Frekvenstavler

D4
V/Alle

S 8
H E T 9 7 6 4 2
R T 7 5
K E T
  S K D 7 5 4 3 2
  H 5
  R B 9
  K 9 6 2
TABLES B T 9 6
H K B 8
R K 6 2
K K 8 3
 S E
H D 3
R E D 8 4 3
K D B 7 5 4
Spil D 4
Antal Kontrakt S NS ØV Resultat
2 N 4H D 11 990   18
1 N 5H D 11 850   15
1 N 4H D 10 790   13
1 N 4S   11 650   11
1 S 4H   10 620   7
2 N 4H   10 620   7
2 Ø 4S D 8 500   0
2 V 4S D 8 500   0
1 V 4S D 9 200   -6
1 V 4S   8 200   -6
1 V 3S   8 100   -9
1 N 5H   10   100 -12
1 N 5R   10   100 -12
2 N 6H D 11   200 -17
1 N 5H   9   200 -17
D5
N/NS

S 8 7 5
H D T 3
R 8 7 3
K K B 7 4
  S 4 3 2
  H B 6 4
  R D B T 2
  K 9 8 2
TABLES E K 9 6
H 8 5 2
R E 9 6 5
K T 6
 S D B T
H E K 9 7
R K 4
K E D 5 3
Spil D 5
Antal Kontrakt S NS ØV Resultat
1 V 4R D 6 800   19
1 N 3NT   10 630   17
1 N 4H   10 620   15
1 N 3NT   9 600   13
1 Ø 1NT D 4 500   11
2 Ø 2R D 6 300   8
2 N 2H   10 170   4
1 S 2NT   9 150   1
1 N 2H   9 140   -2
1 S 2H   9 140   -2
1 N 3R   10 130   -7
1 N 3K   10 130   -7
1 S 3K   10 130   -7
1 Ø 2S   6 100   -11
2 S 4H   9   100 -14
1 S 3NT   7   200 -18
1 N 3NT   7   200 -18
D6
Ø/ØV

S K B T
H B 3
R E 5 3
K K D B T 4
  S E D 8 6 5 3
  H E D 8
  R K B 6
  K 6
TABLES 7 2
H K 9 7 6 4
R T 8
K E 9 7 5
 S 9 4
H T 5 2
R D 9 7 4 2
K 8 3 2
Spil D 6
Antal Kontrakt S NS ØV Resultat
2 Ø 4H   9 100   18
1 N 1NT   7 90   15
1 N 1NT   5   100 12
1 S 2R D 7   100 12
7 V 2S   10   170 2
1 Ø 3H   10   170 2
1 Ø 2H   11   200 -7
1 N 3K D 6   500 -10
1 S 4R D 7   500 -10
2 V 4S   10   620 -16
2 Ø 4H   10   620 -16

Spilresultater

D4
V/Alle

S 8
H E T 9 7 6 4 2
R T 7 5
K E T
  S K D 7 5 4 3 2
  H 5
  R B 9
  K 9 6 2
TABLES B T 9 6
H K B 8
R K 6 2
K K 8 3
 S E
H D 3
R E D 8 4 3
K D B 7 5 4
Bord NS ØV Kontrakt S NS ØV Resultat
1 Ib Christian Bank
Brian Skjønnemann
Henrik Caspersen
Tom Nørgaard
N 5R   10   100 -12
2 Bjarne Hansen
Torben Værum
Paul Hansen
Henrik Ipsen
N 4H   10 620   7
3 Mads Krøjgaard
Arne Mohr
Kasper Konow
Michael Askgaard
N 4S   11 650   11
4 Karsten Jensen
Torben Dalsgaard
Niels Krøjgaard
Jens Ove Henneberg
V 4S   8 200   -6
5 Bent Lüthcke
Lars Mathiasen
H.C.Nielsen
Knud-Aage Boesgaard
V 4S D 8 500   0
6 Thorvald Aagaard
Morten Jepsen
Niels Foged
Steen B. Andersen
N 4H D 11 990   18
7 Freddi Brøndum
Christian Brøndum
Svend Erik Eriksen
Jørgen Priess
V 4S D 8 500   0
8 Carsten Sørensen
John Møller Jepsen
Nadia Bekkouche
Henrik Binderkrantz
N 4H D 10 790   13
9 Villy Dam
Otto Dahl
Ejgild Johansen
Lars Nielsen
N 4H D 11 990   18
10 Lauge Schäffer
Jens Auken
Jan Petersen
Arne Petersen
Ø 4S D 8 500   0
11 H.C.Graversen
Poul Clemmensen
Peter Kraunsøe
Søren Kraunsøe
N 5H   9   200 -17
12 Søren B. Jørgensen
Peter Jacobsen
Peter Zeeberg
Ulrik Zeeberg
N 6H D 11   200 -17
13 Palle Reimann
Jens Ole Jensen
Lars W. Pedersen
Boje Henriksen
N 6H D 11   200 -17
14 Ib Axelsen
Kristian Valsted
Anders Hagen
Thomas Vang Larsen
N 5H   10   100 -12
15 Lars Blakset
Mathias Bruun
Andreas Marquardsen
Thomas Berg
S 4H   10 620   7
16 Leif Øgaard
Michael Mulvad
Frank Paaskesen
Helge Hesselberg
N 4H   10 620   7
17 Bo Engel Olsen
Casper Klink
Steen Winkler
Claus Sørensen
V 3S   8 100   -9
18 Bent Pedersen
Flemming Pedersen
Kaj Sørensen
Rudi Bjerregaard
V 4S D 9 200   -6
19 Torben Ebbesen
Flemming Jørgensen
Kim Arentsen
Henrik Smedemark
Ø 4S D 8 500   0
20 Jørgen Hansen
Nils Mønsted
Søren Fritzbøger
Steffen Holm Pedersen
N 5H D 11 850   15
D5
N/NS

S 8 7 5
H D T 3
R 8 7 3
K K B 7 4
  S 4 3 2
  H B 6 4
  R D B T 2
  K 9 8 2
TABLES E K 9 6
H 8 5 2
R E 9 6 5
K T 6
 S D B T
H E K 9 7
R K 4
K E D 5 3
Bord NS ØV Kontrakt S NS ØV Resultat
1 Ib Christian Bank
Brian Skjønnemann
Henrik Caspersen
Tom Nørgaard
N 2H   10 170   4
2 Bjarne Hansen
Torben Værum
Paul Hansen
Henrik Ipsen
S 2H   9 140   -2
3 Mads Krøjgaard
Arne Mohr
Kasper Konow
Michael Askgaard
S 3NT   7   200 -18
4 Karsten Jensen
Torben Dalsgaard
Niels Krøjgaard
Jens Ove Henneberg
S 4H   9   100 -14
5 Bent Lüthcke
Lars Mathiasen
H.C.Nielsen
Knud-Aage Boesgaard
S 4H   9   100 -14
6 Thorvald Aagaard
Morten Jepsen
Niels Foged
Steen B. Andersen
Ø 1NT D 4 500   11
7 Freddi Brøndum
Christian Brøndum
Svend Erik Eriksen
Jørgen Priess
N 2H   10 170   4
8 Carsten Sørensen
John Møller Jepsen
Nadia Bekkouche
Henrik Binderkrantz
Ø 2S   6 100   -11
9 Villy Dam
Otto Dahl
Ejgild Johansen
Lars Nielsen
N 4H   10 620   15
10 Lauge Schäffer
Jens Auken
Jan Petersen
Arne Petersen
N 3R   10 130   -7
11 H.C.Graversen
Poul Clemmensen
Peter Kraunsøe
Søren Kraunsøe
S 2NT   9 150   1
12 Søren B. Jørgensen
Peter Jacobsen
Peter Zeeberg
Ulrik Zeeberg
Ø 2R D 6 300   8
13 Palle Reimann
Jens Ole Jensen
Lars W. Pedersen
Boje Henriksen
Ø 2R D 6 300   8
14 Ib Axelsen
Kristian Valsted
Anders Hagen
Thomas Vang Larsen
N 3NT   10 630   17
15 Lars Blakset
Mathias Bruun
Andreas Marquardsen
Thomas Berg
N 3K   10 130   -7
16 Leif Øgaard
Michael Mulvad
Frank Paaskesen
Helge Hesselberg
N 3NT   7   200 -18
17 Bo Engel Olsen
Casper Klink
Steen Winkler
Claus Sørensen
N 3NT   9 600   13
18 Kaj Sørensen
Rudi Bjerregaard
Bent Pedersen
Flemming Pedersen
N 2H   9 140   -2
19 Torben Ebbesen
Flemming Jørgensen
Kim Arentsen
Henrik Smedemark
S 3K   10 130   -7
20 Jørgen Hansen
Nils Mønsted
Søren Fritzbøger
Steffen Holm Pedersen
V 4R D 6 800   19
D6
Ø/ØV

S K B T
H B 3
R E 5 3
K K D B T 4
  S E D 8 6 5 3
  H E D 8
  R K B 6
  K 6
TABLES 7 2
H K 9 7 6 4
R T 8
K E 9 7 5
 S 9 4
H T 5 2
R D 9 7 4 2
K 8 3 2
Bord NS ØV Kontrakt S NS ØV Resultat
1 Ib Christian Bank
Brian Skjønnemann
Henrik Caspersen
Tom Nørgaard
Ø 3H   10   170 2
2 Bjarne Hansen
Torben Værum
Paul Hansen
Henrik Ipsen
V 2S   10   170 2
3 Mads Krøjgaard
Arne Mohr
Kasper Konow
Michael Askgaard
V 4S   10   620 -16
4 Karsten Jensen
Torben Dalsgaard
Niels Krøjgaard
Jens Ove Henneberg
V 2S   10   170 2
5 Bent Lüthcke
Lars Mathiasen
H.C.Nielsen
Knud-Aage Boesgaard
Ø 4H   10   620 -16
6 Thorvald Aagaard
Morten Jepsen
Niels Foged
Steen B. Andersen
N 1NT   7 90   15
7 Freddi Brøndum
Christian Brøndum
Svend Erik Eriksen
Jørgen Priess
V 4S   10   620 -16
8 Carsten Sørensen
John Møller Jepsen
Nadia Bekkouche
Henrik Binderkrantz
N 3K D 6   500 -10
9 Villy Dam
Otto Dahl
Ejgild Johansen
Lars Nielsen
V 2S   10   170 2
10 Lauge Schäffer
Jens Auken
Jan Petersen
Arne Petersen
V 2S   10   170 2
11 H.C.Graversen
Poul Clemmensen
Peter Kraunsøe
Søren Kraunsøe
S 4R D 7   500 -10
12 Søren B. Jørgensen
Peter Jacobsen
Peter Zeeberg
Ulrik Zeeberg
S 2R D 7   100 12
13 Palle Reimann
Jens Ole Jensen
Lars W. Pedersen
Boje Henriksen
N 1NT   5   100 12
14 Ib Axelsen
Kristian Valsted
Anders Hagen
Thomas Vang Larsen
V 2S   10   170 2
15 Lars Blakset
Mathias Bruun
Andreas Marquardsen
Thomas Berg
Ø 4H   10   620 -16
16 Leif Øgaard
Michael Mulvad
Frank Paaskesen
Helge Hesselberg
V 2S   10   170 2
17 Bo Engel Olsen
Casper Klink
Steen Winkler
Claus Sørensen
Ø 4H   9 100   18
18 Bent Pedersen
Flemming Pedersen
Kaj Sørensen
Rudi Bjerregaard
V 2S   10   170 2
19 Torben Ebbesen
Flemming Jørgensen
Kim Arentsen
Henrik Smedemark
Ø 4H   9 100   18
20 Jørgen Hansen
Nils Mønsted
Søren Fritzbøger
Steffen Holm Pedersen
Ø 2H   11   200 -7

Bordresultater

Bord 1
NS 2 Ib Christian Bank - Brian Skjønnemann
ØV 20 Henrik Caspersen - Tom Nørgaard
Spil Kontrakt S NS ØV Resultat
D4 N 5R   10   100 -12
D5 N 2H   10 170   4
D6 Ø 3H   10   170 2
Score (NS) : -6 (ØV) : 6
Bord 2
NS 19 Bjarne Hansen - Torben Værum
ØV 3 Paul Hansen - Henrik Ipsen
Spil Kontrakt S NS ØV Resultat
D4 N 4H   10 620   7
D5 S 2H   9 140   -2
D6 V 2S   10   170 2
Score (NS) : 7 (ØV) : -7
Bord 3
NS 4 Mads Krøjgaard - Arne Mohr
ØV 18 Kasper Konow - Michael Askgaard
Spil Kontrakt S NS ØV Resultat
D4 N 4S   11 650   11
D5 S 3NT   7   200 -18
D6 V 4S   10   620 -16
Score (NS) : -23 (ØV) : 23
Bord 4
NS 5 Karsten Jensen - Torben Dalsgaard
ØV 17 Niels Krøjgaard - Jens Ove Henneberg
Spil Kontrakt S NS ØV Resultat
D4 V 4S   8 200   -6
D5 S 4H   9   100 -14
D6 V 2S   10   170 2
Score (NS) : -18 (ØV) : 18
Bord 5
NS 6 Bent Lüthcke - Lars Mathiasen
ØV 16 H.C.Nielsen - Knud-Aage Boesgaard
Spil Kontrakt S NS ØV Resultat
D4 V 4S D 8 500   0
D5 S 4H   9   100 -14
D6 Ø 4H   10   620 -16
Score (NS) : -30 (ØV) : 30
Bord 6
NS 7 Thorvald Aagaard - Morten Jepsen
ØV 15 Niels Foged - Steen B. Andersen
Spil Kontrakt S NS ØV Resultat
D4 N 4H D 11 990   18
D5 Ø 1NT D 4 500   11
D6 N 1NT   7 90   15
Score (NS) : 44 (ØV) : -44
Bord 7
NS 14 Freddi Brøndum - Christian Brøndum
ØV 8 Svend Erik Eriksen - Jørgen Priess
Spil Kontrakt S NS ØV Resultat
D4 V 4S D 8 500   0
D5 N 2H   10 170   4
D6 V 4S   10   620 -16
Score (NS) : -12 (ØV) : 12
Bord 8
NS 13 Carsten Sørensen - John Møller Jepsen
ØV 9 Nadia Bekkouche - Henrik Binderkrantz
Spil Kontrakt S NS ØV Resultat
D4 N 4H D 10 790   13
D5 Ø 2S   6 100   -11
D6 N 3K D 6   500 -10
Score (NS) : -8 (ØV) : 8
Bord 9
NS 10 Villy Dam - Otto Dahl
ØV 12 Ejgild Johansen - Lars Nielsen
Spil Kontrakt S NS ØV Resultat
D4 N 4H D 11 990   18
D5 N 4H   10 620   15
D6 V 2S   10   170 2
Score (NS) : 35 (ØV) : -35
Bord 10
NS 1 Lauge Schäffer - Jens Auken
ØV 11 Jan Petersen - Arne Petersen
Spil Kontrakt S NS ØV Resultat
D4 Ø 4S D 8 500   0
D5 N 3R   10 130   -7
D6 V 2S   10   170 2
Score (NS) : -5 (ØV) : 5
Bord 11
NS 22 H.C.Graversen - Poul Clemmensen
ØV 21 Peter Kraunsøe - Søren Kraunsøe
Spil Kontrakt S NS ØV Resultat
D4 N 5H   9   200 -17
D5 S 2NT   9 150   1
D6 S 4R D 7   500 -10
Score (NS) : -26 (ØV) : 26
Bord 12
NS 39 Søren B. Jørgensen - Peter Jacobsen
ØV 23 Peter Zeeberg - Ulrik Zeeberg
Spil Kontrakt S NS ØV Resultat
D4 N 6H D 11   200 -17
D5 Ø 2R D 6 300   8
D6 S 2R D 7   100 12
Score (NS) : 3 (ØV) : -3
Bord 13
NS 24 Palle Reimann - Jens Ole Jensen
ØV 38 Lars W. Pedersen - Boje Henriksen
Spil Kontrakt S NS ØV Resultat
D4 N 6H D 11   200 -17
D5 Ø 2R D 6 300   8
D6 N 1NT   5   100 12
Score (NS) : 3 (ØV) : -3
Bord 14
NS 25 Ib Axelsen - Kristian Valsted
ØV 37 Anders Hagen - Thomas Vang Larsen
Spil Kontrakt S NS ØV Resultat
D4 N 5H   10   100 -12
D5 N 3NT   10 630   17
D6 V 2S   10   170 2
Score (NS) : 7 (ØV) : -7
Bord 15
NS 26 Lars Blakset - Mathias Bruun
ØV 36 Andreas Marquardsen - Thomas Berg
Spil Kontrakt S NS ØV Resultat
D4 S 4H   10 620   7
D5 N 3K   10 130   -7
D6 Ø 4H   10   620 -16
Score (NS) : -16 (ØV) : 16
Bord 16
NS 27 Leif Øgaard - Michael Mulvad
ØV 35 Frank Paaskesen - Helge Hesselberg
Spil Kontrakt S NS ØV Resultat
D4 N 4H   10 620   7
D5 N 3NT   7   200 -18
D6 V 2S   10   170 2
Score (NS) : -9 (ØV) : 9
Bord 17
NS 34 Bo Engel Olsen - Casper Klink
ØV 28 Steen Winkler - Claus Sørensen
Spil Kontrakt S NS ØV Resultat
D4 V 3S   8 100   -9
D5 N 3NT   9 600   13
D6 Ø 4H   9 100   18
Score (NS) : 22 (ØV) : -22
Bord 18
NS 33 Bent Pedersen - Flemming Pedersen
ØV 29 Kaj Sørensen - Rudi Bjerregaard
Spil Kontrakt S NS ØV Resultat
D4 V 4S D 9 200   -6
**D5 N 2H   9 140   -2
D6 V 2S   10   170 2
Score (NS) : -2 (ØV) : 2
Bord 19
NS 30 Torben Ebbesen - Flemming Jørgensen
ØV 32 Kim Arentsen - Henrik Smedemark
Spil Kontrakt S NS ØV Resultat
D4 Ø 4S D 8 500   0
D5 S 3K   10 130   -7
D6 Ø 4H   9 100   18
Score (NS) : 11 (ØV) : -11
Bord 20
NS 40 Jørgen Hansen - Nils Mønsted
ØV 31 Søren Fritzbøger - Steffen Holm Pedersen
Spil Kontrakt S NS ØV Resultat
D4 N 5H D 11 850   15
D5 V 4R D 6 800   19
D6 Ø 2H   11   200 -7
Score (NS) : 27 (ØV) : -27

Esbjerg Bridgecenter
Kent Triel
19.04.2002
Denne side er produceret
ved hjælp af Turneringshjælper 5.2B
(C) 1990 2002 Thorvald Aagaard