Frekvenstavler

B19
S/ØV

S D 3 2
H K
R E K T 6 5
K K D 4 2
  S B 8 5
  H D 9 8 6 4 3
  R B 9
  K T 3
TABLES K T 9 6 4
H B T 5 2
R 7 3
K 6 5
 S E 7
H E 7
R D 8 4 2
K E B 9 8 7
Spil B19
Antal Kontrakt S NS ØV Resultat
1 N 7NT   13 1520   19
1 N 7K   13 1440   13
4 S 7K   13 1440   13
2 N 6NT   13 1020   1
5 S 6NT   13 1020   1
3 N 6R   13 940   -10
1 S 6R   13 940   -10
1 N 6R   12 920   -15
1 N 3NT   13 520   -17
1 N 5R   13 440   -19
B20
V/Alle

S K T 8 7
H 7 3
R 5 2
K K B 8 6 4
  S 9 3 2
  H D B 9 5
  R D B 8
  K E T 9
TABLES 5 4
H E K 8 2
R E 7 4 3
K 7 3 2
 S E D B 6
H T 6 4
R K T 9 6
K D 5
Spil B20
Antal Kontrakt S NS ØV Resultat
1 S 3S D 9 730   19
1 V 1NT D 6 200   17
4 S 3S   9 140   8
1 N 3S   9 140   8
1 N 1S   9 140   8
1 N 2S   9 140   8
1 S 2S   9 140   8
2 N 2S   8 110   -2
2 Ø 3H   8 100   -6
5 S 1NT   6   100 -13
1 Ø 3H   9   140 -19
B21
N/NS

S D 2
H B 9 8 3
R E B 7 2
K E 9 4
  S T 7 6 5 3
  H 7 2
  R K 8
  K D B T 7
TABLES E B 4
H E T 6 5 4
R 6 4
K K 3 2
 S K 9 8
H K D
R D T 9 5 3
K 8 6 5
Spil B21
Antal Kontrakt S NS ØV Resultat
1 S 2NT   10 180   16
3 N 1NT   10 180   16
2 N 1NT   9 150   9
1 S 2NT   9 150   9
2 N 3R   10 130   4
1 N 1NT   8 120   0
1 N 2NT   8 120   0
1 S 3R   9 110   -3
1 Ø 1NT   5 100   -7
1 Ø 2H   6 100   -7
1 V 3S D 8 100   -7
1 Ø 2H   7 50   -12
1 V 3S   8 50   -12
1 S 3R   8   100 -15
1 N 3H   6   300 -17
1 V 2S D 8   470 -19

Spilresultater

B19
S/ØV

S D 3 2
H K
R E K T 6 5
K K D 4 2
  S B 8 5
  H D 9 8 6 4 3
  R B 9
  K T 3
TABLES K T 9 6 4
H B T 5 2
R 7 3
K 6 5
 S E 7
H E 7
R D 8 4 2
K E B 9 8 7
Bord NS ØV Kontrakt S NS ØV Resultat
1 Nadia Bekkouche
Henrik Binderkrantz
Peter Kraunsøe
Søren Kraunsøe
S 6NT   13 1020   1
2 H.C.Graversen
Poul Clemmensen
Kasper Konow
Michael Askgaard
N 7K   13 1440   13
3 Peter Zeeberg
Ulrik Zeeberg
Svend Erik Eriksen
Jørgen Priess
S 7K   13 1440   13
4 Niels Krøjgaard
Jens Ove Henneberg
Palle Reimann
Jens Ole Jensen
N 6NT   13 1020   1
5 Thorvald Aagaard
Morten Jepsen
Ib Axelsen
Kristian Valsted
N 6NT   13 1020   1
6 H.C.Nielsen
Knud-Aage Boesgaard
Lars Blakset
Mathias Bruun
S 6NT   13 1020   1
7 Bent Lüthcke
Lars Mathiasen
Leif Øgaard
Michael Mulvad
S 6NT   13 1020   1
8 Steen Winkler
Claus Sørensen
Niels Foged
Steen B. Andersen
S 6NT   13 1020   1
9 Karsten Jensen
Torben Dalsgaard
Kaj Sørensen
Rudi Bjerregaard
N 6R   12 920   -15
10 Torben Ebbesen
Flemming Jørgensen
Freddi Brøndum
Christian Brøndum
S 7K   13 1440   13
11 Mads Krøjgaard
Arne Mohr
Søren Fritzbøger
Steffen Holm Pedersen
S 6NT   13 1020   1
12 Kim Arentsen
Henrik Smedemark
Carsten Sørensen
John Møller Jepsen
N 3NT   13 520   -17
13 Bent Pedersen
Flemming Pedersen
Paul Hansen
Henrik Ipsen
N 6R   13 940   -10
14 Bo Engel Olsen
Casper Klink
Ejgild Johansen
Lars Nielsen
S 6R   13 940   -10
15 Frank Paaskesen
Helge Hesselberg
Ib Christian Bank
Brian Skjønnemann
N 5R   13 440   -19
16 Jan Petersen
Arne Petersen
Andreas Marquardsen
Thomas Berg
N 6R   13 940   -10
17 Henrik Caspersen
Tom Nørgaard
Anders Hagen
Thomas Vang Larsen
S 7K   13 1440   13
18 Lars W. Pedersen
Boje Henriksen
Villy Dam
Otto Dahl
N 7NT   13 1520   19
19 Søren B. Jørgensen
Peter Jacobsen
Lauge Schäffer
Jens Auken
N 6R   13 940   -10
20 Jørgen Hansen
Nils Mønsted
Bjarne Hansen
Torben Værum
S 7K   13 1440   13
B20
V/Alle

S K T 8 7
H 7 3
R 5 2
K K B 8 6 4
  S 9 3 2
  H D B 9 5
  R D B 8
  K E T 9
TABLES 5 4
H E K 8 2
R E 7 4 3
K 7 3 2
 S E D B 6
H T 6 4
R K T 9 6
K D 5
Bord NS ØV Kontrakt S NS ØV Resultat
1 Nadia Bekkouche
Henrik Binderkrantz
Peter Kraunsøe
Søren Kraunsøe
V 1NT D 6 200   17
2 H.C.Graversen
Poul Clemmensen
Kasper Konow
Michael Askgaard
S 3S   9 140   8
3 Peter Zeeberg
Ulrik Zeeberg
Svend Erik Eriksen
Jørgen Priess
Ø 3H   8 100   -6
4 Niels Krøjgaard
Jens Ove Henneberg
Palle Reimann
Jens Ole Jensen
S 1NT   6   100 -13
5 Thorvald Aagaard
Morten Jepsen
Ib Axelsen
Kristian Valsted
S 1NT   6   100 -13
6 H.C.Nielsen
Knud-Aage Boesgaard
Lars Blakset
Mathias Bruun
N 1S   9 140   8
7 Bent Lüthcke
Lars Mathiasen
Leif Øgaard
Michael Mulvad
N 2S   8 110   -2
8 Steen Winkler
Claus Sørensen
Niels Foged
Steen B. Andersen
S 3S   9 140   8
9 Karsten Jensen
Torben Dalsgaard
Kaj Sørensen
Rudi Bjerregaard
S 1NT   6   100 -13
10 Torben Ebbesen
Flemming Jørgensen
Freddi Brøndum
Christian Brøndum
S 3S D 9 730   19
11 Mads Krøjgaard
Arne Mohr
Søren Fritzbøger
Steffen Holm Pedersen
S 3S   9 140   8
12 Kim Arentsen
Henrik Smedemark
Carsten Sørensen
John Møller Jepsen
N 2S   9 140   8
13 Bent Pedersen
Flemming Pedersen
Paul Hansen
Henrik Ipsen
S 1NT   6   100 -13
14 Bo Engel Olsen
Casper Klink
Ejgild Johansen
Lars Nielsen
N 2S   8 110   -2
15 Frank Paaskesen
Helge Hesselberg
Ib Christian Bank
Brian Skjønnemann
S 1NT   6   100 -13
16 Jan Petersen
Arne Petersen
Andreas Marquardsen
Thomas Berg
N 3S   9 140   8
17 Henrik Caspersen
Tom Nørgaard
Anders Hagen
Thomas Vang Larsen
Ø 3H   8 100   -6
18 Lars W. Pedersen
Boje Henriksen
Villy Dam
Otto Dahl
Ø 3H   9   140 -19
19 Søren B. Jørgensen
Peter Jacobsen
Lauge Schäffer
Jens Auken
S 3S   9 140   8
20 Jørgen Hansen
Nils Mønsted
Bjarne Hansen
Torben Værum
S 2S   9 140   8
B21
N/NS

S D 2
H B 9 8 3
R E B 7 2
K E 9 4
  S T 7 6 5 3
  H 7 2
  R K 8
  K D B T 7
TABLES E B 4
H E T 6 5 4
R 6 4
K K 3 2
 S K 9 8
H K D
R D T 9 5 3
K 8 6 5
Bord NS ØV Kontrakt S NS ØV Resultat
1 Nadia Bekkouche
Henrik Binderkrantz
Peter Kraunsøe
Søren Kraunsøe
N 1NT   10 180   16
2 H.C.Graversen
Poul Clemmensen
Kasper Konow
Michael Askgaard
N 2NT   8 120   0
3 Peter Zeeberg
Ulrik Zeeberg
Svend Erik Eriksen
Jørgen Priess
Ø 2H   6 100   -7
4 Niels Krøjgaard
Jens Ove Henneberg
Palle Reimann
Jens Ole Jensen
N 3H   6   300 -17
5 Thorvald Aagaard
Morten Jepsen
Ib Axelsen
Kristian Valsted
N 1NT   10 180   16
6 H.C.Nielsen
Knud-Aage Boesgaard
Lars Blakset
Mathias Bruun
S 2NT   10 180   16
7 Bent Lüthcke
Lars Mathiasen
Leif Øgaard
Michael Mulvad
Ø 1NT   5 100   -7
8 Steen Winkler
Claus Sørensen
Niels Foged
Steen B. Andersen
N 1NT   10 180   16
9 Karsten Jensen
Torben Dalsgaard
Kaj Sørensen
Rudi Bjerregaard
N 1NT   9 150   9
10 Torben Ebbesen
Flemming Jørgensen
Freddi Brøndum
Christian Brøndum
V 2S D 8   470 -19
11 Mads Krøjgaard
Arne Mohr
Søren Fritzbøger
Steffen Holm Pedersen
S 3R   8   100 -15
12 Kim Arentsen
Henrik Smedemark
Carsten Sørensen
John Møller Jepsen
S 2NT   9 150   9
13 Bent Pedersen
Flemming Pedersen
Paul Hansen
Henrik Ipsen
Ø 2H   7 50   -12
14 Bo Engel Olsen
Casper Klink
Ejgild Johansen
Lars Nielsen
N 1NT   8 120   0
15 Frank Paaskesen
Helge Hesselberg
Ib Christian Bank
Brian Skjønnemann
N 3R   10 130   4
16 Jan Petersen
Arne Petersen
Andreas Marquardsen
Thomas Berg
N 3R   10 130   4
17 Henrik Caspersen
Tom Nørgaard
Anders Hagen
Thomas Vang Larsen
V 3S D 8 100   -7
18 Lars W. Pedersen
Boje Henriksen
Villy Dam
Otto Dahl
S 3R   9 110   -3
19 Søren B. Jørgensen
Peter Jacobsen
Lauge Schäffer
Jens Auken
V 3S   8 50   -12
20 Jørgen Hansen
Nils Mønsted
Bjarne Hansen
Torben Værum
N 1NT   9 150   9

Bordresultater

Bord 1
NS 9 Nadia Bekkouche - Henrik Binderkrantz
ØV 21 Peter Kraunsøe - Søren Kraunsøe
Spil Kontrakt S NS ØV Resultat
B19 S 6NT   13 1020   1
B20 V 1NT D 6 200   17
B21 N 1NT   10 180   16
Score (NS) : 34 (ØV) : -34
Bord 2
NS 22 H.C.Graversen - Poul Clemmensen
ØV 18 Kasper Konow - Michael Askgaard
Spil Kontrakt S NS ØV Resultat
B19 N 7K   13 1440   13
B20 S 3S   9 140   8
B21 N 2NT   8 120   0
Score (NS) : 21 (ØV) : -21
Bord 3
NS 23 Peter Zeeberg - Ulrik Zeeberg
ØV 8 Svend Erik Eriksen - Jørgen Priess
Spil Kontrakt S NS ØV Resultat
B19 S 7K   13 1440   13
B20 Ø 3H   8 100   -6
B21 Ø 2H   6 100   -7
Score (NS) : 0 (ØV) : 0
Bord 4
NS 17 Niels Krøjgaard - Jens Ove Henneberg
ØV 24 Palle Reimann - Jens Ole Jensen
Spil Kontrakt S NS ØV Resultat
B19 N 6NT   13 1020   1
B20 S 1NT   6   100 -13
B21 N 3H   6   300 -17
Score (NS) : -29 (ØV) : 29
Bord 5
NS 7 Thorvald Aagaard - Morten Jepsen
ØV 25 Ib Axelsen - Kristian Valsted
Spil Kontrakt S NS ØV Resultat
B19 N 6NT   13 1020   1
B20 S 1NT   6   100 -13
B21 N 1NT   10 180   16
Score (NS) : 4 (ØV) : -4
Bord 6
NS 16 H.C.Nielsen - Knud-Aage Boesgaard
ØV 26 Lars Blakset - Mathias Bruun
Spil Kontrakt S NS ØV Resultat
B19 S 6NT   13 1020   1
B20 N 1S   9 140   8
B21 S 2NT   10 180   16
Score (NS) : 25 (ØV) : -25
Bord 7
NS 6 Bent Lüthcke - Lars Mathiasen
ØV 27 Leif Øgaard - Michael Mulvad
Spil Kontrakt S NS ØV Resultat
B19 S 6NT   13 1020   1
B20 N 2S   8 110   -2
B21 Ø 1NT   5 100   -7
Score (NS) : -8 (ØV) : 8
Bord 8
NS 28 Steen Winkler - Claus Sørensen
ØV 15 Niels Foged - Steen B. Andersen
Spil Kontrakt S NS ØV Resultat
B19 S 6NT   13 1020   1
B20 S 3S   9 140   8
B21 N 1NT   10 180   16
Score (NS) : 25 (ØV) : -25
Bord 9
NS 5 Karsten Jensen - Torben Dalsgaard
ØV 29 Kaj Sørensen - Rudi Bjerregaard
Spil Kontrakt S NS ØV Resultat
B19 N 6R   12 920   -15
B20 S 1NT   6   100 -13
B21 N 1NT   9 150   9
Score (NS) : -19 (ØV) : 19
Bord 10
NS 30 Torben Ebbesen - Flemming Jørgensen
ØV 14 Freddi Brøndum - Christian Brøndum
Spil Kontrakt S NS ØV Resultat
B19 S 7K   13 1440   13
B20 S 3S D 9 730   19
B21 V 2S D 8   470 -19
Score (NS) : 13 (ØV) : -13
Bord 11
NS 4 Mads Krøjgaard - Arne Mohr
ØV 31 Søren Fritzbøger - Steffen Holm Pedersen
Spil Kontrakt S NS ØV Resultat
B19 S 6NT   13 1020   1
B20 S 3S   9 140   8
B21 S 3R   8   100 -15
Score (NS) : -6 (ØV) : 6
Bord 12
NS 32 Kim Arentsen - Henrik Smedemark
ØV 13 Carsten Sørensen - John Møller Jepsen
Spil Kontrakt S NS ØV Resultat
B19 N 3NT   13 520   -17
B20 N 2S   9 140   8
B21 S 2NT   9 150   9
Score (NS) : 0 (ØV) : 0
Bord 13
NS 33 Bent Pedersen - Flemming Pedersen
ØV 3 Paul Hansen - Henrik Ipsen
Spil Kontrakt S NS ØV Resultat
B19 N 6R   13 940   -10
B20 S 1NT   6   100 -13
B21 Ø 2H   7 50   -12
Score (NS) : -35 (ØV) : 35
Bord 14
NS 34 Bo Engel Olsen - Casper Klink
ØV 12 Ejgild Johansen - Lars Nielsen
Spil Kontrakt S NS ØV Resultat
B19 S 6R   13 940   -10
B20 N 2S   8 110   -2
B21 N 1NT   8 120   0
Score (NS) : -12 (ØV) : 12
Bord 15
NS 35 Frank Paaskesen - Helge Hesselberg
ØV 2 Ib Christian Bank - Brian Skjønnemann
Spil Kontrakt S NS ØV Resultat
B19 N 5R   13 440   -19
B20 S 1NT   6   100 -13
B21 N 3R   10 130   4
Score (NS) : -28 (ØV) : 28
Bord 16
NS 11 Jan Petersen - Arne Petersen
ØV 36 Andreas Marquardsen - Thomas Berg
Spil Kontrakt S NS ØV Resultat
B19 N 6R   13 940   -10
B20 N 3S   9 140   8
B21 N 3R   10 130   4
Score (NS) : 2 (ØV) : -2
Bord 17
NS 20 Henrik Caspersen - Tom Nørgaard
ØV 37 Anders Hagen - Thomas Vang Larsen
Spil Kontrakt S NS ØV Resultat
B19 S 7K   13 1440   13
B20 Ø 3H   8 100   -6
B21 V 3S D 8 100   -7
Score (NS) : 0 (ØV) : 0
Bord 18
NS 38 Lars W. Pedersen - Boje Henriksen
ØV 10 Villy Dam - Otto Dahl
Spil Kontrakt S NS ØV Resultat
B19 N 7NT   13 1520   19
B20 Ø 3H   9   140 -19
B21 S 3R   9 110   -3
Score (NS) : -3 (ØV) : 3
Bord 19
NS 39 Søren B. Jørgensen - Peter Jacobsen
ØV 1 Lauge Schäffer - Jens Auken
Spil Kontrakt S NS ØV Resultat
B19 N 6R   13 940   -10
B20 S 3S   9 140   8
B21 V 3S   8 50   -12
Score (NS) : -14 (ØV) : 14
Bord 20
NS 40 Jørgen Hansen - Nils Mønsted
ØV 19 Bjarne Hansen - Torben Værum
Spil Kontrakt S NS ØV Resultat
B19 S 7K   13 1440   13
B20 S 2S   9 140   8
B21 N 1NT   9 150   9
Score (NS) : 30 (ØV) : -30

Esbjerg Bridgecenter
Kent Triel
19.04.2002
Denne side er produceret
ved hjælp af Turneringshjælper 5.2B
(C) 1990 2002 Thorvald Aagaard