Frekvenstavler

C19
S/ØV

S 6 3
H 9 6 5 4
R D 2
K K T 9 7 3
  S K B
  H 8 7
  R E 8 6 5
  K B 8 6 5 4
TABLES E 7 4 2
H E D B
R B T 9 4 3
K 2
 S D T 9 8 5
H K T 3 2
R K 7
K E D
Spil C19
Antal Kontrakt S NS ØV Resultat
1 S 2H   9 140   19
3 S 2H   8 110   15
1 S 1S   7 80   11
1 S 2H   7   50 5
4 S 3H   8   50 5
1 N 3H D 8   100 -1
1 Ø 2R   9   110 -3
1 Ø 4R   10   130 -7
2 Ø 3R   10   130 -7
1 Ø 2R   11   150 -15
2 Ø 3R   11   150 -15
2 Ø 4R   11   150 -15
C20
V/Alle

S D B 9 2
H B 8
R 8 7 4 3
K 9 5 4
  S E 6 5 3
  H 9 3
  R K 2
  K E D B 3 2
TABLES T 8 4
H D 7 4
R T 9 5
K T 8 7 6
 S K 7
H E K T 6 5 2
R E D B 6
K K
Spil C20
Antal Kontrakt S NS ØV Resultat
2 S 4H   11 650   18
1 S 2H   12 230   15
3 S 2H   11 200   7
4 S 3H   11 200   7
3 S 3H   10 170   -3
1 S 2H   9 140   -10
3 S 3H   9 140   -10
2 S 4H   9   100 -17
1 N 3S   8   100 -17
C21
N/NS

S E 9 8 3
H E 4
R D 8 7
K K 8 7 6
  S D 6
  H K D 8 5 3 2
  R 6 2
  K B 4 2
TABLES T 7 4 2
H T 7 6
R E K 9 5 3
K E
 S K B 5
H B 9
R B T 4
K D T 9 5 3
Spil C21
Antal Kontrakt S NS ØV Resultat
1 Ø 3S D 7 300   19
1 N 2K   8 90   17
1 Ø 2S   7 50   15
1 V 3H   9   140 13
5 V 3H   10   170 4
2 Ø 3H   10   170 4
1 Ø 2H   10   170 4
1 N 3NT   7   200 -10
4 Ø 2H   11   200 -10
1 V 3H   11   200 -10
2 V 4H   10   420 -18

Spilresultater

C19
S/ØV

S 6 3
H 9 6 5 4
R D 2
K K T 9 7 3
  S K B
  H 8 7
  R E 8 6 5
  K B 8 6 5 4
TABLES E 7 4 2
H E D B
R B T 9 4 3
K 2
 S D T 9 8 5
H K T 3 2
R K 7
K E D
Bord NS ØV Kontrakt S NS ØV Resultat
1 Kasper Konow
Michael Askgaard
Niels Krøjgaard
Jens Ove Henneberg
Ø 3R   11   150 -15
2 H.C.Nielsen
Knud-Aage Boesgaard
Bjarne Hansen
Torben Værum
S 2H   9 140   19
3 Henrik Caspersen
Tom Nørgaard
Niels Foged
Steen B. Andersen
Ø 3R   10   130 -7
4 Ib Christian Bank
Brian Skjønnemann
Freddi Brøndum
Christian Brøndum
Ø 3R   10   130 -7
5 Paul Hansen
Henrik Ipsen
Carsten Sørensen
John Møller Jepsen
S 3H   8   50 5
6 Mads Krøjgaard
Arne Mohr
Ejgild Johansen
Lars Nielsen
Ø 2R   9   110 -3
7 Jan Petersen
Arne Petersen
Karsten Jensen
Torben Dalsgaard
S 2H   7   50 5
8 Villy Dam
Otto Dahl
Bent Lüthcke
Lars Mathiasen
S 2H   8 110   15
9 Thorvald Aagaard
Morten Jepsen
Nadia Bekkouche
Henrik Binderkrantz
S 2H   8 110   15
10 Lauge Schäffer
Jens Auken
Svend Erik Eriksen
Jørgen Priess
N 3H D 8   100 -1
11 Lars W. Pedersen
Boje Henriksen
Anders Hagen
Thomas Vang Larsen
Ø 4R   11   150 -15
12 Andreas Marquardsen
Thomas Berg
Søren B. Jørgensen
Peter Jacobsen
Ø 3R   11   150 -15
13 Peter Kraunsøe
Søren Kraunsøe
Frank Paaskesen
Helge Hesselberg
S 3H   8   50 5
14 H.C.Graversen
Poul Clemmensen
Bo Engel Olsen
Casper Klink
Ø 4R   10   130 -7
15 Peter Zeeberg
Ulrik Zeeberg
Bent Pedersen
Flemming Pedersen
S 1S   7 80   11
16 Palle Reimann
Jens Ole Jensen
Kim Arentsen
Henrik Smedemark
Ø 4R   11   150 -15
17 Søren Fritzbøger
Steffen Holm Pedersen
Ib Axelsen
Kristian Valsted
S 3H   8   50 5
18 Torben Ebbesen
Flemming Jørgensen
Lars Blakset
Mathias Bruun
S 2H   8 110   15
19 Leif Øgaard
Michael Mulvad
Kaj Sørensen
Rudi Bjerregaard
S 3H   8   50 5
20 Jørgen Hansen
Nils Mønsted
Steen Winkler
Claus Sørensen
Ø 2R   11   150 -15
C20
V/Alle

S D B 9 2
H B 8
R 8 7 4 3
K 9 5 4
  S E 6 5 3
  H 9 3
  R K 2
  K E D B 3 2
TABLES T 8 4
H D 7 4
R T 9 5
K T 8 7 6
 S K 7
H E K T 6 5 2
R E D B 6
K K
Bord NS ØV Kontrakt S NS ØV Resultat
1 Kasper Konow
Michael Askgaard
Niels Krøjgaard
Jens Ove Henneberg
S 3H   9 140   -10
2 H.C.Nielsen
Knud-Aage Boesgaard
Bjarne Hansen
Torben Værum
S 2H   11 200   7
3 Henrik Caspersen
Tom Nørgaard
Niels Foged
Steen B. Andersen
S 3H   9 140   -10
4 Ib Christian Bank
Brian Skjønnemann
Freddi Brøndum
Christian Brøndum
S 4H   9   100 -17
5 Paul Hansen
Henrik Ipsen
Carsten Sørensen
John Møller Jepsen
S 3H   10 170   -3
6 Mads Krøjgaard
Arne Mohr
Ejgild Johansen
Lars Nielsen
S 3H   11 200   7
7 Jan Petersen
Arne Petersen
Karsten Jensen
Torben Dalsgaard
S 3H   10 170   -3
8 Villy Dam
Otto Dahl
Bent Lüthcke
Lars Mathiasen
S 3H   9 140   -10
9 Thorvald Aagaard
Morten Jepsen
Nadia Bekkouche
Henrik Binderkrantz
S 3H   11 200   7
10 Lauge Schäffer
Jens Auken
Svend Erik Eriksen
Jørgen Priess
N 3S   8   100 -17
11 Lars W. Pedersen
Boje Henriksen
Anders Hagen
Thomas Vang Larsen
S 2H   11 200   7
12 Andreas Marquardsen
Thomas Berg
Søren B. Jørgensen
Peter Jacobsen
S 2H   12 230   15
13 Peter Kraunsøe
Søren Kraunsøe
Frank Paaskesen
Helge Hesselberg
S 2H   11 200   7
14 H.C.Graversen
Poul Clemmensen
Bo Engel Olsen
Casper Klink
S 4H   11 650   18
15 Peter Zeeberg
Ulrik Zeeberg
Bent Pedersen
Flemming Pedersen
S 3H   11 200   7
16 Palle Reimann
Jens Ole Jensen
Kim Arentsen
Henrik Smedemark
S 4H   11 650   18
17 Søren Fritzbøger
Steffen Holm Pedersen
Ib Axelsen
Kristian Valsted
S 4H   9   100 -17
18 Torben Ebbesen
Flemming Jørgensen
Lars Blakset
Mathias Bruun
S 2H   9 140   -10
19 Leif Øgaard
Michael Mulvad
Kaj Sørensen
Rudi Bjerregaard
S 3H   10 170   -3
20 Jørgen Hansen
Nils Mønsted
Steen Winkler
Claus Sørensen
S 3H   11 200   7
C21
N/NS

S E 9 8 3
H E 4
R D 8 7
K K 8 7 6
  S D 6
  H K D 8 5 3 2
  R 6 2
  K B 4 2
TABLES T 7 4 2
H T 7 6
R E K 9 5 3
K E
 S K B 5
H B 9
R B T 4
K D T 9 5 3
Bord NS ØV Kontrakt S NS ØV Resultat
1 Kasper Konow
Michael Askgaard
Niels Krøjgaard
Jens Ove Henneberg
Ø 3H   10   170 4
2 H.C.Nielsen
Knud-Aage Boesgaard
Bjarne Hansen
Torben Værum
V 3H   10   170 4
3 Henrik Caspersen
Tom Nørgaard
Niels Foged
Steen B. Andersen
Ø 2H   10   170 4
4 Ib Christian Bank
Brian Skjønnemann
Freddi Brøndum
Christian Brøndum
V 3H   10   170 4
5 Paul Hansen
Henrik Ipsen
Carsten Sørensen
John Møller Jepsen
Ø 2H   11   200 -10
6 Mads Krøjgaard
Arne Mohr
Ejgild Johansen
Lars Nielsen
Ø 2H   11   200 -10
7 Jan Petersen
Arne Petersen
Karsten Jensen
Torben Dalsgaard
N 3NT   7   200 -10
8 Villy Dam
Otto Dahl
Bent Lüthcke
Lars Mathiasen
Ø 3H   10   170 4
9 Thorvald Aagaard
Morten Jepsen
Nadia Bekkouche
Henrik Binderkrantz
Ø 2H   11   200 -10
10 Lauge Schäffer
Jens Auken
Svend Erik Eriksen
Jørgen Priess
V 3H   10   170 4
11 Lars W. Pedersen
Boje Henriksen
Anders Hagen
Thomas Vang Larsen
V 3H   9   140 13
12 Andreas Marquardsen
Thomas Berg
Søren B. Jørgensen
Peter Jacobsen
V 3H   10   170 4
13 Peter Kraunsøe
Søren Kraunsøe
Frank Paaskesen
Helge Hesselberg
V 3H   11   200 -10
14 H.C.Graversen
Poul Clemmensen
Bo Engel Olsen
Casper Klink
V 4H   10   420 -18
15 Peter Zeeberg
Ulrik Zeeberg
Bent Pedersen
Flemming Pedersen
V 3H   10   170 4
16 Palle Reimann
Jens Ole Jensen
Kim Arentsen
Henrik Smedemark
Ø 3S D 7 300   19
17 Søren Fritzbøger
Steffen Holm Pedersen
Ib Axelsen
Kristian Valsted
Ø 2S   7 50   15
18 Torben Ebbesen
Flemming Jørgensen
Lars Blakset
Mathias Bruun
Ø 2H   11   200 -10
19 Leif Øgaard
Michael Mulvad
Kaj Sørensen
Rudi Bjerregaard
N 2K   8 90   17
20 Jørgen Hansen
Nils Mønsted
Steen Winkler
Claus Sørensen
V 4H   10   420 -18

Bordresultater

Bord 1
NS 18 Kasper Konow - Michael Askgaard
ØV 17 Niels Krøjgaard - Jens Ove Henneberg
Spil Kontrakt S NS ØV Resultat
C19 Ø 3R   11   150 -15
C20 S 3H   9 140   -10
C21 Ø 3H   10   170 4
Score (NS) : -21 (ØV) : 21
Bord 2
NS 16 H.C.Nielsen - Knud-Aage Boesgaard
ØV 19 Bjarne Hansen - Torben Værum
Spil Kontrakt S NS ØV Resultat
C19 S 2H   9 140   19
C20 S 2H   11 200   7
C21 V 3H   10   170 4
Score (NS) : 30 (ØV) : -30
Bord 3
NS 20 Henrik Caspersen - Tom Nørgaard
ØV 15 Niels Foged - Steen B. Andersen
Spil Kontrakt S NS ØV Resultat
C19 Ø 3R   10   130 -7
C20 S 3H   9 140   -10
C21 Ø 2H   10   170 4
Score (NS) : -13 (ØV) : 13
Bord 4
NS 2 Ib Christian Bank - Brian Skjønnemann
ØV 14 Freddi Brøndum - Christian Brøndum
Spil Kontrakt S NS ØV Resultat
C19 Ø 3R   10   130 -7
C20 S 4H   9   100 -17
C21 V 3H   10   170 4
Score (NS) : -20 (ØV) : 20
Bord 5
NS 3 Paul Hansen - Henrik Ipsen
ØV 13 Carsten Sørensen - John Møller Jepsen
Spil Kontrakt S NS ØV Resultat
C19 S 3H   8   50 5
C20 S 3H   10 170   -3
C21 Ø 2H   11   200 -10
Score (NS) : -8 (ØV) : 8
Bord 6
NS 4 Mads Krøjgaard - Arne Mohr
ØV 12 Ejgild Johansen - Lars Nielsen
Spil Kontrakt S NS ØV Resultat
C19 Ø 2R   9   110 -3
C20 S 3H   11 200   7
C21 Ø 2H   11   200 -10
Score (NS) : -6 (ØV) : 6
Bord 7
NS 11 Jan Petersen - Arne Petersen
ØV 5 Karsten Jensen - Torben Dalsgaard
Spil Kontrakt S NS ØV Resultat
C19 S 2H   7   50 5
C20 S 3H   10 170   -3
C21 N 3NT   7   200 -10
Score (NS) : -8 (ØV) : 8
Bord 8
NS 10 Villy Dam - Otto Dahl
ØV 6 Bent Lüthcke - Lars Mathiasen
Spil Kontrakt S NS ØV Resultat
C19 S 2H   8 110   15
C20 S 3H   9 140   -10
C21 Ø 3H   10   170 4
Score (NS) : 9 (ØV) : -13
*Par 6: -4
Bord 9
NS 7 Thorvald Aagaard - Morten Jepsen
ØV 9 Nadia Bekkouche - Henrik Binderkrantz
Spil Kontrakt S NS ØV Resultat
C19 S 2H   8 110   15
C20 S 3H   11 200   7
C21 Ø 2H   11   200 -10
Score (NS) : 12 (ØV) : -12
Bord 10
NS 1 Lauge Schäffer - Jens Auken
ØV 8 Svend Erik Eriksen - Jørgen Priess
Spil Kontrakt S NS ØV Resultat
C19 N 3H D 8   100 -1
C20 N 3S   8   100 -17
C21 V 3H   10   170 4
Score (NS) : -14 (ØV) : 14
Bord 11
NS 38 Lars W. Pedersen - Boje Henriksen
ØV 37 Anders Hagen - Thomas Vang Larsen
Spil Kontrakt S NS ØV Resultat
C19 Ø 4R   11   150 -15
C20 S 2H   11 200   7
C21 V 3H   9   140 13
Score (NS) : 5 (ØV) : -5
Bord 12
NS 36 Andreas Marquardsen - Thomas Berg
ØV 39 Søren B. Jørgensen - Peter Jacobsen
Spil Kontrakt S NS ØV Resultat
C19 Ø 3R   11   150 -15
C20 S 2H   12 230   15
C21 V 3H   10   170 4
Score (NS) : 4 (ØV) : -4
Bord 13
NS 21 Peter Kraunsøe - Søren Kraunsøe
ØV 35 Frank Paaskesen - Helge Hesselberg
Spil Kontrakt S NS ØV Resultat
C19 S 3H   8   50 5
C20 S 2H   11 200   7
C21 V 3H   11   200 -10
Score (NS) : 2 (ØV) : -2
Bord 14
NS 22 H.C.Graversen - Poul Clemmensen
ØV 34 Bo Engel Olsen - Casper Klink
Spil Kontrakt S NS ØV Resultat
C19 Ø 4R   10   130 -7
C20 S 4H   11 650   18
C21 V 4H   10   420 -18
Score (NS) : -7 (ØV) : 7
Bord 15
NS 23 Peter Zeeberg - Ulrik Zeeberg
ØV 33 Bent Pedersen - Flemming Pedersen
Spil Kontrakt S NS ØV Resultat
C19 S 1S   7 80   11
C20 S 3H   11 200   7
C21 V 3H   10   170 4
Score (NS) : 22 (ØV) : -22
Bord 16
NS 24 Palle Reimann - Jens Ole Jensen
ØV 32 Kim Arentsen - Henrik Smedemark
Spil Kontrakt S NS ØV Resultat
C19 Ø 4R   11   150 -15
C20 S 4H   11 650   18
C21 Ø 3S D 7 300   19
Score (NS) : 22 (ØV) : -22
Bord 17
NS 31 Søren Fritzbøger - Steffen Holm Pedersen
ØV 25 Ib Axelsen - Kristian Valsted
Spil Kontrakt S NS ØV Resultat
C19 S 3H   8   50 5
C20 S 4H   9   100 -17
C21 Ø 2S   7 50   15
Score (NS) : 3 (ØV) : -3
Bord 18
NS 30 Torben Ebbesen - Flemming Jørgensen
ØV 26 Lars Blakset - Mathias Bruun
Spil Kontrakt S NS ØV Resultat
C19 S 2H   8 110   15
C20 S 2H   9 140   -10
C21 Ø 2H   11   200 -10
Score (NS) : -5 (ØV) : 5
Bord 19
NS 27 Leif Øgaard - Michael Mulvad
ØV 29 Kaj Sørensen - Rudi Bjerregaard
Spil Kontrakt S NS ØV Resultat
C19 S 3H   8   50 5
C20 S 3H   10 170   -3
C21 N 2K   8 90   17
Score (NS) : 19 (ØV) : -19
Bord 20
NS 40 Jørgen Hansen - Nils Mønsted
ØV 28 Steen Winkler - Claus Sørensen
Spil Kontrakt S NS ØV Resultat
C19 Ø 2R   11   150 -15
C20 S 3H   11 200   7
C21 V 4H   10   420 -18
Score (NS) : -26 (ØV) : 26

Esbjerg Bridgecenter
Kent Triel
19.04.2002
Denne side er produceret
ved hjælp af Turneringshjælper 5.2B
(C) 1990 2002 Thorvald Aagaard