Frekvenstavler

C10
Ø/Alle

S K B 9
H B 4 3
R K D T 9 5
K 8 4
  S E T 8
  H -
  R B 8 6 4 3
  K T 6 5 3 2
TABLES D 6 3 2
H 8 7 5 2
R 7
K E K D 7
 S 7 5 4
H E K D T 9 6
R E 2
K B 9
Spil C10
Antal Kontrakt S NS ØV Resultat
5 S 4H   10 620   15
1 Ø 4K D 8 500   6
2 Ø 5K D 9 500   6
1 V 5K D 9 500   6
1 Ø 5K D 10 200   1
1 S 3H   10 170   -1
1 S 3H   9 140   -3
5 S 4H   9   100 -11
2 S 5H   10   100 -11
1 Ø 4K   10   130 -19
C11
S/-

S E 7
H E B T 3
R K D 2
K K B 9 5
  S D T 9 4 3
  H 9 2
  R E 8 3
  K T 8 4
TABLES 6 5 2
H 6 5 4
R B 7 5 4
K E 7 2
 S K B 8
H K D 8 7
R T 9 6
K D 6 3
Spil C11
Antal Kontrakt S NS ØV Resultat
1 N 3NT   11 460   15
2 S 3NT   11 460   15
2 S 4NT   11 460   15
1 S 5H   11 450   -2
8 S 4H   11 450   -2
3 N 4H   11 450   -2
1 S 3H   11 200   -15
1 V 2S   5 150   -17
1 S 6H   11   50 -19
C12
V/NS

S K 9 8
H 9 3
R E 7 4 3 2
K K B 7
  S E D 6 5
  H K 5 4
  R 8 5
  K D T 6 2
TABLES T 7 4 3
H E D B 8 6
R D 6
K 5 3
 S B 2
H T 7 2
R K B T 9
K E 9 8 4
Spil C12
Antal Kontrakt S NS ØV Resultat
1 N 3R D 9 670   19
1 Ø 3H   7 100   17
1 N 1NT   7 90   15
2 Ø 3H   8 50   11
1 V 3S   8 50   11
2 Pass   6
3 Ø 2H   8   110 -6
3 V 2H   8   110 -6
4 V 2S   8   110 -6
1 V 2S   9   140 -18
1 V 2H   9   140 -18

Spilresultater

C10
Ø/Alle

S K B 9
H B 4 3
R K D T 9 5
K 8 4
  S E T 8
  H -
  R B 8 6 4 3
  K T 6 5 3 2
TABLES D 6 3 2
H 8 7 5 2
R 7
K E K D 7
 S 7 5 4
H E K D T 9 6
R E 2
K B 9
Bord NS ØV Kontrakt S NS ØV Resultat
1 Niels Foged
Steen B. Andersen
Freddi Brøndum
Christian Brøndum
S 4H   9   100 -11
2 Carsten Sørensen
John Møller Jepsen
H.C.Nielsen
Knud-Aage Boesgaard
S 4H   10 620   15
3 Niels Krøjgaard
Jens Ove Henneberg
Ejgild Johansen
Lars Nielsen
Ø 5K D 10 200   1
4 Kasper Konow
Michael Askgaard
Jan Petersen
Arne Petersen
S 4H   9   100 -11
5 Bjarne Hansen
Torben Værum
Villy Dam
Otto Dahl
S 5H   10   100 -11
6 Henrik Caspersen
Tom Nørgaard
Nadia Bekkouche
Henrik Binderkrantz
S 3H   10 170   -1
7 Svend Erik Eriksen
Jørgen Priess
Ib Christian Bank
Brian Skjønnemann
S 5H   10   100 -11
8 Thorvald Aagaard
Morten Jepsen
Paul Hansen
Henrik Ipsen
S 4H   9   100 -11
9 Mads Krøjgaard
Arne Mohr
Bent Lüthcke
Lars Mathiasen
S 4H   10 620   15
10 Lauge Schäffer
Jens Auken
Karsten Jensen
Torben Dalsgaard
S 4H   10 620   15
11 Frank Paaskesen
Helge Hesselberg
Bo Engel Olsen
Casper Klink
S 4H   10 620   15
12 Bent Pedersen
Flemming Pedersen
Andreas Marquardsen
Thomas Berg
Ø 4K   10   130 -19
13 Anders Hagen
Thomas Vang Larsen
Kim Arentsen
Henrik Smedemark
S 4H   9   100 -11
14 Lars W. Pedersen
Boje Henriksen
Søren Fritzbøger
Steffen Holm Pedersen
S 4H   9   100 -11
15 Søren B. Jørgensen
Peter Jacobsen
Torben Ebbesen
Flemming Jørgensen
Ø 4K D 8 500   6
16 Peter Kraunsøe
Søren Kraunsøe
Kaj Sørensen
Rudi Bjerregaard
Ø 5K D 9 500   6
17 Steen Winkler
Claus Sørensen
H.C.Graversen
Poul Clemmensen
Ø 5K D 9 500   6
18 Leif Øgaard
Michael Mulvad
Peter Zeeberg
Ulrik Zeeberg
S 3H   9 140   -3
19 Palle Reimann
Jens Ole Jensen
Lars Blakset
Mathias Bruun
V 5K D 9 500   6
20 Jørgen Hansen
Nils Mønsted
Ib Axelsen
Kristian Valsted
S 4H   10 620   15
C11
S/-

S E 7
H E B T 3
R K D 2
K K B 9 5
  S D T 9 4 3
  H 9 2
  R E 8 3
  K T 8 4
TABLES 6 5 2
H 6 5 4
R B 7 5 4
K E 7 2
 S K B 8
H K D 8 7
R T 9 6
K D 6 3
Bord NS ØV Kontrakt S NS ØV Resultat
1 Niels Foged
Steen B. Andersen
Freddi Brøndum
Christian Brøndum
S 5H   11 450   -2
2 Carsten Sørensen
John Møller Jepsen
H.C.Nielsen
Knud-Aage Boesgaard
S 3NT   11 460   15
3 Niels Krøjgaard
Jens Ove Henneberg
Ejgild Johansen
Lars Nielsen
N 4H   11 450   -2
4 Kasper Konow
Michael Askgaard
Jan Petersen
Arne Petersen
S 4H   11 450   -2
5 Bjarne Hansen
Torben Værum
Villy Dam
Otto Dahl
N 4H   11 450   -2
6 Henrik Caspersen
Tom Nørgaard
Nadia Bekkouche
Henrik Binderkrantz
V 2S   5 150   -17
7 Svend Erik Eriksen
Jørgen Priess
Ib Christian Bank
Brian Skjønnemann
N 4H   11 450   -2
8 Thorvald Aagaard
Morten Jepsen
Paul Hansen
Henrik Ipsen
S 4NT   11 460   15
9 Mads Krøjgaard
Arne Mohr
Bent Lüthcke
Lars Mathiasen
S 4NT   11 460   15
10 Lauge Schäffer
Jens Auken
Karsten Jensen
Torben Dalsgaard
S 4H   11 450   -2
11 Frank Paaskesen
Helge Hesselberg
Bo Engel Olsen
Casper Klink
S 3NT   11 460   15
12 Bent Pedersen
Flemming Pedersen
Andreas Marquardsen
Thomas Berg
N 3NT   11 460   15
13 Anders Hagen
Thomas Vang Larsen
Kim Arentsen
Henrik Smedemark
S 4H   11 450   -2
14 Lars W. Pedersen
Boje Henriksen
Søren Fritzbøger
Steffen Holm Pedersen
S 6H   11   50 -19
15 Søren B. Jørgensen
Peter Jacobsen
Torben Ebbesen
Flemming Jørgensen
S 4H   11 450   -2
16 Peter Kraunsøe
Søren Kraunsøe
Kaj Sørensen
Rudi Bjerregaard
S 4H   11 450   -2
17 Steen Winkler
Claus Sørensen
H.C.Graversen
Poul Clemmensen
S 3H   11 200   -15
18 Leif Øgaard
Michael Mulvad
Peter Zeeberg
Ulrik Zeeberg
S 4H   11 450   -2
19 Palle Reimann
Jens Ole Jensen
Lars Blakset
Mathias Bruun
S 4H   11 450   -2
20 Jørgen Hansen
Nils Mønsted
Ib Axelsen
Kristian Valsted
S 4H   11 450   -2
C12
V/NS

S K 9 8
H 9 3
R E 7 4 3 2
K K B 7
  S E D 6 5
  H K 5 4
  R 8 5
  K D T 6 2
TABLES T 7 4 3
H E D B 8 6
R D 6
K 5 3
 S B 2
H T 7 2
R K B T 9
K E 9 8 4
Bord NS ØV Kontrakt S NS ØV Resultat
1 Niels Foged
Steen B. Andersen
Freddi Brøndum
Christian Brøndum
Pass   6
2 Carsten Sørensen
John Møller Jepsen
H.C.Nielsen
Knud-Aage Boesgaard
Ø 2H   8   110 -6
3 Niels Krøjgaard
Jens Ove Henneberg
Ejgild Johansen
Lars Nielsen
V 3S   8 50   11
4 Kasper Konow
Michael Askgaard
Jan Petersen
Arne Petersen
Ø 3H   8 50   11
5 Bjarne Hansen
Torben Værum
Villy Dam
Otto Dahl
Ø 2H   8   110 -6
6 Henrik Caspersen
Tom Nørgaard
Nadia Bekkouche
Henrik Binderkrantz
V 2H   8   110 -6
7 Svend Erik Eriksen
Jørgen Priess
Ib Christian Bank
Brian Skjønnemann
V 2H   8   110 -6
8 Thorvald Aagaard
Morten Jepsen
Paul Hansen
Henrik Ipsen
N 1NT   7 90   15
9 Mads Krøjgaard
Arne Mohr
Bent Lüthcke
Lars Mathiasen
V 2S   8   110 -6
10 Lauge Schäffer
Jens Auken
Karsten Jensen
Torben Dalsgaard
V 2H   8   110 -6
11 Frank Paaskesen
Helge Hesselberg
Bo Engel Olsen
Casper Klink
V 2S   8   110 -6
12 Bent Pedersen
Flemming Pedersen
Andreas Marquardsen
Thomas Berg
V 2S   9   140 -18
13 Anders Hagen
Thomas Vang Larsen
Kim Arentsen
Henrik Smedemark
N 3R D 9 670   19
14 Lars W. Pedersen
Boje Henriksen
Søren Fritzbøger
Steffen Holm Pedersen
Ø 3H   8 50   11
15 Søren B. Jørgensen
Peter Jacobsen
Torben Ebbesen
Flemming Jørgensen
V 2S   8   110 -6
16 Peter Kraunsøe
Søren Kraunsøe
Kaj Sørensen
Rudi Bjerregaard
Ø 2H   8   110 -6
17 Steen Winkler
Claus Sørensen
H.C.Graversen
Poul Clemmensen
Ø 3H   7 100   17
18 Leif Øgaard
Michael Mulvad
Peter Zeeberg
Ulrik Zeeberg
V 2S   8   110 -6
19 Palle Reimann
Jens Ole Jensen
Lars Blakset
Mathias Bruun
V 2H   9   140 -18
20 Jørgen Hansen
Nils Mønsted
Ib Axelsen
Kristian Valsted
Pass   6

Bordresultater

Bord 1
NS 15 Niels Foged - Steen B. Andersen
ØV 14 Freddi Brøndum - Christian Brøndum
Spil Kontrakt S NS ØV Resultat
C10 S 4H   9   100 -11
C11 S 5H   11 450   -2
C12 Pass   6
Score (NS) : -7 (ØV) : 7
Bord 2
NS 13 Carsten Sørensen - John Møller Jepsen
ØV 16 H.C.Nielsen - Knud-Aage Boesgaard
Spil Kontrakt S NS ØV Resultat
C10 S 4H   10 620   15
C11 S 3NT   11 460   15
C12 Ø 2H   8   110 -6
Score (NS) : 24 (ØV) : -24
Bord 3
NS 17 Niels Krøjgaard - Jens Ove Henneberg
ØV 12 Ejgild Johansen - Lars Nielsen
Spil Kontrakt S NS ØV Resultat
C10 Ø 5K D 10 200   1
C11 N 4H   11 450   -2
C12 V 3S   8 50   11
Score (NS) : 10 (ØV) : -10
Bord 4
NS 18 Kasper Konow - Michael Askgaard
ØV 11 Jan Petersen - Arne Petersen
Spil Kontrakt S NS ØV Resultat
C10 S 4H   9   100 -11
C11 S 4H   11 450   -2
C12 Ø 3H   8 50   11
Score (NS) : -2 (ØV) : 2
Bord 5
NS 19 Bjarne Hansen - Torben Værum
ØV 10 Villy Dam - Otto Dahl
Spil Kontrakt S NS ØV Resultat
C10 S 5H   10   100 -11
C11 N 4H   11 450   -2
C12 Ø 2H   8   110 -6
Score (NS) : -19 (ØV) : 19
Bord 6
NS 20 Henrik Caspersen - Tom Nørgaard
ØV 9 Nadia Bekkouche - Henrik Binderkrantz
Spil Kontrakt S NS ØV Resultat
C10 S 3H   10 170   -1
C11 V 2S   5 150   -17
C12 V 2H   8   110 -6
Score (NS) : -24 (ØV) : 24
Bord 7
NS 8 Svend Erik Eriksen - Jørgen Priess
ØV 2 Ib Christian Bank - Brian Skjønnemann
Spil Kontrakt S NS ØV Resultat
C10 S 5H   10   100 -11
C11 N 4H   11 450   -2
C12 V 2H   8   110 -6
Score (NS) : -19 (ØV) : 19
Bord 8
NS 7 Thorvald Aagaard - Morten Jepsen
ØV 3 Paul Hansen - Henrik Ipsen
Spil Kontrakt S NS ØV Resultat
C10 S 4H   9   100 -11
C11 S 4NT   11 460   15
C12 N 1NT   7 90   15
Score (NS) : 19 (ØV) : -19
Bord 9
NS 4 Mads Krøjgaard - Arne Mohr
ØV 6 Bent Lüthcke - Lars Mathiasen
Spil Kontrakt S NS ØV Resultat
C10 S 4H   10 620   15
C11 S 4NT   11 460   15
C12 V 2S   8   110 -6
Score (NS) : 24 (ØV) : -24
Bord 10
NS 1 Lauge Schäffer - Jens Auken
ØV 5 Karsten Jensen - Torben Dalsgaard
Spil Kontrakt S NS ØV Resultat
C10 S 4H   10 620   15
C11 S 4H   11 450   -2
C12 V 2H   8   110 -6
Score (NS) : 7 (ØV) : -7
Bord 11
NS 35 Frank Paaskesen - Helge Hesselberg
ØV 34 Bo Engel Olsen - Casper Klink
Spil Kontrakt S NS ØV Resultat
C10 S 4H   10 620   15
C11 S 3NT   11 460   15
C12 V 2S   8   110 -6
Score (NS) : 24 (ØV) : -24
Bord 12
NS 33 Bent Pedersen - Flemming Pedersen
ØV 36 Andreas Marquardsen - Thomas Berg
Spil Kontrakt S NS ØV Resultat
C10 Ø 4K   10   130 -19
C11 N 3NT   11 460   15
C12 V 2S   9   140 -18
Score (NS) : -22 (ØV) : 22
Bord 13
NS 37 Anders Hagen - Thomas Vang Larsen
ØV 32 Kim Arentsen - Henrik Smedemark
Spil Kontrakt S NS ØV Resultat
C10 S 4H   9   100 -11
C11 S 4H   11 450   -2
C12 N 3R D 9 670   19
Score (NS) : 6 (ØV) : -6
Bord 14
NS 38 Lars W. Pedersen - Boje Henriksen
ØV 31 Søren Fritzbøger - Steffen Holm Pedersen
Spil Kontrakt S NS ØV Resultat
C10 S 4H   9   100 -11
C11 S 6H   11   50 -19
C12 Ø 3H   8 50   11
Score (NS) : -19 (ØV) : 19
Bord 15
NS 39 Søren B. Jørgensen - Peter Jacobsen
ØV 30 Torben Ebbesen - Flemming Jørgensen
Spil Kontrakt S NS ØV Resultat
C10 Ø 4K D 8 500   6
C11 S 4H   11 450   -2
C12 V 2S   8   110 -6
Score (NS) : -2 (ØV) : 2
Bord 16
NS 21 Peter Kraunsøe - Søren Kraunsøe
ØV 29 Kaj Sørensen - Rudi Bjerregaard
Spil Kontrakt S NS ØV Resultat
C10 Ø 5K D 9 500   6
C11 S 4H   11 450   -2
C12 Ø 2H   8   110 -6
Score (NS) : -2 (ØV) : 2
Bord 17
NS 28 Steen Winkler - Claus Sørensen
ØV 22 H.C.Graversen - Poul Clemmensen
Spil Kontrakt S NS ØV Resultat
C10 Ø 5K D 9 500   6
C11 S 3H   11 200   -15
C12 Ø 3H   7 100   17
Score (NS) : 8 (ØV) : -8
Bord 18
NS 27 Leif Øgaard - Michael Mulvad
ØV 23 Peter Zeeberg - Ulrik Zeeberg
Spil Kontrakt S NS ØV Resultat
C10 S 3H   9 140   -3
C11 S 4H   11 450   -2
C12 V 2S   8   110 -6
Score (NS) : -11 (ØV) : 11
Bord 19
NS 24 Palle Reimann - Jens Ole Jensen
ØV 26 Lars Blakset - Mathias Bruun
Spil Kontrakt S NS ØV Resultat
C10 V 5K D 9 500   6
C11 S 4H   11 450   -2
C12 V 2H   9   140 -18
Score (NS) : -14 (ØV) : 14
Bord 20
NS 40 Jørgen Hansen - Nils Mønsted
ØV 25 Ib Axelsen - Kristian Valsted
Spil Kontrakt S NS ØV Resultat
C10 S 4H   10 620   15
C11 S 4H   11 450   -2
C12 Pass   6
Score (NS) : 19 (ØV) : -19

Esbjerg Bridgecenter
Kent Triel
19.04.2002
Denne side er produceret
ved hjælp af Turneringshjælper 5.2B
(C) 1990 2002 Thorvald Aagaard