Frekvenstavler

D10
Ø/Alle

S B 3
H 9 4 3 2
R B 3
K K D T 9 7
  S E K 9 8 6 5
  H D 7
  R D T 7 5
  K 3
TABLES 4 2
H E K 8 6 5
R K 9 8 6 4
K E
 S D T 7
H B T
R E 2
K B 8 6 5 4 2
Spil D10
Antal Kontrakt S NS ØV Resultat
1 Ø 6R   11 100   19
1 Ø 5R   12   620 16
1 V 4H   10   620 16
1 V 5S   11   650 6
4 V 4S   11   650 6
2 Ø 4H   11   650 6
1 Ø 4S   11   650 6
9 Ø 6R   12   1370 -11
D11
S/-

S 3
H T 9 7 2
R E K T 9
K T 9 8 3
  S D T 9 7 6
  H E 8
  R 6 3 2
  K B 6 2
TABLES K B 2
H K B 6 5 4
R B 8 4
K E 5
 S E 8 5 4
H D 3
R D 7 5
K K D 7 4
Spil D11
Antal Kontrakt S NS ØV Resultat
1 S 1NT D 7 180   19
1 S 1NT   8 120   13
1 S 2NT   8 120   13
3 N 1NT   8 120   13
2 S 2K   9 110   4
1 S 3K   9 110   4
1 N 3R   9 110   4
3 Ø 2H   6 100   -4
1 V 2H   6 100   -4
2 S 3K   8   50 -11
1 S 3NT   8   50 -11
1 Ø 2H   8   110 -17
2 V 2S   8   110 -17
D12
V/NS

S K 5
H E K D 3
R 9 5
K B 8 7 4 2
  S 9 8
  H T 7 6 2
  R B 8 6 2
  K E D 5
TABLES E B T 7 6 4 3 2
H B
R E 4 3
K 6
 S D
H 9 8 5 4
R K D T 7
K K T 9 3
Spil D12
Antal Kontrakt S NS ØV Resultat
1 Ø 4S   9 50   19
4 N 5K   9   200 14
2 Ø 4S   10   420 8
2 N 5K D 9   500 4
10 Ø 4S D 10   590 -8
1 Ø 5S D 11   650 -19

Spilresultater

D10
Ø/Alle

S B 3
H 9 4 3 2
R B 3
K K D T 9 7
  S E K 9 8 6 5
  H D 7
  R D T 7 5
  K 3
TABLES 4 2
H E K 8 6 5
R K 9 8 6 4
K E
 S D T 7
H B T
R E 2
K B 8 6 5 4 2
Bord NS ØV Kontrakt S NS ØV Resultat
1 Mads Krøjgaard
Arne Mohr
Paul Hansen
Henrik Ipsen
Ø 4S   11   650 6
2 Ib Christian Bank
Brian Skjønnemann
Karsten Jensen
Torben Dalsgaard
Ø 6R   12   1370 -11
3 Bent Lüthcke
Lars Mathiasen
Henrik Caspersen
Tom Nørgaard
Ø 6R   12   1370 -11
4 Thorvald Aagaard
Morten Jepsen
Bjarne Hansen
Torben Værum
Ø 6R   12   1370 -11
5 Svend Erik Eriksen
Jørgen Priess
Kasper Konow
Michael Askgaard
V 4S   11   650 6
6 Nadia Bekkouche
Henrik Binderkrantz
Niels Krøjgaard
Jens Ove Henneberg
V 4S   11   650 6
7 H.C.Nielsen
Knud-Aage Boesgaard
Villy Dam
Otto Dahl
Ø 6R   12   1370 -11
8 Niels Foged
Steen B. Andersen
Jan Petersen
Arne Petersen
Ø 6R   12   1370 -11
9 Ejgild Johansen
Lars Nielsen
Freddi Brøndum
Christian Brøndum
Ø 4H   11   650 6
10 Lauge Schäffer
Jens Auken
Carsten Sørensen
John Møller Jepsen
Ø 6R   11 100   19
11 Palle Reimann
Jens Ole Jensen
Peter Zeeberg
Ulrik Zeeberg
Ø 5R   12   620 16
12 H.C.Graversen
Poul Clemmensen
Ib Axelsen
Kristian Valsted
Ø 6R   12   1370 -11
13 Lars Blakset
Mathias Bruun
Peter Kraunsøe
Søren Kraunsøe
V 4H   10   620 16
14 Leif Øgaard
Michael Mulvad
Søren B. Jørgensen
Peter Jacobsen
Ø 6R   12   1370 -11
15 Steen Winkler
Claus Sørensen
Lars W. Pedersen
Boje Henriksen
Ø 6R   12   1370 -11
16 Kaj Sørensen
Rudi Bjerregaard
Anders Hagen
Thomas Vang Larsen
V 5S   11   650 6
17 Andreas Marquardsen
Thomas Berg
Torben Ebbesen
Flemming Jørgensen
Ø 6R   12   1370 -11
18 Frank Paaskesen
Helge Hesselberg
Søren Fritzbøger
Steffen Holm Pedersen
V 4S   11   650 6
19 Kim Arentsen
Henrik Smedemark
Bo Engel Olsen
Casper Klink
V 4S   11   650 6
20 Jørgen Hansen
Nils Mønsted
Bent Pedersen
Flemming Pedersen
Ø 4H   11   650 6
D11
S/-

S 3
H T 9 7 2
R E K T 9
K T 9 8 3
  S D T 9 7 6
  H E 8
  R 6 3 2
  K B 6 2
TABLES K B 2
H K B 6 5 4
R B 8 4
K E 5
 S E 8 5 4
H D 3
R D 7 5
K K D 7 4
Bord NS ØV Kontrakt S NS ØV Resultat
1 Mads Krøjgaard
Arne Mohr
Paul Hansen
Henrik Ipsen
Ø 2H   6 100   -4
2 Ib Christian Bank
Brian Skjønnemann
Karsten Jensen
Torben Dalsgaard
S 2NT   8 120   13
3 Bent Lüthcke
Lars Mathiasen
Henrik Caspersen
Tom Nørgaard
V 2S   8   110 -17
4 Thorvald Aagaard
Morten Jepsen
Bjarne Hansen
Torben Værum
S 3NT   8   50 -11
5 Svend Erik Eriksen
Jørgen Priess
Kasper Konow
Michael Askgaard
N 1NT   8 120   13
6 Nadia Bekkouche
Henrik Binderkrantz
Niels Krøjgaard
Jens Ove Henneberg
S 3K   8   50 -11
7 H.C.Nielsen
Knud-Aage Boesgaard
Villy Dam
Otto Dahl
S 2K   9 110   4
8 Niels Foged
Steen B. Andersen
Jan Petersen
Arne Petersen
Ø 2H   6 100   -4
9 Ejgild Johansen
Lars Nielsen
Freddi Brøndum
Christian Brøndum
Ø 2H   6 100   -4
10 Lauge Schäffer
Jens Auken
Carsten Sørensen
John Møller Jepsen
S 3K   8   50 -11
11 Palle Reimann
Jens Ole Jensen
Peter Zeeberg
Ulrik Zeeberg
S 1NT D 7 180   19
12 H.C.Graversen
Poul Clemmensen
Ib Axelsen
Kristian Valsted
S 1NT   8 120   13
13 Lars Blakset
Mathias Bruun
Peter Kraunsøe
Søren Kraunsøe
S 3K   9 110   4
14 Leif Øgaard
Michael Mulvad
Søren B. Jørgensen
Peter Jacobsen
N 1NT   8 120   13
15 Steen Winkler
Claus Sørensen
Lars W. Pedersen
Boje Henriksen
N 3R   9 110   4
16 Kaj Sørensen
Rudi Bjerregaard
Anders Hagen
Thomas Vang Larsen
V 2S   8   110 -17
17 Andreas Marquardsen
Thomas Berg
Torben Ebbesen
Flemming Jørgensen
S 2K   9 110   4
18 Frank Paaskesen
Helge Hesselberg
Søren Fritzbøger
Steffen Holm Pedersen
V 2H   6 100   -4
19 Kim Arentsen
Henrik Smedemark
Bo Engel Olsen
Casper Klink
N 1NT   8 120   13
20 Jørgen Hansen
Nils Mønsted
Bent Pedersen
Flemming Pedersen
Ø 2H   8   110 -17
D12
V/NS

S K 5
H E K D 3
R 9 5
K B 8 7 4 2
  S 9 8
  H T 7 6 2
  R B 8 6 2
  K E D 5
TABLES E B T 7 6 4 3 2
H B
R E 4 3
K 6
 S D
H 9 8 5 4
R K D T 7
K K T 9 3
Bord NS ØV Kontrakt S NS ØV Resultat
1 Mads Krøjgaard
Arne Mohr
Paul Hansen
Henrik Ipsen
N 5K   9   200 14
2 Ib Christian Bank
Brian Skjønnemann
Karsten Jensen
Torben Dalsgaard
Ø 4S D 10   590 -8
3 Bent Lüthcke
Lars Mathiasen
Henrik Caspersen
Tom Nørgaard
Ø 4S D 10   590 -8
4 Thorvald Aagaard
Morten Jepsen
Bjarne Hansen
Torben Værum
Ø 4S D 10   590 -8
5 Svend Erik Eriksen
Jørgen Priess
Kasper Konow
Michael Askgaard
N 5K D 9   500 4
6 Nadia Bekkouche
Henrik Binderkrantz
Niels Krøjgaard
Jens Ove Henneberg
Ø 4S D 10   590 -8
7 H.C.Nielsen
Knud-Aage Boesgaard
Villy Dam
Otto Dahl
N 5K   9   200 14
8 Niels Foged
Steen B. Andersen
Jan Petersen
Arne Petersen
Ø 4S D 10   590 -8
9 Ejgild Johansen
Lars Nielsen
Freddi Brøndum
Christian Brøndum
Ø 4S   9 50   19
10 Lauge Schäffer
Jens Auken
Carsten Sørensen
John Møller Jepsen
Ø 4S D 10   590 -8
11 Palle Reimann
Jens Ole Jensen
Peter Zeeberg
Ulrik Zeeberg
Ø 5S D 11   650 -19
12 H.C.Graversen
Poul Clemmensen
Ib Axelsen
Kristian Valsted
Ø 4S D 10   590 -8
13 Lars Blakset
Mathias Bruun
Peter Kraunsøe
Søren Kraunsøe
Ø 4S D 10   590 -8
14 Leif Øgaard
Michael Mulvad
Søren B. Jørgensen
Peter Jacobsen
Ø 4S   10   420 8
15 Steen Winkler
Claus Sørensen
Lars W. Pedersen
Boje Henriksen
Ø 4S D 10   590 -8
16 Kaj Sørensen
Rudi Bjerregaard
Anders Hagen
Thomas Vang Larsen
N 5K   9   200 14
17 Andreas Marquardsen
Thomas Berg
Torben Ebbesen
Flemming Jørgensen
Ø 4S   10   420 8
18 Frank Paaskesen
Helge Hesselberg
Søren Fritzbøger
Steffen Holm Pedersen
Ø 4S D 10   590 -8
19 Kim Arentsen
Henrik Smedemark
Bo Engel Olsen
Casper Klink
N 5K   9   200 14
20 Jørgen Hansen
Nils Mønsted
Bent Pedersen
Flemming Pedersen
N 5K D 9   500 4

Bordresultater

Bord 1
NS 4 Mads Krøjgaard - Arne Mohr
ØV 3 Paul Hansen - Henrik Ipsen
Spil Kontrakt S NS ØV Resultat
D10 Ø 4S   11   650 6
D11 Ø 2H   6 100   -4
D12 N 5K   9   200 14
Score (NS) : 16 (ØV) : -16
Bord 2
NS 2 Ib Christian Bank - Brian Skjønnemann
ØV 5 Karsten Jensen - Torben Dalsgaard
Spil Kontrakt S NS ØV Resultat
D10 Ø 6R   12   1370 -11
D11 S 2NT   8 120   13
D12 Ø 4S D 10   590 -8
Score (NS) : -6 (ØV) : 6
Bord 3
NS 6 Bent Lüthcke - Lars Mathiasen
ØV 20 Henrik Caspersen - Tom Nørgaard
Spil Kontrakt S NS ØV Resultat
D10 Ø 6R   12   1370 -11
D11 V 2S   8   110 -17
D12 Ø 4S D 10   590 -8
Score (NS) : -36 (ØV) : 36
Bord 4
NS 7 Thorvald Aagaard - Morten Jepsen
ØV 19 Bjarne Hansen - Torben Værum
Spil Kontrakt S NS ØV Resultat
D10 Ø 6R   12   1370 -11
D11 S 3NT   8   50 -11
D12 Ø 4S D 10   590 -8
Score (NS) : -30 (ØV) : 30
Bord 5
NS 8 Svend Erik Eriksen - Jørgen Priess
ØV 18 Kasper Konow - Michael Askgaard
Spil Kontrakt S NS ØV Resultat
D10 V 4S   11   650 6
D11 N 1NT   8 120   13
D12 N 5K D 9   500 4
Score (NS) : 23 (ØV) : -23
Bord 6
NS 9 Nadia Bekkouche - Henrik Binderkrantz
ØV 17 Niels Krøjgaard - Jens Ove Henneberg
Spil Kontrakt S NS ØV Resultat
D10 V 4S   11   650 6
D11 S 3K   8   50 -11
D12 Ø 4S D 10   590 -8
Score (NS) : -13 (ØV) : 13
Bord 7
NS 16 H.C.Nielsen - Knud-Aage Boesgaard
ØV 10 Villy Dam - Otto Dahl
Spil Kontrakt S NS ØV Resultat
D10 Ø 6R   12   1370 -11
D11 S 2K   9 110   4
D12 N 5K   9   200 14
Score (NS) : 7 (ØV) : -7
Bord 8
NS 15 Niels Foged - Steen B. Andersen
ØV 11 Jan Petersen - Arne Petersen
Spil Kontrakt S NS ØV Resultat
D10 Ø 6R   12   1370 -11
D11 Ø 2H   6 100   -4
D12 Ø 4S D 10   590 -8
Score (NS) : -23 (ØV) : 23
Bord 9
NS 12 Ejgild Johansen - Lars Nielsen
ØV 14 Freddi Brøndum - Christian Brøndum
Spil Kontrakt S NS ØV Resultat
D10 Ø 4H   11   650 6
D11 Ø 2H   6 100   -4
D12 Ø 4S   9 50   19
Score (NS) : 21 (ØV) : -21
Bord 10
NS 1 Lauge Schäffer - Jens Auken
ØV 13 Carsten Sørensen - John Møller Jepsen
Spil Kontrakt S NS ØV Resultat
D10 Ø 6R   11 100   19
D11 S 3K   8   50 -11
D12 Ø 4S D 10   590 -8
Score (NS) : 0 (ØV) : 0
Bord 11
NS 24 Palle Reimann - Jens Ole Jensen
ØV 23 Peter Zeeberg - Ulrik Zeeberg
Spil Kontrakt S NS ØV Resultat
D10 Ø 5R   12   620 16
D11 S 1NT D 7 180   19
D12 Ø 5S D 11   650 -19
Score (NS) : 16 (ØV) : -16
Bord 12
NS 22 H.C.Graversen - Poul Clemmensen
ØV 25 Ib Axelsen - Kristian Valsted
Spil Kontrakt S NS ØV Resultat
D10 Ø 6R   12   1370 -11
D11 S 1NT   8 120   13
D12 Ø 4S D 10   590 -8
Score (NS) : -6 (ØV) : 6
Bord 13
NS 26 Lars Blakset - Mathias Bruun
ØV 21 Peter Kraunsøe - Søren Kraunsøe
Spil Kontrakt S NS ØV Resultat
D10 V 4H   10   620 16
D11 S 3K   9 110   4
D12 Ø 4S D 10   590 -8
Score (NS) : 12 (ØV) : -12
Bord 14
NS 27 Leif Øgaard - Michael Mulvad
ØV 39 Søren B. Jørgensen - Peter Jacobsen
Spil Kontrakt S NS ØV Resultat
D10 Ø 6R   12   1370 -11
D11 N 1NT   8 120   13
D12 Ø 4S   10   420 8
Score (NS) : 10 (ØV) : -10
Bord 15
NS 28 Steen Winkler - Claus Sørensen
ØV 38 Lars W. Pedersen - Boje Henriksen
Spil Kontrakt S NS ØV Resultat
D10 Ø 6R   12   1370 -11
D11 N 3R   9 110   4
D12 Ø 4S D 10   590 -8
Score (NS) : -15 (ØV) : 15
Bord 16
NS 29 Kaj Sørensen - Rudi Bjerregaard
ØV 37 Anders Hagen - Thomas Vang Larsen
Spil Kontrakt S NS ØV Resultat
D10 V 5S   11   650 6
D11 V 2S   8   110 -17
D12 N 5K   9   200 14
Score (NS) : 3 (ØV) : -3
Bord 17
NS 36 Andreas Marquardsen - Thomas Berg
ØV 30 Torben Ebbesen - Flemming Jørgensen
Spil Kontrakt S NS ØV Resultat
D10 Ø 6R   12   1370 -11
D11 S 2K   9 110   4
D12 Ø 4S   10   420 8
Score (NS) : 1 (ØV) : -1
Bord 18
NS 35 Frank Paaskesen - Helge Hesselberg
ØV 31 Søren Fritzbøger - Steffen Holm Pedersen
Spil Kontrakt S NS ØV Resultat
D10 V 4S   11   650 6
D11 V 2H   6 100   -4
D12 Ø 4S D 10   590 -8
Score (NS) : -6 (ØV) : 6
Bord 19
NS 32 Kim Arentsen - Henrik Smedemark
ØV 34 Bo Engel Olsen - Casper Klink
Spil Kontrakt S NS ØV Resultat
D10 V 4S   11   650 6
D11 N 1NT   8 120   13
D12 N 5K   9   200 14
Score (NS) : 33 (ØV) : -33
Bord 20
NS 40 Jørgen Hansen - Nils Mønsted
ØV 33 Bent Pedersen - Flemming Pedersen
Spil Kontrakt S NS ØV Resultat
D10 Ø 4H   11   650 6
D11 Ø 2H   8   110 -17
D12 N 5K D 9   500 4
Score (NS) : -7 (ØV) : 7

Esbjerg Bridgecenter
Kent Triel
19.04.2002
Denne side er produceret
ved hjælp af Turneringshjælper 5.2B
(C) 1990 2002 Thorvald Aagaard