Frekvenstavler

D1
N/-

S K 7
H 6 2
R T 7 6
K D B 8 6 5 4
  S E 6
  H D B 9 8 3
  R 8 4 2
  K K 9 3
TABLES D B T 9 4
H E K 5
R 9 3
K E 7 2
 S 8 5 3 2
H T 7 4
R E K D B 5
K T
Spil D 1
Antal Kontrakt S NS ØV Resultat
1 V 3NT   7 100   18
1 V 4H   8 100   18
8 V 4H   9 50   7
1 Ø 4S   9 50   7
1 V 3H   9   140 -3
1 V 2H   10   170 -6
1 V 3H   10   170 -6
1 S 3R D 7   300 -9
3 V 4H   10   420 -13
2 V 3NT   11   460 -18
D2
Ø/NS

S E K 8
H E B 5 2
R E K 5 2
K 8 5
  S B 4 3 2
  H T 4
  R T 9 4 3
  K K T 9
TABLES D 9 7
H D 7
R D B 8 6
K E D 3 2
 S T 6 5
H K 9 8 6 3
R 7
K B 7 6 4
Spil D 2
Antal Kontrakt S NS ØV Resultat
1 S 4H   12 680   19
1 N 4H   11 650   7
10 S 4H   11 650   7
3 N 3NT   9 600   -7
2 S 2H   11 200   -15
3 S 3H   11 200   -15
D3
S/ØV

S T 6 5 3 2
H K 9 5
R 8 4
K 7 5 4
  S B 9 7
  H E T 4 2
  R T 9
  K D B 8 2
TABLES E K
H 8 7 3
R D B 7 6 5
K K T 6
 S D 8 4
H D B 6
R E K 3 2
K E 9 3
Spil D 3
Antal Kontrakt S NS ØV Resultat
1 N 2S   9 140   19
3 N 2S   8 110   14
1 S 2S   8 110   14
3 N 2S   7   50 4
1 S 1NT   6   50 4
2 S 2S   7   50 4
3 S 1NT   5   100 -7
2 S 1R   5   100 -7
3 Ø 1NT   9   150 -15
1 Ø 3NT   9   600 -19

Spilresultater

D1
N/-

S K 7
H 6 2
R T 7 6
K D B 8 6 5 4
  S E 6
  H D B 9 8 3
  R 8 4 2
  K K 9 3
TABLES D B T 9 4
H E K 5
R 9 3
K E 7 2
 S 8 5 3 2
H T 7 4
R E K D B 5
K T
Bord NS ØV Kontrakt S NS ØV Resultat
1 Henrik Caspersen
Tom Nørgaard
Bjarne Hansen
Torben Værum
Ø 4S   9 50   7
2 Kasper Konow
Michael Askgaard
Ib Christian Bank
Brian Skjønnemann
V 4H   9 50   7
3 Paul Hansen
Henrik Ipsen
Niels Krøjgaard
Jens Ove Henneberg
V 4H   10   420 -13
4 Mads Krøjgaard
Arne Mohr
H.C.Nielsen
Knud-Aage Boesgaard
V 4H   9 50   7
5 Karsten Jensen
Torben Dalsgaard
Niels Foged
Steen B. Andersen
V 4H   9 50   7
6 Bent Lüthcke
Lars Mathiasen
Freddi Brøndum
Christian Brøndum
V 3NT   7 100   18
7 Carsten Sørensen
John Møller Jepsen
Thorvald Aagaard
Morten Jepsen
V 3NT   11   460 -18
8 Ejgild Johansen
Lars Nielsen
Svend Erik Eriksen
Jørgen Priess
V 4H   10   420 -13
9 Nadia Bekkouche
Henrik Binderkrantz
Jan Petersen
Arne Petersen
V 4H   8 100   18
10 Lauge Schäffer
Jens Auken
Villy Dam
Otto Dahl
V 4H   10   420 -13
11 Peter Kraunsøe
Søren Kraunsøe
Søren B. Jørgensen
Peter Jacobsen
V 4H   9 50   7
12 Lars W. Pedersen
Boje Henriksen
H.C.Graversen
Poul Clemmensen
V 4H   9 50   7
13 Peter Zeeberg
Ulrik Zeeberg
Anders Hagen
Thomas Vang Larsen
V 3H   9   140 -3
14 Palle Reimann
Jens Ole Jensen
Andreas Marquardsen
Thomas Berg
V 3NT   11   460 -18
15 Ib Axelsen
Kristian Valsted
Frank Paaskesen
Helge Hesselberg
V 4H   9 50   7
16 Lars Blakset
Mathias Bruun
Bo Engel Olsen
Casper Klink
V 3H   10   170 -6
17 Bent Pedersen
Flemming Pedersen
Leif Øgaard
Michael Mulvad
V 4H   9 50   7
18 Kim Arentsen
Henrik Smedemark
Steen Winkler
Claus Sørensen
S 3R D 7   300 -9
19 Kaj Sørensen
Rudi Bjerregaard
Søren Fritzbøger
Steffen Holm Pedersen
V 2H   10   170 -6
20 Jørgen Hansen
Nils Mønsted
Torben Ebbesen
Flemming Jørgensen
V 4H   9 50   7
D2
Ø/NS

S E K 8
H E B 5 2
R E K 5 2
K 8 5
  S B 4 3 2
  H T 4
  R T 9 4 3
  K K T 9
TABLES D 9 7
H D 7
R D B 8 6
K E D 3 2
 S T 6 5
H K 9 8 6 3
R 7
K B 7 6 4
Bord NS ØV Kontrakt S NS ØV Resultat
1 Henrik Caspersen
Tom Nørgaard
Bjarne Hansen
Torben Værum
S 2H   11 200   -15
2 Kasper Konow
Michael Askgaard
Ib Christian Bank
Brian Skjønnemann
S 3H   11 200   -15
3 Paul Hansen
Henrik Ipsen
Niels Krøjgaard
Jens Ove Henneberg
N 3NT   9 600   -7
4 Mads Krøjgaard
Arne Mohr
H.C.Nielsen
Knud-Aage Boesgaard
S 4H   11 650   7
5 Karsten Jensen
Torben Dalsgaard
Niels Foged
Steen B. Andersen
S 4H   11 650   7
6 Bent Lüthcke
Lars Mathiasen
Freddi Brøndum
Christian Brøndum
S 4H   11 650   7
7 Carsten Sørensen
John Møller Jepsen
Thorvald Aagaard
Morten Jepsen
S 2H   11 200   -15
8 Ejgild Johansen
Lars Nielsen
Svend Erik Eriksen
Jørgen Priess
N 4H   11 650   7
9 Nadia Bekkouche
Henrik Binderkrantz
Jan Petersen
Arne Petersen
S 4H   11 650   7
10 Lauge Schäffer
Jens Auken
Villy Dam
Otto Dahl
S 4H   11 650   7
11 Peter Kraunsøe
Søren Kraunsøe
Søren B. Jørgensen
Peter Jacobsen
S 3H   11 200   -15
12 Lars W. Pedersen
Boje Henriksen
H.C.Graversen
Poul Clemmensen
S 4H   11 650   7
13 Peter Zeeberg
Ulrik Zeeberg
Anders Hagen
Thomas Vang Larsen
S 4H   11 650   7
14 Palle Reimann
Jens Ole Jensen
Andreas Marquardsen
Thomas Berg
S 4H   12 680   19
15 Ib Axelsen
Kristian Valsted
Frank Paaskesen
Helge Hesselberg
S 4H   11 650   7
16 Lars Blakset
Mathias Bruun
Bo Engel Olsen
Casper Klink
S 4H   11 650   7
17 Bent Pedersen
Flemming Pedersen
Leif Øgaard
Michael Mulvad
S 3H   11 200   -15
18 Kim Arentsen
Henrik Smedemark
Steen Winkler
Claus Sørensen
N 3NT   9 600   -7
19 Kaj Sørensen
Rudi Bjerregaard
Søren Fritzbøger
Steffen Holm Pedersen
N 3NT   9 600   -7
20 Jørgen Hansen
Nils Mønsted
Torben Ebbesen
Flemming Jørgensen
S 4H   11 650   7
D3
S/ØV

S T 6 5 3 2
H K 9 5
R 8 4
K 7 5 4
  S B 9 7
  H E T 4 2
  R T 9
  K D B 8 2
TABLES E K
H 8 7 3
R D B 7 6 5
K K T 6
 S D 8 4
H D B 6
R E K 3 2
K E 9 3
Bord NS ØV Kontrakt S NS ØV Resultat
1 Henrik Caspersen
Tom Nørgaard
Bjarne Hansen
Torben Værum
S 1NT   5   100 -7
2 Kasper Konow
Michael Askgaard
Ib Christian Bank
Brian Skjønnemann
S 2S   8 110   14
3 Paul Hansen
Henrik Ipsen
Niels Krøjgaard
Jens Ove Henneberg
S 1NT   5   100 -7
4 Mads Krøjgaard
Arne Mohr
H.C.Nielsen
Knud-Aage Boesgaard
S 1NT   6   50 4
5 Karsten Jensen
Torben Dalsgaard
Niels Foged
Steen B. Andersen
N 2S   7   50 4
6 Bent Lüthcke
Lars Mathiasen
Freddi Brøndum
Christian Brøndum
Ø 1NT   9   150 -15
7 Carsten Sørensen
John Møller Jepsen
Thorvald Aagaard
Morten Jepsen
S 1NT   5   100 -7
8 Ejgild Johansen
Lars Nielsen
Svend Erik Eriksen
Jørgen Priess
N 2S   7   50 4
9 Nadia Bekkouche
Henrik Binderkrantz
Jan Petersen
Arne Petersen
N 2S   8 110   14
10 Lauge Schäffer
Jens Auken
Villy Dam
Otto Dahl
S 2S   7   50 4
11 Peter Kraunsøe
Søren Kraunsøe
Søren B. Jørgensen
Peter Jacobsen
Ø 3NT   9   600 -19
12 Lars W. Pedersen
Boje Henriksen
H.C.Graversen
Poul Clemmensen
S 1R   5   100 -7
13 Peter Zeeberg
Ulrik Zeeberg
Anders Hagen
Thomas Vang Larsen
N 2S   8 110   14
14 Palle Reimann
Jens Ole Jensen
Andreas Marquardsen
Thomas Berg
N 2S   7   50 4
15 Ib Axelsen
Kristian Valsted
Frank Paaskesen
Helge Hesselberg
S 1R   5   100 -7
16 Lars Blakset
Mathias Bruun
Bo Engel Olsen
Casper Klink
N 2S   8 110   14
17 Bent Pedersen
Flemming Pedersen
Leif Øgaard
Michael Mulvad
Ø 1NT   9   150 -15
18 Kim Arentsen
Henrik Smedemark
Steen Winkler
Claus Sørensen
S 2S   7   50 4
19 Kaj Sørensen
Rudi Bjerregaard
Søren Fritzbøger
Steffen Holm Pedersen
Ø 1NT   9   150 -15
20 Jørgen Hansen
Nils Mønsted
Torben Ebbesen
Flemming Jørgensen
N 2S   9 140   19

Bordresultater

Bord 1
NS 20 Henrik Caspersen - Tom Nørgaard
ØV 19 Bjarne Hansen - Torben Værum
Spil Kontrakt S NS ØV Resultat
D1 Ø 4S   9 50   7
D2 S 2H   11 200   -15
D3 S 1NT   5   100 -7
Score (NS) : -15 (ØV) : 15
Bord 2
NS 18 Kasper Konow - Michael Askgaard
ØV 2 Ib Christian Bank - Brian Skjønnemann
Spil Kontrakt S NS ØV Resultat
D1 V 4H   9 50   7
D2 S 3H   11 200   -15
D3 S 2S   8 110   14
Score (NS) : 6 (ØV) : -6
Bord 3
NS 3 Paul Hansen - Henrik Ipsen
ØV 17 Niels Krøjgaard - Jens Ove Henneberg
Spil Kontrakt S NS ØV Resultat
D1 V 4H   10   420 -13
D2 N 3NT   9 600   -7
D3 S 1NT   5   100 -7
Score (NS) : -27 (ØV) : 27
Bord 4
NS 4 Mads Krøjgaard - Arne Mohr
ØV 16 H.C.Nielsen - Knud-Aage Boesgaard
Spil Kontrakt S NS ØV Resultat
D1 V 4H   9 50   7
D2 S 4H   11 650   7
D3 S 1NT   6   50 4
Score (NS) : 18 (ØV) : -18
Bord 5
NS 5 Karsten Jensen - Torben Dalsgaard
ØV 15 Niels Foged - Steen B. Andersen
Spil Kontrakt S NS ØV Resultat
D1 V 4H   9 50   7
D2 S 4H   11 650   7
D3 N 2S   7   50 4
Score (NS) : 18 (ØV) : -18
Bord 6
NS 6 Bent Lüthcke - Lars Mathiasen
ØV 14 Freddi Brøndum - Christian Brøndum
Spil Kontrakt S NS ØV Resultat
D1 V 3NT   7 100   18
D2 S 4H   11 650   7
D3 Ø 1NT   9   150 -15
Score (NS) : 10 (ØV) : -10
Bord 7
NS 13 Carsten Sørensen - John Møller Jepsen
ØV 7 Thorvald Aagaard - Morten Jepsen
Spil Kontrakt S NS ØV Resultat
D1 V 3NT   11   460 -18
D2 S 2H   11 200   -15
D3 S 1NT   5   100 -7
Score (NS) : -40 (ØV) : 40
Bord 8
NS 12 Ejgild Johansen - Lars Nielsen
ØV 8 Svend Erik Eriksen - Jørgen Priess
Spil Kontrakt S NS ØV Resultat
D1 V 4H   10   420 -13
D2 N 4H   11 650   7
D3 N 2S   7   50 4
Score (NS) : -2 (ØV) : 2
Bord 9
NS 9 Nadia Bekkouche - Henrik Binderkrantz
ØV 11 Jan Petersen - Arne Petersen
Spil Kontrakt S NS ØV Resultat
D1 V 4H   8 100   18
D2 S 4H   11 650   7
D3 N 2S   8 110   14
Score (NS) : 39 (ØV) : -39
Bord 10
NS 1 Lauge Schäffer - Jens Auken
ØV 10 Villy Dam - Otto Dahl
Spil Kontrakt S NS ØV Resultat
D1 V 4H   10   420 -13
D2 S 4H   11 650   7
D3 S 2S   7   50 4
Score (NS) : -2 (ØV) : 2
Bord 11
NS 21 Peter Kraunsøe - Søren Kraunsøe
ØV 39 Søren B. Jørgensen - Peter Jacobsen
Spil Kontrakt S NS ØV Resultat
D1 V 4H   9 50   7
D2 S 3H   11 200   -15
D3 Ø 3NT   9   600 -19
Score (NS) : -27 (ØV) : 27
Bord 12
NS 38 Lars W. Pedersen - Boje Henriksen
ØV 22 H.C.Graversen - Poul Clemmensen
Spil Kontrakt S NS ØV Resultat
D1 V 4H   9 50   7
D2 S 4H   11 650   7
D3 S 1R   5   100 -7
Score (NS) : 7 (ØV) : -7
Bord 13
NS 23 Peter Zeeberg - Ulrik Zeeberg
ØV 37 Anders Hagen - Thomas Vang Larsen
Spil Kontrakt S NS ØV Resultat
D1 V 3H   9   140 -3
D2 S 4H   11 650   7
D3 N 2S   8 110   14
Score (NS) : 18 (ØV) : -18
Bord 14
NS 24 Palle Reimann - Jens Ole Jensen
ØV 36 Andreas Marquardsen - Thomas Berg
Spil Kontrakt S NS ØV Resultat
D1 V 3NT   11   460 -18
D2 S 4H   12 680   19
D3 N 2S   7   50 4
Score (NS) : 5 (ØV) : -5
Bord 15
NS 25 Ib Axelsen - Kristian Valsted
ØV 35 Frank Paaskesen - Helge Hesselberg
Spil Kontrakt S NS ØV Resultat
D1 V 4H   9 50   7
D2 S 4H   11 650   7
D3 S 1R   5   100 -7
Score (NS) : 7 (ØV) : -7
Bord 16
NS 26 Lars Blakset - Mathias Bruun
ØV 34 Bo Engel Olsen - Casper Klink
Spil Kontrakt S NS ØV Resultat
D1 V 3H   10   170 -6
D2 S 4H   11 650   7
D3 N 2S   8 110   14
Score (NS) : 15 (ØV) : -15
Bord 17
NS 33 Bent Pedersen - Flemming Pedersen
ØV 27 Leif Øgaard - Michael Mulvad
Spil Kontrakt S NS ØV Resultat
D1 V 4H   9 50   7
D2 S 3H   11 200   -15
D3 Ø 1NT   9   150 -15
Score (NS) : -23 (ØV) : 23
Bord 18
NS 32 Kim Arentsen - Henrik Smedemark
ØV 28 Steen Winkler - Claus Sørensen
Spil Kontrakt S NS ØV Resultat
D1 S 3R D 7   300 -9
D2 N 3NT   9 600   -7
D3 S 2S   7   50 4
Score (NS) : -12 (ØV) : 12
Bord 19
NS 29 Kaj Sørensen - Rudi Bjerregaard
ØV 31 Søren Fritzbøger - Steffen Holm Pedersen
Spil Kontrakt S NS ØV Resultat
D1 V 2H   10   170 -6
D2 N 3NT   9 600   -7
D3 Ø 1NT   9   150 -15
Score (NS) : -28 (ØV) : 28
Bord 20
NS 40 Jørgen Hansen - Nils Mønsted
ØV 30 Torben Ebbesen - Flemming Jørgensen
Spil Kontrakt S NS ØV Resultat
D1 V 4H   9 50   7
D2 S 4H   11 650   7
D3 N 2S   9 140   19
Score (NS) : 33 (ØV) : -33

Esbjerg Bridgecenter
Kent Triel
19.04.2002
Denne side er produceret
ved hjælp af Turneringshjælper 5.2B
(C) 1990 2002 Thorvald Aagaard