Frekvenstavler

C16
V/ØV

S B 6 3
H K D 7 6 5 4
R 7
K 4 3 2
  S E T 7
  H E
  R T 9 8 6 2
  K E D B T
TABLES K 5
H B T 9
R E K D 5 4 3
K 7 6
 S D 9 8 4 2
H 8 3 2
R B
K K 9 8 5
Spil C16
Antal Kontrakt S NS ØV Resultat
3 V 5R   13   640 17
1 V 3NT   12   690 13
2 V 3NT   13   720 10
1 V 6R   12   1370 7
1 Ø 6R   13   1390 -5
10 V 6R   13   1390 -5
2 V 7R   13   2140 -18
C17
N/-

S 9 3 2
H E 6 5 3
R E D T 8
K D 6
  S K D 8 5
  H B 7
  R 9 6 3
  K T 9 5 2
TABLES B 4
H 9 8 4 2
R 7 5 2
K E K B 4
 S E T 7 6
H K D T
R K B 4
K 8 7 3
Spil C17
Antal Kontrakt S NS ØV Resultat
3 N 3NT   10 430   17
10 N 3NT   9 400   4
1 N 2NT   8 120   -8
1 N 1NT   8 120   -8
5 N 3NT   8   50 -15
C18
Ø/NS

S B 9 7 6 2
H 7 6 3
R E 9 3
K 9 5
  S K D 8 5
  H K T 8 5
  R K B T 4
  K 2
TABLES -
H D B 9 4 2
R 7 6 5 2
K B 8 6 4
 S E T 4 3
H E
R D 8
K E K D T 7 3
Spil C18
Antal Kontrakt S NS ØV Resultat
1 S 4S D 11 990   19
1 S 4S D 10 790   17
1 S 4S   10 620   15
1 Ø 5K D 8 500   13
1 V 4H D 8 300   9
2 Ø 5H D 9 300   9
1 S 3S   8   100 3
1 S 3NT   8   100 3
1 S 6K   11   100 3
1 N 5S   9   200 -7
1 S 4S   8   200 -7
5 N 4S   8   200 -7
1 N 4S   7   300 -15
1 N 5S   7   400 -17
1 N 6S D 10   500 -19

Spilresultater

C16
V/ØV

S B 6 3
H K D 7 6 5 4
R 7
K 4 3 2
  S E T 7
  H E
  R T 9 8 6 2
  K E D B T
TABLES K 5
H B T 9
R E K D 5 4 3
K 7 6
 S D 9 8 4 2
H 8 3 2
R B
K K 9 8 5
Bord NS ØV Kontrakt S NS ØV Resultat
1 Niels Krøjgaard
Jens Ove Henneberg
H.C.Nielsen
Knud-Aage Boesgaard
V 6R   13   1390 -5
2 Niels Foged
Steen B. Andersen
Kasper Konow
Michael Askgaard
V 6R   13   1390 -5
3 Bjarne Hansen
Torben Værum
Freddi Brøndum
Christian Brøndum
Ø 6R   13   1390 -5
4 Henrik Caspersen
Tom Nørgaard
Carsten Sørensen
John Møller Jepsen
V 6R   13   1390 -5
5 Ib Christian Bank
Brian Skjønnemann
Ejgild Johansen
Lars Nielsen
V 6R   13   1390 -5
6 Paul Hansen
Henrik Ipsen
Jan Petersen
Arne Petersen
V 3NT   13   720 10
7 Villy Dam
Otto Dahl
Mads Krøjgaard
Arne Mohr
V 5R   13   640 17
8 Nadia Bekkouche
Henrik Binderkrantz
Karsten Jensen
Torben Dalsgaard
V 6R   13   1390 -5
9 Bent Lüthcke
Lars Mathiasen
Svend Erik Eriksen
Jørgen Priess
V 6R   13   1390 -5
10 Lauge Schäffer
Jens Auken
Thorvald Aagaard
Morten Jepsen
V 6R   13   1390 -5
11 Anders Hagen
Thomas Vang Larsen
Andreas Marquardsen
Thomas Berg
V 7R   13   2140 -18
12 Frank Paaskesen
Helge Hesselberg
Lars W. Pedersen
Boje Henriksen
V 3NT   13   720 10
13 Søren B. Jørgensen
Peter Jacobsen
Bo Engel Olsen
Casper Klink
V 5R   13   640 17
14 Peter Kraunsøe
Søren Kraunsøe
Bent Pedersen
Flemming Pedersen
V 6R   13   1390 -5
15 H.C.Graversen
Poul Clemmensen
Kim Arentsen
Henrik Smedemark
V 6R   12   1370 7
16 Peter Zeeberg
Ulrik Zeeberg
Søren Fritzbøger
Steffen Holm Pedersen
V 6R   13   1390 -5
17 Torben Ebbesen
Flemming Jørgensen
Palle Reimann
Jens Ole Jensen
V 7R   13   2140 -18
18 Kaj Sørensen
Rudi Bjerregaard
Ib Axelsen
Kristian Valsted
V 5R   13   640 17
19 Lars Blakset
Mathias Bruun
Steen Winkler
Claus Sørensen
V 3NT   12   690 13
20 Jørgen Hansen
Nils Mønsted
Leif Øgaard
Michael Mulvad
V 6R   13   1390 -5
C17
N/-

S 9 3 2
H E 6 5 3
R E D T 8
K D 6
  S K D 8 5
  H B 7
  R 9 6 3
  K T 9 5 2
TABLES B 4
H 9 8 4 2
R 7 5 2
K E K B 4
 S E T 7 6
H K D T
R K B 4
K 8 7 3
Bord NS ØV Kontrakt S NS ØV Resultat
1 Niels Krøjgaard
Jens Ove Henneberg
H.C.Nielsen
Knud-Aage Boesgaard
N 3NT   10 430   17
2 Niels Foged
Steen B. Andersen
Kasper Konow
Michael Askgaard
N 2NT   8 120   -8
3 Bjarne Hansen
Torben Værum
Freddi Brøndum
Christian Brøndum
N 3NT   9 400   4
4 Henrik Caspersen
Tom Nørgaard
Carsten Sørensen
John Møller Jepsen
N 3NT   9 400   4
5 Ib Christian Bank
Brian Skjønnemann
Ejgild Johansen
Lars Nielsen
N 3NT   8   50 -15
6 Paul Hansen
Henrik Ipsen
Jan Petersen
Arne Petersen
N 3NT   8   50 -15
7 Villy Dam
Otto Dahl
Mads Krøjgaard
Arne Mohr
N 3NT   9 400   4
8 Nadia Bekkouche
Henrik Binderkrantz
Karsten Jensen
Torben Dalsgaard
N 3NT   9 400   4
9 Bent Lüthcke
Lars Mathiasen
Svend Erik Eriksen
Jørgen Priess
N 3NT   9 400   4
10 Lauge Schäffer
Jens Auken
Thorvald Aagaard
Morten Jepsen
N 3NT   9 400   4
11 Anders Hagen
Thomas Vang Larsen
Andreas Marquardsen
Thomas Berg
N 3NT   8   50 -15
12 Frank Paaskesen
Helge Hesselberg
Lars W. Pedersen
Boje Henriksen
N 3NT   10 430   17
13 Bo Engel Olsen
Casper Klink
Søren B. Jørgensen
Peter Jacobsen
N 1NT   8 120   -8
14 Peter Kraunsøe
Søren Kraunsøe
Bent Pedersen
Flemming Pedersen
N 3NT   8   50 -15
15 H.C.Graversen
Poul Clemmensen
Kim Arentsen
Henrik Smedemark
N 3NT   9 400   4
16 Peter Zeeberg
Ulrik Zeeberg
Søren Fritzbøger
Steffen Holm Pedersen
N 3NT   9 400   4
17 Torben Ebbesen
Flemming Jørgensen
Palle Reimann
Jens Ole Jensen
N 3NT   9 400   4
18 Kaj Sørensen
Rudi Bjerregaard
Ib Axelsen
Kristian Valsted
N 3NT   8   50 -15
19 Lars Blakset
Mathias Bruun
Steen Winkler
Claus Sørensen
N 3NT   10 430   17
20 Jørgen Hansen
Nils Mønsted
Leif Øgaard
Michael Mulvad
N 3NT   9 400   4
C18
Ø/NS

S B 9 7 6 2
H 7 6 3
R E 9 3
K 9 5
  S K D 8 5
  H K T 8 5
  R K B T 4
  K 2
TABLES -
H D B 9 4 2
R 7 6 5 2
K B 8 6 4
 S E T 4 3
H E
R D 8
K E K D T 7 3
Bord NS ØV Kontrakt S NS ØV Resultat
1 Niels Krøjgaard
Jens Ove Henneberg
H.C.Nielsen
Knud-Aage Boesgaard
Ø 5H D 9 300   9
2 Niels Foged
Steen B. Andersen
Kasper Konow
Michael Askgaard
N 5S   7   400 -17
3 Bjarne Hansen
Torben Værum
Freddi Brøndum
Christian Brøndum
N 4S   7   300 -15
4 Henrik Caspersen
Tom Nørgaard
Carsten Sørensen
John Møller Jepsen
N 4S   8   200 -7
5 Ib Christian Bank
Brian Skjønnemann
Ejgild Johansen
Lars Nielsen
N 4S   8   200 -7
6 Paul Hansen
Henrik Ipsen
Jan Petersen
Arne Petersen
Ø 5K D 8 500   13
7 Villy Dam
Otto Dahl
Mads Krøjgaard
Arne Mohr
S 3S   8   100 3
8 Nadia Bekkouche
Henrik Binderkrantz
Karsten Jensen
Torben Dalsgaard
N 4S   8   200 -7
9 Bent Lüthcke
Lars Mathiasen
Svend Erik Eriksen
Jørgen Priess
S 4S   10 620   15
10 Lauge Schäffer
Jens Auken
Thorvald Aagaard
Morten Jepsen
V 4H D 8 300   9
11 Anders Hagen
Thomas Vang Larsen
Andreas Marquardsen
Thomas Berg
S 4S D 10 790   17
12 Frank Paaskesen
Helge Hesselberg
Lars W. Pedersen
Boje Henriksen
S 3NT   8   100 3
13 Søren B. Jørgensen
Peter Jacobsen
Bo Engel Olsen
Casper Klink
N 6S D 10   500 -19
14 Peter Kraunsøe
Søren Kraunsøe
Bent Pedersen
Flemming Pedersen
S 4S   8   200 -7
15 H.C.Graversen
Poul Clemmensen
Kim Arentsen
Henrik Smedemark
S 6K   11   100 3
16 Peter Zeeberg
Ulrik Zeeberg
Søren Fritzbøger
Steffen Holm Pedersen
N 5S   9   200 -7
17 Torben Ebbesen
Flemming Jørgensen
Palle Reimann
Jens Ole Jensen
N 4S   8   200 -7
18 Kaj Sørensen
Rudi Bjerregaard
Ib Axelsen
Kristian Valsted
Ø 5H D 9 300   9
19 Lars Blakset
Mathias Bruun
Steen Winkler
Claus Sørensen
N 4S   8   200 -7
20 Jørgen Hansen
Nils Mønsted
Leif Øgaard
Michael Mulvad
S 4S D 11 990   19

Bordresultater

Bord 1
NS 17 Niels Krøjgaard - Jens Ove Henneberg
ØV 16 H.C.Nielsen - Knud-Aage Boesgaard
Spil Kontrakt S NS ØV Resultat
C16 V 6R   13   1390 -5
C17 N 3NT   10 430   17
C18 Ø 5H D 9 300   9
Score (NS) : 21 (ØV) : -21
Bord 2
NS 15 Niels Foged - Steen B. Andersen
ØV 18 Kasper Konow - Michael Askgaard
Spil Kontrakt S NS ØV Resultat
C16 V 6R   13   1390 -5
C17 N 2NT   8 120   -8
C18 N 5S   7   400 -17
Score (NS) : -30 (ØV) : 30
Bord 3
NS 19 Bjarne Hansen - Torben Værum
ØV 14 Freddi Brøndum - Christian Brøndum
Spil Kontrakt S NS ØV Resultat
C16 Ø 6R   13   1390 -5
C17 N 3NT   9 400   4
C18 N 4S   7   300 -15
Score (NS) : -16 (ØV) : 16
Bord 4
NS 20 Henrik Caspersen - Tom Nørgaard
ØV 13 Carsten Sørensen - John Møller Jepsen
Spil Kontrakt S NS ØV Resultat
C16 V 6R   13   1390 -5
C17 N 3NT   9 400   4
C18 N 4S   8   200 -7
Score (NS) : -8 (ØV) : 8
Bord 5
NS 2 Ib Christian Bank - Brian Skjønnemann
ØV 12 Ejgild Johansen - Lars Nielsen
Spil Kontrakt S NS ØV Resultat
C16 V 6R   13   1390 -5
C17 N 3NT   8   50 -15
C18 N 4S   8   200 -7
Score (NS) : -27 (ØV) : 27
Bord 6
NS 3 Paul Hansen - Henrik Ipsen
ØV 11 Jan Petersen - Arne Petersen
Spil Kontrakt S NS ØV Resultat
C16 V 3NT   13   720 10
C17 N 3NT   8   50 -15
C18 Ø 5K D 8 500   13
Score (NS) : 8 (ØV) : -8
Bord 7
NS 10 Villy Dam - Otto Dahl
ØV 4 Mads Krøjgaard - Arne Mohr
Spil Kontrakt S NS ØV Resultat
C16 V 5R   13   640 17
C17 N 3NT   9 400   4
C18 S 3S   8   100 3
Score (NS) : 24 (ØV) : -24
Bord 8
NS 9 Nadia Bekkouche - Henrik Binderkrantz
ØV 5 Karsten Jensen - Torben Dalsgaard
Spil Kontrakt S NS ØV Resultat
C16 V 6R   13   1390 -5
C17 N 3NT   9 400   4
C18 N 4S   8   200 -7
Score (NS) : -8 (ØV) : 8
Bord 9
NS 6 Bent Lüthcke - Lars Mathiasen
ØV 8 Svend Erik Eriksen - Jørgen Priess
Spil Kontrakt S NS ØV Resultat
C16 V 6R   13   1390 -5
C17 N 3NT   9 400   4
C18 S 4S   10 620   15
Score (NS) : 14 (ØV) : -14
Bord 10
NS 1 Lauge Schäffer - Jens Auken
ØV 7 Thorvald Aagaard - Morten Jepsen
Spil Kontrakt S NS ØV Resultat
C16 V 6R   13   1390 -5
C17 N 3NT   9 400   4
C18 V 4H D 8 300   9
Score (NS) : 8 (ØV) : -8
Bord 11
NS 37 Anders Hagen - Thomas Vang Larsen
ØV 36 Andreas Marquardsen - Thomas Berg
Spil Kontrakt S NS ØV Resultat
C16 V 7R   13   2140 -18
C17 N 3NT   8   50 -15
C18 S 4S D 10 790   17
Score (NS) : -16 (ØV) : 16
Bord 12
NS 35 Frank Paaskesen - Helge Hesselberg
ØV 38 Lars W. Pedersen - Boje Henriksen
Spil Kontrakt S NS ØV Resultat
C16 V 3NT   13   720 10
C17 N 3NT   10 430   17
C18 S 3NT   8   100 3
Score (NS) : 30 (ØV) : -30
Bord 13
NS 39 Søren B. Jørgensen - Peter Jacobsen
ØV 34 Bo Engel Olsen - Casper Klink
Spil Kontrakt S NS ØV Resultat
C16 V 5R   13   640 17
**C17 N 1NT   8 120   -8
C18 N 6S D 10   500 -19
Score (NS) : 6 (ØV) : -6
Bord 14
NS 21 Peter Kraunsøe - Søren Kraunsøe
ØV 33 Bent Pedersen - Flemming Pedersen
Spil Kontrakt S NS ØV Resultat
C16 V 6R   13   1390 -5
C17 N 3NT   8   50 -15
C18 S 4S   8   200 -7
Score (NS) : -27 (ØV) : 27
Bord 15
NS 22 H.C.Graversen - Poul Clemmensen
ØV 32 Kim Arentsen - Henrik Smedemark
Spil Kontrakt S NS ØV Resultat
C16 V 6R   12   1370 7
C17 N 3NT   9 400   4
C18 S 6K   11   100 3
Score (NS) : 14 (ØV) : -14
Bord 16
NS 23 Peter Zeeberg - Ulrik Zeeberg
ØV 31 Søren Fritzbøger - Steffen Holm Pedersen
Spil Kontrakt S NS ØV Resultat
C16 V 6R   13   1390 -5
C17 N 3NT   9 400   4
C18 N 5S   9   200 -7
Score (NS) : -8 (ØV) : 8
Bord 17
NS 30 Torben Ebbesen - Flemming Jørgensen
ØV 24 Palle Reimann - Jens Ole Jensen
Spil Kontrakt S NS ØV Resultat
C16 V 7R   13   2140 -18
C17 N 3NT   9 400   4
C18 N 4S   8   200 -7
Score (NS) : -21 (ØV) : 21
Bord 18
NS 29 Kaj Sørensen - Rudi Bjerregaard
ØV 25 Ib Axelsen - Kristian Valsted
Spil Kontrakt S NS ØV Resultat
C16 V 5R   13   640 17
C17 N 3NT   8   50 -15
C18 Ø 5H D 9 300   9
Score (NS) : 11 (ØV) : -11
Bord 19
NS 26 Lars Blakset - Mathias Bruun
ØV 28 Steen Winkler - Claus Sørensen
Spil Kontrakt S NS ØV Resultat
C16 V 3NT   12   690 13
C17 N 3NT   10 430   17
C18 N 4S   8   200 -7
Score (NS) : 23 (ØV) : -23
Bord 20
NS 40 Jørgen Hansen - Nils Mønsted
ØV 27 Leif Øgaard - Michael Mulvad
Spil Kontrakt S NS ØV Resultat
C16 V 6R   13   1390 -5
C17 N 3NT   9 400   4
C18 S 4S D 11 990   19
Score (NS) : 18 (ØV) : -18

Esbjerg Bridgecenter
Kent Triel
19.04.2002
Denne side er produceret
ved hjælp af Turneringshjælper 5.2B
(C) 1990 2002 Thorvald Aagaard