Frekvenstavler

C13
N/Alle

S E B 9 8 7
H E T 8 5 4
R D 3
K 9
  S K 5 2
  H 7 6
  R E B 6 2
  K E 8 7 5
TABLES T 4 3
H D 9 2
R K 9 4
K D 6 4 3
 S D 6
H K B 3
R T 8 7 5
K K B T 2
Spil C13
Antal Kontrakt S NS ØV Resultat
2 N 4H   10 620   18
2 N 2S   11 200   14
6 N 2S   10 170   6
1 N 2H   9 140   -4
3 N 2S   9 140   -4
3 N 2S   8 110   -11
1 N 4H   9   100 -15
1 N 4S   8   200 -18
1 N 2S   6   200 -18
C14
Ø/-

S E 6 4
H K 9 4
R B T 4 3
K D 8 5
  S K D 5
  H D 8 3
  R 9 6 5
  K B T 6 3
TABLES T 9 8 7
H E B T 6 5
R 7 2
K 4 2
 S B 3 2
H 7 2
R E K D 8
K E K 9 7
Spil C14
Antal Kontrakt S NS ØV Resultat
1 V 4H D 6 800   19
1 N 3NT   10 430   17
4 N 3NT   9 400   10
2 S 3NT   9 400   10
1 N 2S   8 110   2
1 N 3R   9 110   2
4 N 3NT   8   50 -8
4 S 3NT   8   50 -8
1 Ø 2H D 8   470 -18
1 V 2H D 8   470 -18
C15
S/NS

S 5 2
H T 7 4
R B T 8 6
K E K T 2
  S E K B 9 6
  H K B 9 8 3
  R E K
  K 3
TABLES D 8 4 3
H D
R 5 4 2
K D B 7 5 4
 S T 7
H E 6 5 2
R D 9 7 3
K 9 8 6
Spil C15
Antal Kontrakt S NS ØV Resultat
3 V 6S   11 50   17
1 V 3S   11   200 13
9 V 4S   11   450 -4
7 V 5S   11   450 -4

Spilresultater

C13
N/Alle

S E B 9 8 7
H E T 8 5 4
R D 3
K 9
  S K 5 2
  H 7 6
  R E B 6 2
  K E 8 7 5
TABLES T 4 3
H D 9 2
R K 9 4
K D 6 4 3
 S D 6
H K B 3
R T 8 7 5
K K B T 2
Bord NS ØV Kontrakt S NS ØV Resultat
1 H.C.Nielsen
Knud-Aage Boesgaard
Niels Foged
Steen B. Andersen
N 2S   11 200   14
2 Freddi Brøndum
Christian Brøndum
Niels Krøjgaard
Jens Ove Henneberg
N 2S   8 110   -11
3 Kasper Konow
Michael Askgaard
Carsten Sørensen
John Møller Jepsen
N 2S   8 110   -11
4 Bjarne Hansen
Torben Værum
Ejgild Johansen
Lars Nielsen
N 4H   10 620   18
5 Henrik Caspersen
Tom Nørgaard
Jan Petersen
Arne Petersen
N 2S   10 170   6
6 Ib Christian Bank
Brian Skjønnemann
Villy Dam
Otto Dahl
N 2S   9 140   -4
7 Nadia Bekkouche
Henrik Binderkrantz
Paul Hansen
Henrik Ipsen
N 2S   10 170   6
8 Svend Erik Eriksen
Jørgen Priess
Mads Krøjgaard
Arne Mohr
N 2S   6   200 -18
9 Karsten Jensen
Torben Dalsgaard
Thorvald Aagaard
Morten Jepsen
N 4S   8   200 -18
10 Lauge Schäffer
Jens Auken
Bent Lüthcke
Lars Mathiasen
N 2S   9 140   -4
11 Andreas Marquardsen
Thomas Berg
Frank Paaskesen
Helge Hesselberg
N 2S   10 170   6
12 Bo Engel Olsen
Casper Klink
Anders Hagen
Thomas Vang Larsen
N 2S   10 170   6
13 Lars W. Pedersen
Boje Henriksen
Bent Pedersen
Flemming Pedersen
N 2S   11 200   14
14 Søren B. Jørgensen
Peter Jacobsen
Kim Arentsen
Henrik Smedemark
N 2S   10 170   6
15 Peter Kraunsøe
Søren Kraunsøe
Søren Fritzbøger
Steffen Holm Pedersen
N 4H   9   100 -15
16 H.C.Graversen
Poul Clemmensen
Torben Ebbesen
Flemming Jørgensen
N 2S   9 140   -4
17 Kaj Sørensen
Rudi Bjerregaard
Peter Zeeberg
Ulrik Zeeberg
N 2H   9 140   -4
18 Steen Winkler
Claus Sørensen
Palle Reimann
Jens Ole Jensen
N 2S   10 170   6
19 Ib Axelsen
Kristian Valsted
Leif Øgaard
Michael Mulvad
N 4H   10 620   18
20 Jørgen Hansen
Nils Mønsted
Lars Blakset
Mathias Bruun
N 2S   8 110   -11
C14
Ø/-

S E 6 4
H K 9 4
R B T 4 3
K D 8 5
  S K D 5
  H D 8 3
  R 9 6 5
  K B T 6 3
TABLES T 9 8 7
H E B T 6 5
R 7 2
K 4 2
 S B 3 2
H 7 2
R E K D 8
K E K 9 7
Bord NS ØV Kontrakt S NS ØV Resultat
1 H.C.Nielsen
Knud-Aage Boesgaard
Niels Foged
Steen B. Andersen
S 3NT   9 400   10
2 Freddi Brøndum
Christian Brøndum
Niels Krøjgaard
Jens Ove Henneberg
N 3NT   8   50 -8
3 Kasper Konow
Michael Askgaard
Carsten Sørensen
John Møller Jepsen
N 3NT   9 400   10
4 Bjarne Hansen
Torben Værum
Ejgild Johansen
Lars Nielsen
S 3NT   8   50 -8
5 Henrik Caspersen
Tom Nørgaard
Jan Petersen
Arne Petersen
N 3NT   9 400   10
6 Ib Christian Bank
Brian Skjønnemann
Villy Dam
Otto Dahl
N 3NT   9 400   10
7 Nadia Bekkouche
Henrik Binderkrantz
Paul Hansen
Henrik Ipsen
N 3NT   10 430   17
8 Svend Erik Eriksen
Jørgen Priess
Mads Krøjgaard
Arne Mohr
S 3NT   8   50 -8
9 Karsten Jensen
Torben Dalsgaard
Thorvald Aagaard
Morten Jepsen
S 3NT   9 400   10
10 Lauge Schäffer
Jens Auken
Bent Lüthcke
Lars Mathiasen
S 3NT   8   50 -8
11 Andreas Marquardsen
Thomas Berg
Frank Paaskesen
Helge Hesselberg
S 3NT   8   50 -8
12 Bo Engel Olsen
Casper Klink
Anders Hagen
Thomas Vang Larsen
N 3NT   8   50 -8
13 Lars W. Pedersen
Boje Henriksen
Bent Pedersen
Flemming Pedersen
V 4H D 6 800   19
14 Søren B. Jørgensen
Peter Jacobsen
Kim Arentsen
Henrik Smedemark
N 2S   8 110   2
15 Peter Kraunsøe
Søren Kraunsøe
Søren Fritzbøger
Steffen Holm Pedersen
N 3NT   8   50 -8
16 H.C.Graversen
Poul Clemmensen
Torben Ebbesen
Flemming Jørgensen
V 2H D 8   470 -18
17 Kaj Sørensen
Rudi Bjerregaard
Peter Zeeberg
Ulrik Zeeberg
N 3NT   9 400   10
18 Steen Winkler
Claus Sørensen
Palle Reimann
Jens Ole Jensen
Ø 2H D 8   470 -18
19 Ib Axelsen
Kristian Valsted
Leif Øgaard
Michael Mulvad
N 3R   9 110   2
20 Jørgen Hansen
Nils Mønsted
Lars Blakset
Mathias Bruun
N 3NT   8   50 -8
C15
S/NS

S 5 2
H T 7 4
R B T 8 6
K E K T 2
  S E K B 9 6
  H K B 9 8 3
  R E K
  K 3
TABLES D 8 4 3
H D
R 5 4 2
K D B 7 5 4
 S T 7
H E 6 5 2
R D 9 7 3
K 9 8 6
Bord NS ØV Kontrakt S NS ØV Resultat
1 H.C.Nielsen
Knud-Aage Boesgaard
Niels Foged
Steen B. Andersen
V 6S   11 50   17
2 Freddi Brøndum
Christian Brøndum
Niels Krøjgaard
Jens Ove Henneberg
V 6S   11 50   17
3 Kasper Konow
Michael Askgaard
Carsten Sørensen
John Møller Jepsen
V 4S   11   450 -4
4 Bjarne Hansen
Torben Værum
Ejgild Johansen
Lars Nielsen
V 5S   11   450 -4
5 Henrik Caspersen
Tom Nørgaard
Jan Petersen
Arne Petersen
V 5S   11   450 -4
6 Ib Christian Bank
Brian Skjønnemann
Villy Dam
Otto Dahl
V 5S   11   450 -4
7 Nadia Bekkouche
Henrik Binderkrantz
Paul Hansen
Henrik Ipsen
V 4S   11   450 -4
8 Svend Erik Eriksen
Jørgen Priess
Mads Krøjgaard
Arne Mohr
V 4S   11   450 -4
9 Karsten Jensen
Torben Dalsgaard
Thorvald Aagaard
Morten Jepsen
V 5S   11   450 -4
10 Lauge Schäffer
Jens Auken
Bent Lüthcke
Lars Mathiasen
V 4S   11   450 -4
11 Andreas Marquardsen
Thomas Berg
Frank Paaskesen
Helge Hesselberg
V 3S   11   200 13
12 Bo Engel Olsen
Casper Klink
Anders Hagen
Thomas Vang Larsen
V 4S   11   450 -4
13 Lars W. Pedersen
Boje Henriksen
Bent Pedersen
Flemming Pedersen
V 5S   11   450 -4
14 Søren B. Jørgensen
Peter Jacobsen
Kim Arentsen
Henrik Smedemark
V 4S   11   450 -4
15 Peter Kraunsøe
Søren Kraunsøe
Søren Fritzbøger
Steffen Holm Pedersen
V 5S   11   450 -4
16 H.C.Graversen
Poul Clemmensen
Torben Ebbesen
Flemming Jørgensen
V 4S   11   450 -4
17 Kaj Sørensen
Rudi Bjerregaard
Peter Zeeberg
Ulrik Zeeberg
V 5S   11   450 -4
18 Steen Winkler
Claus Sørensen
Palle Reimann
Jens Ole Jensen
V 4S   11   450 -4
19 Ib Axelsen
Kristian Valsted
Leif Øgaard
Michael Mulvad
V 4S   11   450 -4
20 Jørgen Hansen
Nils Mønsted
Lars Blakset
Mathias Bruun
V 6S   11 50   17

Bordresultater

Bord 1
NS 16 H.C.Nielsen - Knud-Aage Boesgaard
ØV 15 Niels Foged - Steen B. Andersen
Spil Kontrakt S NS ØV Resultat
C13 N 2S   11 200   14
C14 S 3NT   9 400   10
C15 V 6S   11 50   17
Score (NS) : 41 (ØV) : -41
Bord 2
NS 14 Freddi Brøndum - Christian Brøndum
ØV 17 Niels Krøjgaard - Jens Ove Henneberg
Spil Kontrakt S NS ØV Resultat
C13 N 2S   8 110   -11
C14 N 3NT   8   50 -8
C15 V 6S   11 50   17
Score (NS) : -2 (ØV) : 2
Bord 3
NS 18 Kasper Konow - Michael Askgaard
ØV 13 Carsten Sørensen - John Møller Jepsen
Spil Kontrakt S NS ØV Resultat
C13 N 2S   8 110   -11
C14 N 3NT   9 400   10
C15 V 4S   11   450 -4
Score (NS) : -5 (ØV) : 5
Bord 4
NS 19 Bjarne Hansen - Torben Værum
ØV 12 Ejgild Johansen - Lars Nielsen
Spil Kontrakt S NS ØV Resultat
C13 N 4H   10 620   18
C14 S 3NT   8   50 -8
C15 V 5S   11   450 -4
Score (NS) : 6 (ØV) : -6
Bord 5
NS 20 Henrik Caspersen - Tom Nørgaard
ØV 11 Jan Petersen - Arne Petersen
Spil Kontrakt S NS ØV Resultat
C13 N 2S   10 170   6
C14 N 3NT   9 400   10
C15 V 5S   11   450 -4
Score (NS) : 12 (ØV) : -12
Bord 6
NS 2 Ib Christian Bank - Brian Skjønnemann
ØV 10 Villy Dam - Otto Dahl
Spil Kontrakt S NS ØV Resultat
C13 N 2S   9 140   -4
C14 N 3NT   9 400   10
C15 V 5S   11   450 -4
Score (NS) : 2 (ØV) : -2
Bord 7
NS 9 Nadia Bekkouche - Henrik Binderkrantz
ØV 3 Paul Hansen - Henrik Ipsen
Spil Kontrakt S NS ØV Resultat
C13 N 2S   10 170   6
C14 N 3NT   10 430   17
C15 V 4S   11   450 -4
Score (NS) : 19 (ØV) : -19
Bord 8
NS 8 Svend Erik Eriksen - Jørgen Priess
ØV 4 Mads Krøjgaard - Arne Mohr
Spil Kontrakt S NS ØV Resultat
C13 N 2S   6   200 -18
C14 S 3NT   8   50 -8
C15 V 4S   11   450 -4
Score (NS) : -30 (ØV) : 30
Bord 9
NS 5 Karsten Jensen - Torben Dalsgaard
ØV 7 Thorvald Aagaard - Morten Jepsen
Spil Kontrakt S NS ØV Resultat
C13 N 4S   8   200 -18
C14 S 3NT   9 400   10
C15 V 5S   11   450 -4
Score (NS) : -12 (ØV) : 12
Bord 10
NS 1 Lauge Schäffer - Jens Auken
ØV 6 Bent Lüthcke - Lars Mathiasen
Spil Kontrakt S NS ØV Resultat
C13 N 2S   9 140   -4
C14 S 3NT   8   50 -8
C15 V 4S   11   450 -4
Score (NS) : -16 (ØV) : 16
Bord 11
NS 36 Andreas Marquardsen - Thomas Berg
ØV 35 Frank Paaskesen - Helge Hesselberg
Spil Kontrakt S NS ØV Resultat
C13 N 2S   10 170   6
C14 S 3NT   8   50 -8
C15 V 3S   11   200 13
Score (NS) : 11 (ØV) : -11
Bord 12
NS 34 Bo Engel Olsen - Casper Klink
ØV 37 Anders Hagen - Thomas Vang Larsen
Spil Kontrakt S NS ØV Resultat
C13 N 2S   10 170   6
C14 N 3NT   8   50 -8
C15 V 4S   11   450 -4
Score (NS) : -6 (ØV) : 6
Bord 13
NS 38 Lars W. Pedersen - Boje Henriksen
ØV 33 Bent Pedersen - Flemming Pedersen
Spil Kontrakt S NS ØV Resultat
C13 N 2S   11 200   14
C14 V 4H D 6 800   19
C15 V 5S   11   450 -4
Score (NS) : 29 (ØV) : -29
Bord 14
NS 39 Søren B. Jørgensen - Peter Jacobsen
ØV 32 Kim Arentsen - Henrik Smedemark
Spil Kontrakt S NS ØV Resultat
C13 N 2S   10 170   6
C14 N 2S   8 110   2
C15 V 4S   11   450 -4
Score (NS) : 4 (ØV) : -4
Bord 15
NS 21 Peter Kraunsøe - Søren Kraunsøe
ØV 31 Søren Fritzbøger - Steffen Holm Pedersen
Spil Kontrakt S NS ØV Resultat
C13 N 4H   9   100 -15
C14 N 3NT   8   50 -8
C15 V 5S   11   450 -4
Score (NS) : -27 (ØV) : 27
Bord 16
NS 22 H.C.Graversen - Poul Clemmensen
ØV 30 Torben Ebbesen - Flemming Jørgensen
Spil Kontrakt S NS ØV Resultat
C13 N 2S   9 140   -4
C14 V 2H D 8   470 -18
C15 V 4S   11   450 -4
Score (NS) : -26 (ØV) : 26
Bord 17
NS 29 Kaj Sørensen - Rudi Bjerregaard
ØV 23 Peter Zeeberg - Ulrik Zeeberg
Spil Kontrakt S NS ØV Resultat
C13 N 2H   9 140   -4
C14 N 3NT   9 400   10
C15 V 5S   11   450 -4
Score (NS) : 2 (ØV) : -2
Bord 18
NS 28 Steen Winkler - Claus Sørensen
ØV 24 Palle Reimann - Jens Ole Jensen
Spil Kontrakt S NS ØV Resultat
C13 N 2S   10 170   6
C14 Ø 2H D 8   470 -18
C15 V 4S   11   450 -4
Score (NS) : -16 (ØV) : 16
Bord 19
NS 25 Ib Axelsen - Kristian Valsted
ØV 27 Leif Øgaard - Michael Mulvad
Spil Kontrakt S NS ØV Resultat
C13 N 4H   10 620   18
C14 N 3R   9 110   2
C15 V 4S   11   450 -4
Score (NS) : 16 (ØV) : -16
Bord 20
NS 40 Jørgen Hansen - Nils Mønsted
ØV 26 Lars Blakset - Mathias Bruun
Spil Kontrakt S NS ØV Resultat
C13 N 2S   8 110   -11
C14 N 3NT   8   50 -8
C15 V 6S   11 50   17
Score (NS) : -2 (ØV) : 2

Esbjerg Bridgecenter
Kent Triel
19.04.2002
Denne side er produceret
ved hjælp af Turneringshjælper 5.2B
(C) 1990 2002 Thorvald Aagaard