Frekvenstavler

C7
S/Alle

S K 2
H T 8 7 6
R B T 8 4
K D B 4
  S D T 5
  H E
  R K 7 6 5 2
  K E K T 9
TABLES E B 9 8 6 3
H B 9 5 4
R 9
K 8 2
 S 7 4
H K D 3 2
R E D 3
K 7 6 5 3
Spil C 7
Antal Kontrakt S NS ØV Resultat
1 Ø 3S   12   230 19
6 Ø 4S   11   650 12
13 Ø 4S   12   680 -7
C8
V/-

S E 9 7 4
H 7 5
R T 8
K E 9 7 6 3
  S D T 6 2
  H 8 4 3
  R B 6 5
  K K 5 4
TABLES 8 5
H D T 9
R E D 9 7 2
K B T 8
 S K B 3
H E K B 6 2
R K 4 3
K D 2
Spil C 8
Antal Kontrakt S NS ØV Resultat
1 Ø 2R D 5 500   19
1 S 4H   11 450   17
1 S 3NT   10 430   15
2 S 4H   10 420   12
3 S 3NT   9 400   7
2 S 1NT   10 180   2
1 S 1NT   9 150   -3
1 S 2NT   9 150   -3
1 Ø 2R   5 150   -3
1 N 2S   9 140   -9
2 S 2H   9 140   -9
1 N 4K   9   50 -16
2 S 3NT   8   50 -16
1 S 4H   9   50 -16
C9
N/ØV

S E K T 5 4 2
H B T 6 2
R -
K D T 5
  S B 7 6 3
  H K D 7 4
  R 9 8 2
  K 9 8
TABLES D 9
H E 9 5
R B T 7 5 4
K K 6 3
 S 8
H 8 3
R E K D 6 3
K E B 7 4 2
Spil C 9
Antal Kontrakt S NS ØV Resultat
1 S 3NT   11 460   19
11 S 3NT   10 430   7
2 S 3NT   9 400   -7
1 S 5K   11 400   -7
1 S 4K   11 150   -11
1 S 3NT   8   50 -16
1 S 6K   11   50 -16
2 N 4S   9   50 -16

Spilresultater

C7
S/Alle

S K 2
H T 8 7 6
R B T 8 4
K D B 4
  S D T 5
  H E
  R K 7 6 5 2
  K E K T 9
TABLES E B 9 8 6 3
H B 9 5 4
R 9
K 8 2
 S 7 4
H K D 3 2
R E D 3
K 7 6 5 3
Bord NS ØV Kontrakt S NS ØV Resultat
1 Freddi Brøndum
Christian Brøndum
Carsten Sørensen
John Møller Jepsen
Ø 3S   12   230 19
2 Ejgild Johansen
Lars Nielsen
Niels Foged
Steen B. Andersen
Ø 4S   12   680 -7
3 H.C.Nielsen
Knud-Aage Boesgaard
Jan Petersen
Arne Petersen
Ø 4S   11   650 12
4 Niels Krøjgaard
Jens Ove Henneberg
Villy Dam
Otto Dahl
Ø 4S   12   680 -7
5 Kasper Konow
Michael Askgaard
Nadia Bekkouche
Henrik Binderkrantz
Ø 4S   12   680 -7
6 Bjarne Hansen
Torben Værum
Svend Erik Eriksen
Jørgen Priess
Ø 4S   12   680 -7
7 Thorvald Aagaard
Morten Jepsen
Henrik Caspersen
Tom Nørgaard
Ø 4S   12   680 -7
8 Bent Lüthcke
Lars Mathiasen
Ib Christian Bank
Brian Skjønnemann
Ø 4S   11   650 12
9 Paul Hansen
Henrik Ipsen
Karsten Jensen
Torben Dalsgaard
Ø 4S   11   650 12
10 Lauge Schäffer
Jens Auken
Mads Krøjgaard
Arne Mohr
Ø 4S   12   680 -7
11 Bo Engel Olsen
Casper Klink
Bent Pedersen
Flemming Pedersen
Ø 4S   12   680 -7
12 Kim Arentsen
Henrik Smedemark
Frank Paaskesen
Helge Hesselberg
Ø 4S   12   680 -7
13 Andreas Marquardsen
Thomas Berg
Søren Fritzbøger
Steffen Holm Pedersen
Ø 4S   12   680 -7
14 Anders Hagen
Thomas Vang Larsen
Torben Ebbesen
Flemming Jørgensen
Ø 4S   11   650 12
15 Lars W. Pedersen
Boje Henriksen
Kaj Sørensen
Rudi Bjerregaard
Ø 4S   11   650 12
16 Søren B. Jørgensen
Peter Jacobsen
Steen Winkler
Claus Sørensen
Ø 4S   12   680 -7
17 Leif Øgaard
Michael Mulvad
Peter Kraunsøe
Søren Kraunsøe
Ø 4S   11   650 12
18 Lars Blakset
Mathias Bruun
H.C.Graversen
Poul Clemmensen
Ø 4S   12   680 -7
19 Peter Zeeberg
Ulrik Zeeberg
Ib Axelsen
Kristian Valsted
Ø 4S   12   680 -7
20 Jørgen Hansen
Nils Mønsted
Palle Reimann
Jens Ole Jensen
Ø 4S   12   680 -7
C8
V/-

S E 9 7 4
H 7 5
R T 8
K E 9 7 6 3
  S D T 6 2
  H 8 4 3
  R B 6 5
  K K 5 4
TABLES 8 5
H D T 9
R E D 9 7 2
K B T 8
 S K B 3
H E K B 6 2
R K 4 3
K D 2
Bord NS ØV Kontrakt S NS ØV Resultat
1 Freddi Brøndum
Christian Brøndum
Carsten Sørensen
John Møller Jepsen
S 2NT   9 150   -3
2 Ejgild Johansen
Lars Nielsen
Niels Foged
Steen B. Andersen
S 1NT   10 180   2
3 H.C.Nielsen
Knud-Aage Boesgaard
Jan Petersen
Arne Petersen
S 4H   11 450   17
4 Niels Krøjgaard
Jens Ove Henneberg
Villy Dam
Otto Dahl
Ø 2R   5 150   -3
5 Kasper Konow
Michael Askgaard
Nadia Bekkouche
Henrik Binderkrantz
N 4K   9   50 -16
6 Bjarne Hansen
Torben Værum
Svend Erik Eriksen
Jørgen Priess
S 4H   10 420   12
7 Thorvald Aagaard
Morten Jepsen
Henrik Caspersen
Tom Nørgaard
S 1NT   9 150   -3
8 Bent Lüthcke
Lars Mathiasen
Ib Christian Bank
Brian Skjønnemann
S 2H   9 140   -9
9 Paul Hansen
Henrik Ipsen
Karsten Jensen
Torben Dalsgaard
S 4H   9   50 -16
10 Lauge Schäffer
Jens Auken
Mads Krøjgaard
Arne Mohr
S 3NT   9 400   7
11 Bo Engel Olsen
Casper Klink
Bent Pedersen
Flemming Pedersen
S 3NT   9 400   7
12 Kim Arentsen
Henrik Smedemark
Frank Paaskesen
Helge Hesselberg
S 3NT   8   50 -16
13 Andreas Marquardsen
Thomas Berg
Søren Fritzbøger
Steffen Holm Pedersen
S 1NT   10 180   2
14 Anders Hagen
Thomas Vang Larsen
Torben Ebbesen
Flemming Jørgensen
S 3NT   9 400   7
15 Lars W. Pedersen
Boje Henriksen
Kaj Sørensen
Rudi Bjerregaard
S 3NT   8   50 -16
16 Søren B. Jørgensen
Peter Jacobsen
Steen Winkler
Claus Sørensen
S 4H   10 420   12
17 Leif Øgaard
Michael Mulvad
Peter Kraunsøe
Søren Kraunsøe
N 2S   9 140   -9
18 Lars Blakset
Mathias Bruun
H.C.Graversen
Poul Clemmensen
S 2H   9 140   -9
19 Peter Zeeberg
Ulrik Zeeberg
Ib Axelsen
Kristian Valsted
S 3NT   10 430   15
20 Jørgen Hansen
Nils Mønsted
Palle Reimann
Jens Ole Jensen
Ø 2R D 5 500   19
C9
N/ØV

S E K T 5 4 2
H B T 6 2
R -
K D T 5
  S B 7 6 3
  H K D 7 4
  R 9 8 2
  K 9 8
TABLES D 9
H E 9 5
R B T 7 5 4
K K 6 3
 S 8
H 8 3
R E K D 6 3
K E B 7 4 2
Bord NS ØV Kontrakt S NS ØV Resultat
1 Freddi Brøndum
Christian Brøndum
Carsten Sørensen
John Møller Jepsen
S 5K   11 400   -7
2 Ejgild Johansen
Lars Nielsen
Niels Foged
Steen B. Andersen
S 3NT   10 430   7
3 H.C.Nielsen
Knud-Aage Boesgaard
Jan Petersen
Arne Petersen
S 3NT   10 430   7
4 Niels Krøjgaard
Jens Ove Henneberg
Villy Dam
Otto Dahl
S 3NT   10 430   7
5 Kasper Konow
Michael Askgaard
Nadia Bekkouche
Henrik Binderkrantz
S 3NT   10 430   7
6 Bjarne Hansen
Torben Værum
Svend Erik Eriksen
Jørgen Priess
N 4S   9   50 -16
7 Thorvald Aagaard
Morten Jepsen
Henrik Caspersen
Tom Nørgaard
S 3NT   10 430   7
8 Bent Lüthcke
Lars Mathiasen
Ib Christian Bank
Brian Skjønnemann
N 4S   9   50 -16
9 Paul Hansen
Henrik Ipsen
Karsten Jensen
Torben Dalsgaard
S 4K   11 150   -11
10 Lauge Schäffer
Jens Auken
Mads Krøjgaard
Arne Mohr
S 3NT   10 430   7
11 Bo Engel Olsen
Casper Klink
Bent Pedersen
Flemming Pedersen
S 3NT   9 400   -7
12 Kim Arentsen
Henrik Smedemark
Frank Paaskesen
Helge Hesselberg
S 6K   11   50 -16
13 Andreas Marquardsen
Thomas Berg
Søren Fritzbøger
Steffen Holm Pedersen
S 3NT   10 430   7
14 Anders Hagen
Thomas Vang Larsen
Torben Ebbesen
Flemming Jørgensen
S 3NT   11 460   19
15 Lars W. Pedersen
Boje Henriksen
Kaj Sørensen
Rudi Bjerregaard
S 3NT   10 430   7
16 Søren B. Jørgensen
Peter Jacobsen
Steen Winkler
Claus Sørensen
S 3NT   10 430   7
17 Leif Øgaard
Michael Mulvad
Peter Kraunsøe
Søren Kraunsøe
S 3NT   9 400   -7
18 Lars Blakset
Mathias Bruun
H.C.Graversen
Poul Clemmensen
S 3NT   10 430   7
19 Peter Zeeberg
Ulrik Zeeberg
Ib Axelsen
Kristian Valsted
S 3NT   8   50 -16
20 Jørgen Hansen
Nils Mønsted
Palle Reimann
Jens Ole Jensen
S 3NT   10 430   7

Bordresultater

Bord 1
NS 14 Freddi Brøndum - Christian Brøndum
ØV 13 Carsten Sørensen - John Møller Jepsen
Spil Kontrakt S NS ØV Resultat
C7 Ø 3S   12   230 19
C8 S 2NT   9 150   -3
C9 S 5K   11 400   -7
Score (NS) : 9 (ØV) : -9
Bord 2
NS 12 Ejgild Johansen - Lars Nielsen
ØV 15 Niels Foged - Steen B. Andersen
Spil Kontrakt S NS ØV Resultat
C7 Ø 4S   12   680 -7
C8 S 1NT   10 180   2
C9 S 3NT   10 430   7
Score (NS) : 2 (ØV) : -2
Bord 3
NS 16 H.C.Nielsen - Knud-Aage Boesgaard
ØV 11 Jan Petersen - Arne Petersen
Spil Kontrakt S NS ØV Resultat
C7 Ø 4S   11   650 12
C8 S 4H   11 450   17
C9 S 3NT   10 430   7
Score (NS) : 36 (ØV) : -36
Bord 4
NS 17 Niels Krøjgaard - Jens Ove Henneberg
ØV 10 Villy Dam - Otto Dahl
Spil Kontrakt S NS ØV Resultat
C7 Ø 4S   12   680 -7
C8 Ø 2R   5 150   -3
C9 S 3NT   10 430   7
Score (NS) : -3 (ØV) : 3
Bord 5
NS 18 Kasper Konow - Michael Askgaard
ØV 9 Nadia Bekkouche - Henrik Binderkrantz
Spil Kontrakt S NS ØV Resultat
C7 Ø 4S   12   680 -7
C8 N 4K   9   50 -16
C9 S 3NT   10 430   7
Score (NS) : -16 (ØV) : 16
Bord 6
NS 19 Bjarne Hansen - Torben Værum
ØV 8 Svend Erik Eriksen - Jørgen Priess
Spil Kontrakt S NS ØV Resultat
C7 Ø 4S   12   680 -7
C8 S 4H   10 420   12
C9 N 4S   9   50 -16
Score (NS) : -11 (ØV) : 11
Bord 7
NS 7 Thorvald Aagaard - Morten Jepsen
ØV 20 Henrik Caspersen - Tom Nørgaard
Spil Kontrakt S NS ØV Resultat
C7 Ø 4S   12   680 -7
C8 S 1NT   9 150   -3
C9 S 3NT   10 430   7
Score (NS) : -3 (ØV) : 3
Bord 8
NS 6 Bent Lüthcke - Lars Mathiasen
ØV 2 Ib Christian Bank - Brian Skjønnemann
Spil Kontrakt S NS ØV Resultat
C7 Ø 4S   11   650 12
C8 S 2H   9 140   -9
C9 N 4S   9   50 -16
Score (NS) : -13 (ØV) : 13
Bord 9
NS 3 Paul Hansen - Henrik Ipsen
ØV 5 Karsten Jensen - Torben Dalsgaard
Spil Kontrakt S NS ØV Resultat
C7 Ø 4S   11   650 12
C8 S 4H   9   50 -16
C9 S 4K   11 150   -11
Score (NS) : -15 (ØV) : 15
Bord 10
NS 1 Lauge Schäffer - Jens Auken
ØV 4 Mads Krøjgaard - Arne Mohr
Spil Kontrakt S NS ØV Resultat
C7 Ø 4S   12   680 -7
C8 S 3NT   9 400   7
C9 S 3NT   10 430   7
Score (NS) : 7 (ØV) : -7
Bord 11
NS 34 Bo Engel Olsen - Casper Klink
ØV 33 Bent Pedersen - Flemming Pedersen
Spil Kontrakt S NS ØV Resultat
C7 Ø 4S   12   680 -7
C8 S 3NT   9 400   7
C9 S 3NT   9 400   -7
Score (NS) : -7 (ØV) : 7
Bord 12
NS 32 Kim Arentsen - Henrik Smedemark
ØV 35 Frank Paaskesen - Helge Hesselberg
Spil Kontrakt S NS ØV Resultat
C7 Ø 4S   12   680 -7
C8 S 3NT   8   50 -16
C9 S 6K   11   50 -16
Score (NS) : -43 (ØV) : 39
*Par 32: -4
Bord 13
NS 36 Andreas Marquardsen - Thomas Berg
ØV 31 Søren Fritzbøger - Steffen Holm Pedersen
Spil Kontrakt S NS ØV Resultat
C7 Ø 4S   12   680 -7
C8 S 1NT   10 180   2
C9 S 3NT   10 430   7
Score (NS) : 2 (ØV) : -2
Bord 14
NS 37 Anders Hagen - Thomas Vang Larsen
ØV 30 Torben Ebbesen - Flemming Jørgensen
Spil Kontrakt S NS ØV Resultat
C7 Ø 4S   11   650 12
C8 S 3NT   9 400   7
C9 S 3NT   11 460   19
Score (NS) : 38 (ØV) : -38
Bord 15
NS 38 Lars W. Pedersen - Boje Henriksen
ØV 29 Kaj Sørensen - Rudi Bjerregaard
Spil Kontrakt S NS ØV Resultat
C7 Ø 4S   11   650 12
C8 S 3NT   8   50 -16
C9 S 3NT   10 430   7
Score (NS) : 3 (ØV) : -3
Bord 16
NS 39 Søren B. Jørgensen - Peter Jacobsen
ØV 28 Steen Winkler - Claus Sørensen
Spil Kontrakt S NS ØV Resultat
C7 Ø 4S   12   680 -7
C8 S 4H   10 420   12
C9 S 3NT   10 430   7
Score (NS) : 12 (ØV) : -12
Bord 17
NS 27 Leif Øgaard - Michael Mulvad
ØV 21 Peter Kraunsøe - Søren Kraunsøe
Spil Kontrakt S NS ØV Resultat
C7 Ø 4S   11   650 12
C8 N 2S   9 140   -9
C9 S 3NT   9 400   -7
Score (NS) : -4 (ØV) : 4
Bord 18
NS 26 Lars Blakset - Mathias Bruun
ØV 22 H.C.Graversen - Poul Clemmensen
Spil Kontrakt S NS ØV Resultat
C7 Ø 4S   12   680 -7
C8 S 2H   9 140   -9
C9 S 3NT   10 430   7
Score (NS) : -9 (ØV) : 9
Bord 19
NS 23 Peter Zeeberg - Ulrik Zeeberg
ØV 25 Ib Axelsen - Kristian Valsted
Spil Kontrakt S NS ØV Resultat
C7 Ø 4S   12   680 -7
C8 S 3NT   10 430   15
C9 S 3NT   8   50 -16
Score (NS) : -8 (ØV) : 8
Bord 20
NS 40 Jørgen Hansen - Nils Mønsted
ØV 24 Palle Reimann - Jens Ole Jensen
Spil Kontrakt S NS ØV Resultat
C7 Ø 4S   12   680 -7
C8 Ø 2R D 5 500   19
C9 S 3NT   10 430   7
Score (NS) : 19 (ØV) : -19

Esbjerg Bridgecenter
Kent Triel
19.04.2002
Denne side er produceret
ved hjælp af Turneringshjælper 5.2B
(C) 1990 2002 Thorvald Aagaard