Frekvenstavler

C4
V/Alle

S D 4 2
H T 8 7 4
R K 7 3
K 8 7 3
  S B 8 3
  H E B
  R E D B 4
  K D B T 5
TABLES E T 9 7 5
H K 5 3
R T 8 6
K E K
 S K 6
H D 9 6 2
R 9 5 2
K 9 6 4 2
Spil C 4
Antal Kontrakt S NS ØV Resultat
1 Ø 6S   11 100   19
1 V 3NT   10   630 17
4 Ø 4S   11   650 10
1 V 4S   11   650 10
1 Ø 5S   11   650 10
1 V 5NT   11   660 2
1 V 3NT   11   660 2
5 Ø 4S   12   680 -7
2 V 4S   12   680 -7
3 V 3NT   12   690 -17
C5
N/NS

S D 8 5 4
H E B 8 6 4 2
R E D
K 7
  S E B T 6 3
  H K T 7
  R B 9 7
  K T 2
TABLES -
H D 9 5
R T 6 3
K K D B 9 5 4 3
 S K 9 7 2
H 3
R K 8 5 4 2
K E 8 6
Spil C 5
Antal Kontrakt S NS ØV Resultat
1 Ø 4K D 6 800   19
4 N 4S D 10 790   13
1 S 4S D 10 790   13
1 N 4H   10 620   6
1 S 4S   10 620   6
1 Ø 4K D 7 500   1
2 Ø 3K D 6 500   1
1 Ø 4K D 8 300   -3
1 N 3S   11 200   -5
1 N 3S   10 170   -7
1 Ø 4K   8 100   -9
2 N 4H   9   100 -13
1 N 4S   9   100 -13
1 N 5H   9   200 -17
1 S 3NT   5   400 -19
C6
Ø/ØV

S 8 4 2
H K T 2
R D B
K K T 8 5 4
  S D B 7 6
  H E 6 5
  R K T 6 2
  K D 6
TABLES E 9 5 3
H 9
R 9 8 7 5 4
K B 9 7
 S K T
H D B 8 7 4 3
R E 3
K E 3 2
Spil C 6
Antal Kontrakt S NS ØV Resultat
1 S 4H   11 450   19
4 S 4H   10 420   14
1 S 3NT   9 400   9
1 S 3H   10 170   3
4 S 2H   10 170   3
1 S 2H   9 140   -8
5 S 3H   9 140   -8
3 S 4H   9   50 -17

Spilresultater

C4
V/Alle

S D 4 2
H T 8 7 4
R K 7 3
K 8 7 3
  S B 8 3
  H E B
  R E D B 4
  K D B T 5
TABLES E T 9 7 5
H K 5 3
R T 8 6
K E K
 S K 6
H D 9 6 2
R 9 5 2
K 9 6 4 2
Bord NS ØV Kontrakt S NS ØV Resultat
1 Carsten Sørensen
John Møller Jepsen
Ejgild Johansen
Lars Nielsen
Ø 5S   11   650 10
2 Jan Petersen
Arne Petersen
Freddi Brøndum
Christian Brøndum
V 4S   12   680 -7
3 Niels Foged
Steen B. Andersen
Villy Dam
Otto Dahl
Ø 4S   11   650 10
4 H.C.Nielsen
Knud-Aage Boesgaard
Nadia Bekkouche
Henrik Binderkrantz
Ø 4S   12   680 -7
5 Niels Krøjgaard
Jens Ove Henneberg
Svend Erik Eriksen
Jørgen Priess
V 3NT   11   660 2
6 Kasper Konow
Michael Askgaard
Thorvald Aagaard
Morten Jepsen
V 4S   11   650 10
7 Bent Lüthcke
Lars Mathiasen
Bjarne Hansen
Torben Værum
V 4S   12   680 -7
8 Karsten Jensen
Torben Dalsgaard
Henrik Caspersen
Tom Nørgaard
Ø 4S   11   650 10
9 Ib Christian Bank
Brian Skjønnemann
Mads Krøjgaard
Arne Mohr
Ø 4S   12   680 -7
10 Lauge Schäffer
Jens Auken
Paul Hansen
Henrik Ipsen
Ø 4S   12   680 -7
11 Bent Pedersen
Flemming Pedersen
Kim Arentsen
Henrik Smedemark
Ø 6S   11 100   19
12 Søren Fritzbøger
Steffen Holm Pedersen
Bo Engel Olsen
Casper Klink
Ø 4S   11   650 10
13 Frank Paaskesen
Helge Hesselberg
Torben Ebbesen
Flemming Jørgensen
V 3NT   10   630 17
14 Andreas Marquardsen
Thomas Berg
Kaj Sørensen
Rudi Bjerregaard
Ø 4S   11   650 10
15 Anders Hagen
Thomas Vang Larsen
Steen Winkler
Claus Sørensen
V 5NT   11   660 2
16 Lars W. Pedersen
Boje Henriksen
Leif Øgaard
Michael Mulvad
V 3NT   12   690 -17
17 Lars Blakset
Mathias Bruun
Søren B. Jørgensen
Peter Jacobsen
Ø 4S   12   680 -7
18 Ib Axelsen
Kristian Valsted
Peter Kraunsøe
Søren Kraunsøe
V 3NT   12   690 -17
19 H.C.Graversen
Poul Clemmensen
Palle Reimann
Jens Ole Jensen
V 3NT   12   690 -17
20 Jørgen Hansen
Nils Mønsted
Peter Zeeberg
Ulrik Zeeberg
Ø 4S   12   680 -7
C5
N/NS

S D 8 5 4
H E B 8 6 4 2
R E D
K 7
  S E B T 6 3
  H K T 7
  R B 9 7
  K T 2
TABLES -
H D 9 5
R T 6 3
K K D B 9 5 4 3
 S K 9 7 2
H 3
R K 8 5 4 2
K E 8 6
Bord NS ØV Kontrakt S NS ØV Resultat
1 Carsten Sørensen
John Møller Jepsen
Ejgild Johansen
Lars Nielsen
Ø 4K D 7 500   1
2 Jan Petersen
Arne Petersen
Freddi Brøndum
Christian Brøndum
Ø 3K D 6 500   1
3 Niels Foged
Steen B. Andersen
Villy Dam
Otto Dahl
N 4H   9   100 -13
4 H.C.Nielsen
Knud-Aage Boesgaard
Nadia Bekkouche
Henrik Binderkrantz
S 4S   10 620   6
5 Niels Krøjgaard
Jens Ove Henneberg
Svend Erik Eriksen
Jørgen Priess
S 3NT   5   400 -19
6 Kasper Konow
Michael Askgaard
Thorvald Aagaard
Morten Jepsen
S 4S D 10 790   13
7 Bent Lüthcke
Lars Mathiasen
Bjarne Hansen
Torben Værum
Ø 3K D 6 500   1
8 Karsten Jensen
Torben Dalsgaard
Henrik Caspersen
Tom Nørgaard
N 4H   9   100 -13
9 Ib Christian Bank
Brian Skjønnemann
Mads Krøjgaard
Arne Mohr
N 4S   9   100 -13
10 Lauge Schäffer
Jens Auken
Paul Hansen
Henrik Ipsen
N 3S   10 170   -7
11 Bent Pedersen
Flemming Pedersen
Kim Arentsen
Henrik Smedemark
Ø 4K D 8 300   -3
12 Søren Fritzbøger
Steffen Holm Pedersen
Bo Engel Olsen
Casper Klink
N 4H   10 620   6
13 Frank Paaskesen
Helge Hesselberg
Torben Ebbesen
Flemming Jørgensen
N 4S D 10 790   13
14 Andreas Marquardsen
Thomas Berg
Kaj Sørensen
Rudi Bjerregaard
Ø 4K   8 100   -9
15 Anders Hagen
Thomas Vang Larsen
Steen Winkler
Claus Sørensen
N 4S D 10 790   13
16 Lars W. Pedersen
Boje Henriksen
Leif Øgaard
Michael Mulvad
N 4S D 10 790   13
17 Lars Blakset
Mathias Bruun
Søren B. Jørgensen
Peter Jacobsen
N 3S   11 200   -5
18 Ib Axelsen
Kristian Valsted
Peter Kraunsøe
Søren Kraunsøe
Ø 4K D 6 800   19
19 H.C.Graversen
Poul Clemmensen
Palle Reimann
Jens Ole Jensen
N 5H   9   200 -17
20 Jørgen Hansen
Nils Mønsted
Peter Zeeberg
Ulrik Zeeberg
N 4S D 10 790   13
C6
Ø/ØV

S 8 4 2
H K T 2
R D B
K K T 8 5 4
  S D B 7 6
  H E 6 5
  R K T 6 2
  K D 6
TABLES E 9 5 3
H 9
R 9 8 7 5 4
K B 9 7
 S K T
H D B 8 7 4 3
R E 3
K E 3 2
Bord NS ØV Kontrakt S NS ØV Resultat
1 Carsten Sørensen
John Møller Jepsen
Ejgild Johansen
Lars Nielsen
S 4H   10 420   14
2 Jan Petersen
Arne Petersen
Freddi Brøndum
Christian Brøndum
S 3H   10 170   3
3 Niels Foged
Steen B. Andersen
Villy Dam
Otto Dahl
S 3H   9 140   -8
4 H.C.Nielsen
Knud-Aage Boesgaard
Nadia Bekkouche
Henrik Binderkrantz
S 2H   10 170   3
5 Niels Krøjgaard
Jens Ove Henneberg
Svend Erik Eriksen
Jørgen Priess
S 3NT   9 400   9
6 Kasper Konow
Michael Askgaard
Thorvald Aagaard
Morten Jepsen
S 4H   9   50 -17
7 Bent Lüthcke
Lars Mathiasen
Bjarne Hansen
Torben Værum
S 4H   10 420   14
8 Karsten Jensen
Torben Dalsgaard
Henrik Caspersen
Tom Nørgaard
S 3H   9 140   -8
9 Ib Christian Bank
Brian Skjønnemann
Mads Krøjgaard
Arne Mohr
S 3H   9 140   -8
10 Lauge Schäffer
Jens Auken
Paul Hansen
Henrik Ipsen
S 4H   9   50 -17
11 Bent Pedersen
Flemming Pedersen
Kim Arentsen
Henrik Smedemark
S 4H   11 450   19
12 Søren Fritzbøger
Steffen Holm Pedersen
Bo Engel Olsen
Casper Klink
S 2H   10 170   3
13 Frank Paaskesen
Helge Hesselberg
Torben Ebbesen
Flemming Jørgensen
S 3H   9 140   -8
14 Andreas Marquardsen
Thomas Berg
Kaj Sørensen
Rudi Bjerregaard
S 4H   10 420   14
15 Anders Hagen
Thomas Vang Larsen
Steen Winkler
Claus Sørensen
S 2H   10 170   3
16 Lars W. Pedersen
Boje Henriksen
Leif Øgaard
Michael Mulvad
S 3H   9 140   -8
17 Lars Blakset
Mathias Bruun
Søren B. Jørgensen
Peter Jacobsen
S 4H   9   50 -17
18 Ib Axelsen
Kristian Valsted
Peter Kraunsøe
Søren Kraunsøe
S 2H   9 140   -8
19 H.C.Graversen
Poul Clemmensen
Palle Reimann
Jens Ole Jensen
S 4H   10 420   14
20 Jørgen Hansen
Nils Mønsted
Peter Zeeberg
Ulrik Zeeberg
S 2H   10 170   3

Bordresultater

Bord 1
NS 13 Carsten Sørensen - John Møller Jepsen
ØV 12 Ejgild Johansen - Lars Nielsen
Spil Kontrakt S NS ØV Resultat
C4 Ø 5S   11   650 10
C5 Ø 4K D 7 500   1
C6 S 4H   10 420   14
Score (NS) : 25 (ØV) : -25
Bord 2
NS 11 Jan Petersen - Arne Petersen
ØV 14 Freddi Brøndum - Christian Brøndum
Spil Kontrakt S NS ØV Resultat
C4 V 4S   12   680 -7
C5 Ø 3K D 6 500   1
C6 S 3H   10 170   3
Score (NS) : -3 (ØV) : 3
Bord 3
NS 15 Niels Foged - Steen B. Andersen
ØV 10 Villy Dam - Otto Dahl
Spil Kontrakt S NS ØV Resultat
C4 Ø 4S   11   650 10
C5 N 4H   9   100 -13
C6 S 3H   9 140   -8
Score (NS) : -11 (ØV) : 11
Bord 4
NS 16 H.C.Nielsen - Knud-Aage Boesgaard
ØV 9 Nadia Bekkouche - Henrik Binderkrantz
Spil Kontrakt S NS ØV Resultat
C4 Ø 4S   12   680 -7
C5 S 4S   10 620   6
C6 S 2H   10 170   3
Score (NS) : 2 (ØV) : -2
Bord 5
NS 17 Niels Krøjgaard - Jens Ove Henneberg
ØV 8 Svend Erik Eriksen - Jørgen Priess
Spil Kontrakt S NS ØV Resultat
C4 V 3NT   11   660 2
C5 S 3NT   5   400 -19
C6 S 3NT   9 400   9
Score (NS) : -8 (ØV) : 8
Bord 6
NS 18 Kasper Konow - Michael Askgaard
ØV 7 Thorvald Aagaard - Morten Jepsen
Spil Kontrakt S NS ØV Resultat
C4 V 4S   11   650 10
C5 S 4S D 10 790   13
C6 S 4H   9   50 -17
Score (NS) : 6 (ØV) : -6
Bord 7
NS 6 Bent Lüthcke - Lars Mathiasen
ØV 19 Bjarne Hansen - Torben Værum
Spil Kontrakt S NS ØV Resultat
C4 V 4S   12   680 -7
C5 Ø 3K D 6 500   1
C6 S 4H   10 420   14
Score (NS) : 8 (ØV) : -8
Bord 8
NS 5 Karsten Jensen - Torben Dalsgaard
ØV 20 Henrik Caspersen - Tom Nørgaard
Spil Kontrakt S NS ØV Resultat
C4 Ø 4S   11   650 10
C5 N 4H   9   100 -13
C6 S 3H   9 140   -8
Score (NS) : -11 (ØV) : 11
Bord 9
NS 2 Ib Christian Bank - Brian Skjønnemann
ØV 4 Mads Krøjgaard - Arne Mohr
Spil Kontrakt S NS ØV Resultat
C4 Ø 4S   12   680 -7
C5 N 4S   9   100 -13
C6 S 3H   9 140   -8
Score (NS) : -28 (ØV) : 28
Bord 10
NS 1 Lauge Schäffer - Jens Auken
ØV 3 Paul Hansen - Henrik Ipsen
Spil Kontrakt S NS ØV Resultat
C4 Ø 4S   12   680 -7
C5 N 3S   10 170   -7
C6 S 4H   9   50 -17
Score (NS) : -31 (ØV) : 31
Bord 11
NS 33 Bent Pedersen - Flemming Pedersen
ØV 32 Kim Arentsen - Henrik Smedemark
Spil Kontrakt S NS ØV Resultat
C4 Ø 6S   11 100   19
C5 Ø 4K D 8 300   -3
C6 S 4H   11 450   19
Score (NS) : 35 (ØV) : -35
Bord 12
NS 31 Søren Fritzbøger - Steffen Holm Pedersen
ØV 34 Bo Engel Olsen - Casper Klink
Spil Kontrakt S NS ØV Resultat
C4 Ø 4S   11   650 10
C5 N 4H   10 620   6
C6 S 2H   10 170   3
Score (NS) : 19 (ØV) : -19
Bord 13
NS 35 Frank Paaskesen - Helge Hesselberg
ØV 30 Torben Ebbesen - Flemming Jørgensen
Spil Kontrakt S NS ØV Resultat
C4 V 3NT   10   630 17
C5 N 4S D 10 790   13
C6 S 3H   9 140   -8
Score (NS) : 22 (ØV) : -22
Bord 14
NS 36 Andreas Marquardsen - Thomas Berg
ØV 29 Kaj Sørensen - Rudi Bjerregaard
Spil Kontrakt S NS ØV Resultat
C4 Ø 4S   11   650 10
C5 Ø 4K   8 100   -9
C6 S 4H   10 420   14
Score (NS) : 15 (ØV) : -15
Bord 15
NS 37 Anders Hagen - Thomas Vang Larsen
ØV 28 Steen Winkler - Claus Sørensen
Spil Kontrakt S NS ØV Resultat
C4 V 5NT   11   660 2
C5 N 4S D 10 790   13
C6 S 2H   10 170   3
Score (NS) : 18 (ØV) : -18
Bord 16
NS 38 Lars W. Pedersen - Boje Henriksen
ØV 27 Leif Øgaard - Michael Mulvad
Spil Kontrakt S NS ØV Resultat
C4 V 3NT   12   690 -17
C5 N 4S D 10 790   13
C6 S 3H   9 140   -8
Score (NS) : -12 (ØV) : 12
Bord 17
NS 26 Lars Blakset - Mathias Bruun
ØV 39 Søren B. Jørgensen - Peter Jacobsen
Spil Kontrakt S NS ØV Resultat
C4 Ø 4S   12   680 -7
C5 N 3S   11 200   -5
C6 S 4H   9   50 -17
Score (NS) : -29 (ØV) : 29
Bord 18
NS 25 Ib Axelsen - Kristian Valsted
ØV 21 Peter Kraunsøe - Søren Kraunsøe
Spil Kontrakt S NS ØV Resultat
C4 V 3NT   12   690 -17
C5 Ø 4K D 6 800   19
C6 S 2H   9 140   -8
Score (NS) : -6 (ØV) : 6
Bord 19
NS 22 H.C.Graversen - Poul Clemmensen
ØV 24 Palle Reimann - Jens Ole Jensen
Spil Kontrakt S NS ØV Resultat
C4 V 3NT   12   690 -17
C5 N 5H   9   200 -17
C6 S 4H   10 420   14
Score (NS) : -20 (ØV) : 20
Bord 20
NS 40 Jørgen Hansen - Nils Mønsted
ØV 23 Peter Zeeberg - Ulrik Zeeberg
Spil Kontrakt S NS ØV Resultat
C4 Ø 4S   12   680 -7
C5 N 4S D 10 790   13
C6 S 2H   10 170   3
Score (NS) : 9 (ØV) : -9

Esbjerg Bridgecenter
Kent Triel
19.04.2002
Denne side er produceret
ved hjælp af Turneringshjælper 5.2B
(C) 1990 2002 Thorvald Aagaard