Frekvenstavler

D13
N/Alle

S K T 6
H K T 8 2
R D B 4
K K 9 6
  S E D 5 3
  H B 7 5 4
  R 9 6 5 2
  K D
TABLES B 7 2
H E D 9 3
R E 8 3
K B T 4
 S 9 8 4
H 6
R K T 7
K E 8 7 5 3 2
Spil D13
Antal Kontrakt S NS ØV Resultat
1 Ø 3H   7 200   19
2 N 1NT   9 150   16
1 S 3K   9 110   13
2 Ø 3H   8 100   10
1 S 1NT   7 90   7
1 Ø 1NT   7   90 5
2 N 3K   8   100 -3
1 S 1NT   6   100 -3
4 S 3K   8   100 -3
1 Ø 3H   9   140 -12
1 Ø 2H   9   140 -12
2 N 3K D 8   200 -17
1 S 1NT   5   200 -17
D14
Ø/-

S E 9 8 7 5
H E K
R E D 2
K D T 2
  S B 4
  H T 7 4 3
  R K 7 4
  K B 9 6 4
TABLES 2
H B 6 2
R B T 6 5 3
K E K 8 5
 S K D T 6 3
H D 9 8 5
R 9 8
K 7 3
Spil D14
Antal Kontrakt S NS ØV Resultat
19 N 4S   11 450   1
1 S 6S   11   50 -19
D15
S/NS

S T 4 3 2
H T 3
R E 4 3
K K 8 3 2
  S 6 5
  H K D 8 6 5
  R K D B 7 2
  K 6
TABLES K B 9 8 7
H B 4 2
R 9
K E T 9 5
 S E D
H E 9 7
R T 8 6 5
K D B 7 4
Spil D15
Antal Kontrakt S NS ØV Resultat
3 V 3H   8 50   9
1 Ø 3H   8 50   9
5 V 4H   9 50   9
2 Ø 4H   9 50   9
1 V 2H   8   110 -3
1 V 2H   9   140 -9
2 Ø 3H   9   140 -9
2 V 3H   9   140 -9
1 S 2NT D 7   200 -16
1 N 3K D 8   200 -16
1 N 3K D 7   500 -19

Spilresultater

D13
N/Alle

S K T 6
H K T 8 2
R D B 4
K K 9 6
  S E D 5 3
  H B 7 5 4
  R 9 6 5 2
  K D
TABLES B 7 2
H E D 9 3
R E 8 3
K B T 4
 S 9 8 4
H 6
R K T 7
K E 8 7 5 3 2
Bord NS ØV Kontrakt S NS ØV Resultat
1 Karsten Jensen
Torben Dalsgaard
Mads Krøjgaard
Arne Mohr
Ø 3H   8 100   10
2 Paul Hansen
Henrik Ipsen
Bent Lüthcke
Lars Mathiasen
N 3K D 8   200 -17
3 Thorvald Aagaard
Morten Jepsen
Ib Christian Bank
Brian Skjønnemann
S 3K   8   100 -3
4 Svend Erik Eriksen
Jørgen Priess
Henrik Caspersen
Tom Nørgaard
S 1NT   5   200 -17
5 Nadia Bekkouche
Henrik Binderkrantz
Bjarne Hansen
Torben Værum
Ø 3H   7 200   19
6 Villy Dam
Otto Dahl
Kasper Konow
Michael Askgaard
N 1NT   9 150   16
7 Niels Krøjgaard
Jens Ove Henneberg
Jan Petersen
Arne Petersen
S 3K   8   100 -3
8 H.C.Nielsen
Knud-Aage Boesgaard
Ejgild Johansen
Lars Nielsen
Ø 3H   9   140 -12
9 Carsten Sørensen
John Møller Jepsen
Niels Foged
Steen B. Andersen
N 1NT   9 150   16
10 Lauge Schäffer
Jens Auken
Freddi Brøndum
Christian Brøndum
N 3K   8   100 -3
11 Ib Axelsen
Kristian Valsted
Palle Reimann
Jens Ole Jensen
N 3K   8   100 -3
12 Peter Zeeberg
Ulrik Zeeberg
Lars Blakset
Mathias Bruun
Ø 3H   8 100   10
13 Leif Øgaard
Michael Mulvad
H.C.Graversen
Poul Clemmensen
S 1NT   7 90   7
14 Steen Winkler
Claus Sørensen
Peter Kraunsøe
Søren Kraunsøe
S 3K   8   100 -3
15 Kaj Sørensen
Rudi Bjerregaard
Søren B. Jørgensen
Peter Jacobsen
S 3K   8   100 -3
16 Torben Ebbesen
Flemming Jørgensen
Lars W. Pedersen
Boje Henriksen
N 3K D 8   200 -17
17 Anders Hagen
Thomas Vang Larsen
Søren Fritzbøger
Steffen Holm Pedersen
Ø 2H   9   140 -12
18 Andreas Marquardsen
Thomas Berg
Kim Arentsen
Henrik Smedemark
S 1NT   6   100 -3
19 Bent Pedersen
Flemming Pedersen
Frank Paaskesen
Helge Hesselberg
Ø 1NT   7   90 5
20 Jørgen Hansen
Nils Mønsted
Bo Engel Olsen
Casper Klink
S 3K   9 110   13
D14
Ø/-

S E 9 8 7 5
H E K
R E D 2
K D T 2
  S B 4
  H T 7 4 3
  R K 7 4
  K B 9 6 4
TABLES 2
H B 6 2
R B T 6 5 3
K E K 8 5
 S K D T 6 3
H D 9 8 5
R 9 8
K 7 3
Bord NS ØV Kontrakt S NS ØV Resultat
1 Karsten Jensen
Torben Dalsgaard
Mads Krøjgaard
Arne Mohr
N 4S   11 450   1
2 Paul Hansen
Henrik Ipsen
Bent Lüthcke
Lars Mathiasen
N 4S   11 450   1
3 Thorvald Aagaard
Morten Jepsen
Ib Christian Bank
Brian Skjønnemann
N 4S   11 450   1
4 Svend Erik Eriksen
Jørgen Priess
Henrik Caspersen
Tom Nørgaard
N 4S   11 450   1
5 Nadia Bekkouche
Henrik Binderkrantz
Bjarne Hansen
Torben Værum
N 4S   11 450   1
6 Villy Dam
Otto Dahl
Kasper Konow
Michael Askgaard
N 4S   11 450   1
7 Niels Krøjgaard
Jens Ove Henneberg
Jan Petersen
Arne Petersen
S 6S   11   50 -19
8 H.C.Nielsen
Knud-Aage Boesgaard
Ejgild Johansen
Lars Nielsen
N 4S   11 450   1
9 Carsten Sørensen
John Møller Jepsen
Niels Foged
Steen B. Andersen
N 4S   11 450   1
10 Lauge Schäffer
Jens Auken
Freddi Brøndum
Christian Brøndum
N 4S   11 450   1
11 Ib Axelsen
Kristian Valsted
Palle Reimann
Jens Ole Jensen
N 4S   11 450   1
12 Peter Zeeberg
Ulrik Zeeberg
Lars Blakset
Mathias Bruun
N 4S   11 450   1
13 Leif Øgaard
Michael Mulvad
H.C.Graversen
Poul Clemmensen
N 4S   11 450   1
14 Steen Winkler
Claus Sørensen
Peter Kraunsøe
Søren Kraunsøe
N 4S   11 450   1
15 Kaj Sørensen
Rudi Bjerregaard
Søren B. Jørgensen
Peter Jacobsen
N 4S   11 450   1
16 Torben Ebbesen
Flemming Jørgensen
Lars W. Pedersen
Boje Henriksen
N 4S   11 450   1
17 Anders Hagen
Thomas Vang Larsen
Søren Fritzbøger
Steffen Holm Pedersen
N 4S   11 450   1
18 Andreas Marquardsen
Thomas Berg
Kim Arentsen
Henrik Smedemark
N 4S   11 450   1
19 Bent Pedersen
Flemming Pedersen
Frank Paaskesen
Helge Hesselberg
N 4S   11 450   1
20 Jørgen Hansen
Nils Mønsted
Bo Engel Olsen
Casper Klink
N 4S   11 450   1
D15
S/NS

S T 4 3 2
H T 3
R E 4 3
K K 8 3 2
  S 6 5
  H K D 8 6 5
  R K D B 7 2
  K 6
TABLES K B 9 8 7
H B 4 2
R 9
K E T 9 5
 S E D
H E 9 7
R T 8 6 5
K D B 7 4
Bord NS ØV Kontrakt S NS ØV Resultat
1 Karsten Jensen
Torben Dalsgaard
Mads Krøjgaard
Arne Mohr
V 4H   9 50   9
2 Paul Hansen
Henrik Ipsen
Bent Lüthcke
Lars Mathiasen
V 2H   9   140 -9
3 Thorvald Aagaard
Morten Jepsen
Ib Christian Bank
Brian Skjønnemann
V 3H   9   140 -9
4 Svend Erik Eriksen
Jørgen Priess
Henrik Caspersen
Tom Nørgaard
Ø 4H   9 50   9
5 Nadia Bekkouche
Henrik Binderkrantz
Bjarne Hansen
Torben Værum
N 3K D 8   200 -16
6 Villy Dam
Otto Dahl
Kasper Konow
Michael Askgaard
V 4H   9 50   9
7 Niels Krøjgaard
Jens Ove Henneberg
Jan Petersen
Arne Petersen
V 4H   9 50   9
8 H.C.Nielsen
Knud-Aage Boesgaard
Ejgild Johansen
Lars Nielsen
Ø 4H   9 50   9
9 Carsten Sørensen
John Møller Jepsen
Niels Foged
Steen B. Andersen
V 2H   8   110 -3
10 Lauge Schäffer
Jens Auken
Freddi Brøndum
Christian Brøndum
Ø 3H   9   140 -9
11 Ib Axelsen
Kristian Valsted
Palle Reimann
Jens Ole Jensen
V 4H   9 50   9
12 Peter Zeeberg
Ulrik Zeeberg
Lars Blakset
Mathias Bruun
N 3K D 7   500 -19
13 Leif Øgaard
Michael Mulvad
H.C.Graversen
Poul Clemmensen
Ø 3H   9   140 -9
14 Steen Winkler
Claus Sørensen
Peter Kraunsøe
Søren Kraunsøe
S 2NT D 7   200 -16
15 Kaj Sørensen
Rudi Bjerregaard
Søren B. Jørgensen
Peter Jacobsen
V 3H   8 50   9
16 Torben Ebbesen
Flemming Jørgensen
Lars W. Pedersen
Boje Henriksen
V 4H   9 50   9
17 Anders Hagen
Thomas Vang Larsen
Søren Fritzbøger
Steffen Holm Pedersen
V 3H   8 50   9
18 Andreas Marquardsen
Thomas Berg
Kim Arentsen
Henrik Smedemark
Ø 3H   8 50   9
19 Bent Pedersen
Flemming Pedersen
Frank Paaskesen
Helge Hesselberg
V 3H   9   140 -9
20 Jørgen Hansen
Nils Mønsted
Bo Engel Olsen
Casper Klink
V 3H   8 50   9

Bordresultater

Bord 1
NS 5 Karsten Jensen - Torben Dalsgaard
ØV 4 Mads Krøjgaard - Arne Mohr
Spil Kontrakt S NS ØV Resultat
D13 Ø 3H   8 100   10
D14 N 4S   11 450   1
D15 V 4H   9 50   9
Score (NS) : 20 (ØV) : -20
Bord 2
NS 3 Paul Hansen - Henrik Ipsen
ØV 6 Bent Lüthcke - Lars Mathiasen
Spil Kontrakt S NS ØV Resultat
D13 N 3K D 8   200 -17
D14 N 4S   11 450   1
D15 V 2H   9   140 -9
Score (NS) : -25 (ØV) : 25
Bord 3
NS 7 Thorvald Aagaard - Morten Jepsen
ØV 2 Ib Christian Bank - Brian Skjønnemann
Spil Kontrakt S NS ØV Resultat
D13 S 3K   8   100 -3
D14 N 4S   11 450   1
D15 V 3H   9   140 -9
Score (NS) : -11 (ØV) : 11
Bord 4
NS 8 Svend Erik Eriksen - Jørgen Priess
ØV 20 Henrik Caspersen - Tom Nørgaard
Spil Kontrakt S NS ØV Resultat
D13 S 1NT   5   200 -17
D14 N 4S   11 450   1
D15 Ø 4H   9 50   9
Score (NS) : -7 (ØV) : 7
Bord 5
NS 9 Nadia Bekkouche - Henrik Binderkrantz
ØV 19 Bjarne Hansen - Torben Værum
Spil Kontrakt S NS ØV Resultat
D13 Ø 3H   7 200   19
D14 N 4S   11 450   1
D15 N 3K D 8   200 -16
Score (NS) : 4 (ØV) : -4
Bord 6
NS 10 Villy Dam - Otto Dahl
ØV 18 Kasper Konow - Michael Askgaard
Spil Kontrakt S NS ØV Resultat
D13 N 1NT   9 150   16
D14 N 4S   11 450   1
D15 V 4H   9 50   9
Score (NS) : 26 (ØV) : -26
Bord 7
NS 17 Niels Krøjgaard - Jens Ove Henneberg
ØV 11 Jan Petersen - Arne Petersen
Spil Kontrakt S NS ØV Resultat
D13 S 3K   8   100 -3
D14 S 6S   11   50 -19
D15 V 4H   9 50   9
Score (NS) : -13 (ØV) : 13
Bord 8
NS 16 H.C.Nielsen - Knud-Aage Boesgaard
ØV 12 Ejgild Johansen - Lars Nielsen
Spil Kontrakt S NS ØV Resultat
D13 Ø 3H   9   140 -12
D14 N 4S   11 450   1
D15 Ø 4H   9 50   9
Score (NS) : -2 (ØV) : 2
Bord 9
NS 13 Carsten Sørensen - John Møller Jepsen
ØV 15 Niels Foged - Steen B. Andersen
Spil Kontrakt S NS ØV Resultat
D13 N 1NT   9 150   16
D14 N 4S   11 450   1
D15 V 2H   8   110 -3
Score (NS) : 14 (ØV) : -14
Bord 10
NS 1 Lauge Schäffer - Jens Auken
ØV 14 Freddi Brøndum - Christian Brøndum
Spil Kontrakt S NS ØV Resultat
D13 N 3K   8   100 -3
D14 N 4S   11 450   1
D15 Ø 3H   9   140 -9
Score (NS) : -11 (ØV) : 11
Bord 11
NS 25 Ib Axelsen - Kristian Valsted
ØV 24 Palle Reimann - Jens Ole Jensen
Spil Kontrakt S NS ØV Resultat
D13 N 3K   8   100 -3
D14 N 4S   11 450   1
D15 V 4H   9 50   9
Score (NS) : 7 (ØV) : -7
Bord 12
NS 23 Peter Zeeberg - Ulrik Zeeberg
ØV 26 Lars Blakset - Mathias Bruun
Spil Kontrakt S NS ØV Resultat
D13 Ø 3H   8 100   10
D14 N 4S   11 450   1
D15 N 3K D 7   500 -19
Score (NS) : -8 (ØV) : 8
Bord 13
NS 27 Leif Øgaard - Michael Mulvad
ØV 22 H.C.Graversen - Poul Clemmensen
Spil Kontrakt S NS ØV Resultat
D13 S 1NT   7 90   7
D14 N 4S   11 450   1
D15 Ø 3H   9   140 -9
Score (NS) : -1 (ØV) : 1
Bord 14
NS 28 Steen Winkler - Claus Sørensen
ØV 21 Peter Kraunsøe - Søren Kraunsøe
Spil Kontrakt S NS ØV Resultat
D13 S 3K   8   100 -3
D14 N 4S   11 450   1
D15 S 2NT D 7   200 -16
Score (NS) : -18 (ØV) : 18
Bord 15
NS 29 Kaj Sørensen - Rudi Bjerregaard
ØV 39 Søren B. Jørgensen - Peter Jacobsen
Spil Kontrakt S NS ØV Resultat
D13 S 3K   8   100 -3
D14 N 4S   11 450   1
D15 V 3H   8 50   9
Score (NS) : 7 (ØV) : -7
Bord 16
NS 30 Torben Ebbesen - Flemming Jørgensen
ØV 38 Lars W. Pedersen - Boje Henriksen
Spil Kontrakt S NS ØV Resultat
D13 N 3K D 8   200 -17
D14 N 4S   11 450   1
D15 V 4H   9 50   9
Score (NS) : -7 (ØV) : 7
Bord 17
NS 37 Anders Hagen - Thomas Vang Larsen
ØV 31 Søren Fritzbøger - Steffen Holm Pedersen
Spil Kontrakt S NS ØV Resultat
D13 Ø 2H   9   140 -12
D14 N 4S   11 450   1
D15 V 3H   8 50   9
Score (NS) : -2 (ØV) : 2
Bord 18
NS 36 Andreas Marquardsen - Thomas Berg
ØV 32 Kim Arentsen - Henrik Smedemark
Spil Kontrakt S NS ØV Resultat
D13 S 1NT   6   100 -3
D14 N 4S   11 450   1
D15 Ø 3H   8 50   9
Score (NS) : 7 (ØV) : -7
Bord 19
NS 33 Bent Pedersen - Flemming Pedersen
ØV 35 Frank Paaskesen - Helge Hesselberg
Spil Kontrakt S NS ØV Resultat
D13 Ø 1NT   7   90 5
D14 N 4S   11 450   1
D15 V 3H   9   140 -9
Score (NS) : -3 (ØV) : 3
Bord 20
NS 40 Jørgen Hansen - Nils Mønsted
ØV 34 Bo Engel Olsen - Casper Klink
Spil Kontrakt S NS ØV Resultat
D13 S 3K   9 110   13
D14 N 4S   11 450   1
D15 V 3H   8 50   9
Score (NS) : 23 (ØV) : -23

Esbjerg Bridgecenter
Kent Triel
19.04.2002
Denne side er produceret
ved hjælp af Turneringshjælper 5.2B
(C) 1990 2002 Thorvald Aagaard