgensen
ØV 19 Bjarne Hansen - Torben Værum
Spil Kontrakt S NS ØV Resultat
B10 S 4S   10 620   12
B11 S 4R   10 130   18
B12 S 4S   8   200 -5
Score (NS) : 25 (ØV) : -25
Bord 14
NS 31 Søren Fritzbøger - Steffen Holm Pedersen
ØV 9 Nadia Bekkouche - Henrik Binderkrantz
Spil Kontrakt S NS ØV Resultat
B10 S 4S   10 620   12
B11 Ø 3S   9   140 -3
B12 V 3H   10   170 4
Score (NS) : 13 (ØV) : -13
Bord 15
NS 32 Kim Arentsen - Henrik Smedemark
ØV 18 Kasper Konow - Michael Askgaard
Spil Kontrakt S NS ØV Resultat
B10 S 4S   10 620   12
B11 S 3R   9 110   15
B12 S 4S   7   300 -14
Score (NS) : 13 (ØV) : -13
Bord 16
NS 8 Svend Erik Eriksen - Jørgen Priess
ØV 33 Bent Pedersen - Flemming Pedersen
Spil Kontrakt S NS ØV Resultat
B10 S 3S   10 170   -8
B11 Ø 3S   10   170 -12
B12 V 4H   9 50   15
Score (NS) : -5 (ØV) : 5
Bord 17
NS 17 Niels Krøjgaard - Jens Ove Henneberg
ØV 34 Bo Engel Olsen - Casper Klink
Spil Kontrakt S NS ØV Resultat
B10 S 4S   10 620   12
B11 Ø 3S D 9   530 -19
B12 S 4S   7   300 -14
Score (NS) : -21 (ØV) : 21
Bord 18
NS 35 Frank Paaskesen - Helge Hesselberg
ØV 7 Thorvald Aagaard - Morten Jepsen
Spil Kontrakt S NS ØV Resultat
B10 S 3S   10 170   -8
B11 V 3H   9   140 -3
B12 V 3H   9   140 8
Score (NS) : -3 (ØV) : 3
Bord 19
NS 36 Andreas Marquardsen - Thomas Berg
ØV 1 Lauge Schäffer - Jens Auken
Spil Kontrakt S NS ØV Resultat
B10 S 3S   10 170   -8
B11 Ø 3S   9   140 -3
B12 V 4H   10   420 -18
Score (NS) : -29 (ØV) : 29
Bord 20
NS 40 Jørgen Hansen - Nils Mønsted
ØV 16 H.C.Nielsen - Knud-Aage Boesgaard
Spil Kontrakt S NS ØV Resultat
B10 S 3S   10 170   -8
B11 S 3R   10 130   18
B12 S 3S   9 140   19
Score (NS) : 29 (ØV) : -29

Esbjerg Bridgecenter
Kent Triel
19.04.2002
Denne side er produceret
ved hjælp af Turneringshjælper 5.2B
(C) 1990 2002 Thorvald Aagaard