Frekvenstavler

D19
S/ØV

S D 7
H 9 7 6 5 4 3
R E T 6
K 6 5
  S E 4 3
  H E
  R D 9 8 5 4
  K E T 8 2
TABLES K B 9 8 6 5 2
H B 2
R K
K D 7 4
 S T
H K D T 8
R B 7 3 2
K K B 9 3
Spil D19
Antal Kontrakt S NS ØV Resultat
1 N 5H D 8   500 19
5 Ø 4S   11   650 13
2 Ø 5S   12   680 -1
7 Ø 4S   12   680 -1
4 Ø 4S   13   710 -15
1 Ø 5S   13   710 -15
D20
V/Alle

S K 9 3
H T 6 5
R B 5 2
K E B T 9
  S B 8 2
  H E B 7 4
  R T 9
  K K D 8 6
TABLES D 7 6 5
H K 3 2
R K 8 4
K 5 3 2
 S E T 4
H D 9 8
R E D 7 6 3
K 7 4
Spil D20
Antal Kontrakt S NS ØV Resultat
1 Ø 2S D 6 500   19
2 Ø 2S   6 200   15
1 V 1NT D 6 200   15
2 S 1NT   9 150   10
1 N 1NT   8 120   6
1 S 1NT   8 120   6
1 S 2R   9 110   3
1 V 1NT   6 100   1
6 S 1NT   7 90   -8
2 S 2R   8 90   -8
1 V 1NT   7   90 -17
1 V 1NT D 7   180 -19
D21
N/NS

S K T 7
H K B T 7
R K D B T 8
K 4
  S 6 4
  H 5 3
  R E 6 5 4 2
  K E D B 7
TABLES E 8 5 3 2
H D 8 4 2
R 7
K K 9 6
 S D B 9
H E 9 6
R 9 3
K T 8 5 3 2
Spil D21
Antal Kontrakt S NS ØV Resultat
1 V 3NT D 6 500   19
1 Ø 2S D 6 300   17
3 V 2H   4 200   12
1 Ø 2R   4 200   12
1 Ø 2S   5 150   1
5 V 2H   5 150   1
1 Ø 2R   5 150   1
1 V 2H   6 100   -8
1 Ø 2S   6 100   -8
1 V 1NT   6 50   -11
1 Ø 1S   7   80 -13
2 Ø 2S   8   110 -16
1 N 3R D 7   500 -19

Spilresultater

D19
S/ØV

S D 7
H 9 7 6 5 4 3
R E T 6
K 6 5
  S E 4 3
  H E
  R D 9 8 5 4
  K E T 8 2
TABLES K B 9 8 6 5 2
H B 2
R K
K D 7 4
 S T
H K D T 8
R B 7 3 2
K K B 9 3
Bord NS ØV Kontrakt S NS ØV Resultat
1 Thorvald Aagaard
Morten Jepsen
Bent Lüthcke
Lars Mathiasen
Ø 5S   12   680 -1
2 Karsten Jensen
Torben Dalsgaard
Svend Erik Eriksen
Jørgen Priess
Ø 5S   12   680 -1
3 Nadia Bekkouche
Henrik Binderkrantz
Mads Krøjgaard
Arne Mohr
Ø 4S   13   710 -15
4 Villy Dam
Otto Dahl
Paul Hansen
Henrik Ipsen
Ø 4S   12   680 -1
5 Jan Petersen
Arne Petersen
Ib Christian Bank
Brian Skjønnemann
Ø 4S   12   680 -1
6 Ejgild Johansen
Lars Nielsen
Henrik Caspersen
Tom Nørgaard
Ø 4S   13   710 -15
7 Bjarne Hansen
Torben Værum
Carsten Sørensen
John Møller Jepsen
Ø 5S   13   710 -15
8 Kasper Konow
Michael Askgaard
Freddi Brøndum
Christian Brøndum
Ø 4S   12   680 -1
9 Niels Foged
Steen B. Andersen
Niels Krøjgaard
Jens Ove Henneberg
Ø 4S   12   680 -1
10 Lauge Schäffer
Jens Auken
H.C.Nielsen
Knud-Aage Boesgaard
Ø 4S   11   650 13
11 Leif Øgaard
Michael Mulvad
Lars Blakset
Mathias Bruun
Ø 4S   13   710 -15
12 Ib Axelsen
Kristian Valsted
Steen Winkler
Claus Sørensen
Ø 4S   12   680 -1
13 Kaj Sørensen
Rudi Bjerregaard
Palle Reimann
Jens Ole Jensen
Ø 4S   11   650 13
14 Torben Ebbesen
Flemming Jørgensen
Peter Zeeberg
Ulrik Zeeberg
Ø 4S   11   650 13
15 Søren Fritzbøger
Steffen Holm Pedersen
H.C.Graversen
Poul Clemmensen
Ø 4S   13   710 -15
16 Kim Arentsen
Henrik Smedemark
Peter Kraunsøe
Søren Kraunsøe
N 5H D 8   500 19
17 Søren B. Jørgensen
Peter Jacobsen
Bent Pedersen
Flemming Pedersen
Ø 4S   11   650 13
18 Lars W. Pedersen
Boje Henriksen
Bo Engel Olsen
Casper Klink
Ø 4S   11   650 13
19 Frank Paaskesen
Helge Hesselberg
Anders Hagen
Thomas Vang Larsen
Ø 4S   12   680 -1
20 Jørgen Hansen
Nils Mønsted
Andreas Marquardsen
Thomas Berg
Ø 4S   12   680 -1
D20
V/Alle

S K 9 3
H T 6 5
R B 5 2
K E B T 9
  S B 8 2
  H E B 7 4
  R T 9
  K K D 8 6
TABLES D 7 6 5
H K 3 2
R K 8 4
K 5 3 2
 S E T 4
H D 9 8
R E D 7 6 3
K 7 4
Bord NS ØV Kontrakt S NS ØV Resultat
1 Thorvald Aagaard
Morten Jepsen
Bent Lüthcke
Lars Mathiasen
S 1NT   8 120   6
2 Karsten Jensen
Torben Dalsgaard
Svend Erik Eriksen
Jørgen Priess
S 1NT   7 90   -8
3 Nadia Bekkouche
Henrik Binderkrantz
Mads Krøjgaard
Arne Mohr
S 1NT   7 90   -8
4 Villy Dam
Otto Dahl
Paul Hansen
Henrik Ipsen
S 1NT   7 90   -8
5 Jan Petersen
Arne Petersen
Ib Christian Bank
Brian Skjønnemann
Ø 2S   6 200   15
6 Ejgild Johansen
Lars Nielsen
Henrik Caspersen
Tom Nørgaard
S 1NT   9 150   10
7 Bjarne Hansen
Torben Værum
Carsten Sørensen
John Møller Jepsen
N 1NT   8 120   6
8 Kasper Konow
Michael Askgaard
Freddi Brøndum
Christian Brøndum
S 1NT   7 90   -8
9 Niels Foged
Steen B. Andersen
Niels Krøjgaard
Jens Ove Henneberg
V 1NT D 7   180 -19
10 Lauge Schäffer
Jens Auken
H.C.Nielsen
Knud-Aage Boesgaard
Ø 2S   6 200   15
11 Leif Øgaard
Michael Mulvad
Lars Blakset
Mathias Bruun
V 1NT   6 100   1
12 Ib Axelsen
Kristian Valsted
Steen Winkler
Claus Sørensen
V 1NT   7   90 -17
13 Kaj Sørensen
Rudi Bjerregaard
Palle Reimann
Jens Ole Jensen
V 1NT D 6 200   15
14 Torben Ebbesen
Flemming Jørgensen
Peter Zeeberg
Ulrik Zeeberg
S 2R   8 90   -8
15 Søren Fritzbøger
Steffen Holm Pedersen
H.C.Graversen
Poul Clemmensen
S 1NT   7 90   -8
16 Kim Arentsen
Henrik Smedemark
Peter Kraunsøe
Søren Kraunsøe
S 2R   9 110   3
17 Søren B. Jørgensen
Peter Jacobsen
Bent Pedersen
Flemming Pedersen
S 1NT   7 90   -8
18 Lars W. Pedersen
Boje Henriksen
Bo Engel Olsen
Casper Klink
S 2R   8 90   -8
19 Frank Paaskesen
Helge Hesselberg
Anders Hagen
Thomas Vang Larsen
S 1NT   9 150   10
20 Jørgen Hansen
Nils Mønsted
Andreas Marquardsen
Thomas Berg
Ø 2S D 6 500   19
D21
N/NS

S K T 7
H K B T 7
R K D B T 8
K 4
  S 6 4
  H 5 3
  R E 6 5 4 2
  K E D B 7
TABLES E 8 5 3 2
H D 8 4 2
R 7
K K 9 6
 S D B 9
H E 9 6
R 9 3
K T 8 5 3 2
Bord NS ØV Kontrakt S NS ØV Resultat
1 Thorvald Aagaard
Morten Jepsen
Bent Lüthcke
Lars Mathiasen
V 2H   4 200   12
2 Karsten Jensen
Torben Dalsgaard
Svend Erik Eriksen
Jørgen Priess
V 2H   4 200   12
3 Nadia Bekkouche
Henrik Binderkrantz
Mads Krøjgaard
Arne Mohr
V 2H   5 150   1
4 Villy Dam
Otto Dahl
Paul Hansen
Henrik Ipsen
Ø 1S   7   80 -13
5 Jan Petersen
Arne Petersen
Ib Christian Bank
Brian Skjønnemann
Ø 2S   6 100   -8
6 Ejgild Johansen
Lars Nielsen
Henrik Caspersen
Tom Nørgaard
V 2H   5 150   1
7 Bjarne Hansen
Torben Værum
Carsten Sørensen
John Møller Jepsen
Ø 2R   5 150   1
8 Kasper Konow
Michael Askgaard
Freddi Brøndum
Christian Brøndum
V 2H   6 100   -8
9 Niels Foged
Steen B. Andersen
Niels Krøjgaard
Jens Ove Henneberg
V 2H   4 200   12
10 Lauge Schäffer
Jens Auken
H.C.Nielsen
Knud-Aage Boesgaard
V 2H   5 150   1
11 Leif Øgaard
Michael Mulvad
Lars Blakset
Mathias Bruun
V 2H   5 150   1
12 Ib Axelsen
Kristian Valsted
Steen Winkler
Claus Sørensen
V 2H   5 150   1
13 Kaj Sørensen
Rudi Bjerregaard
Palle Reimann
Jens Ole Jensen
Ø 2R   4 200   12
14 Torben Ebbesen
Flemming Jørgensen
Peter Zeeberg
Ulrik Zeeberg
V 1NT   6 50   -11
15 Søren Fritzbøger
Steffen Holm Pedersen
H.C.Graversen
Poul Clemmensen
Ø 2S   8   110 -16
16 Kim Arentsen
Henrik Smedemark
Peter Kraunsøe
Søren Kraunsøe
N 3R D 7   500 -19
17 Søren B. Jørgensen
Peter Jacobsen
Bent Pedersen
Flemming Pedersen
V 3NT D 6 500   19
18 Lars W. Pedersen
Boje Henriksen
Bo Engel Olsen
Casper Klink
Ø 2S D 6 300   17
19 Frank Paaskesen
Helge Hesselberg
Anders Hagen
Thomas Vang Larsen
Ø 2S   5 150   1
20 Jørgen Hansen
Nils Mønsted
Andreas Marquardsen
Thomas Berg
Ø 2S   8   110 -16

Bordresultater

Bord 1
NS 7 Thorvald Aagaard - Morten Jepsen
ØV 6 Bent Lüthcke - Lars Mathiasen
Spil Kontrakt S NS ØV Resultat
D19 Ø 5S   12   680 -1
D20 S 1NT   8 120   6
D21 V 2H   4 200   12
Score (NS) : 17 (ØV) : -17
Bord 2
NS 5 Karsten Jensen - Torben Dalsgaard
ØV 8 Svend Erik Eriksen - Jørgen Priess
Spil Kontrakt S NS ØV Resultat
D19 Ø 5S   12   680 -1
D20 S 1NT   7 90   -8
D21 V 2H   4 200   12
Score (NS) : 3 (ØV) : -3
Bord 3
NS 9 Nadia Bekkouche - Henrik Binderkrantz
ØV 4 Mads Krøjgaard - Arne Mohr
Spil Kontrakt S NS ØV Resultat
D19 Ø 4S   13   710 -15
D20 S 1NT   7 90   -8
D21 V 2H   5 150   1
Score (NS) : -22 (ØV) : 22
Bord 4
NS 10 Villy Dam - Otto Dahl
ØV 3 Paul Hansen - Henrik Ipsen
Spil Kontrakt S NS ØV Resultat
D19 Ø 4S   12   680 -1
D20 S 1NT   7 90   -8
D21 Ø 1S   7   80 -13
Score (NS) : -22 (ØV) : 22
Bord 5
NS 11 Jan Petersen - Arne Petersen
ØV 2 Ib Christian Bank - Brian Skjønnemann
Spil Kontrakt S NS ØV Resultat
D19 Ø 4S   12   680 -1
D20 Ø 2S   6 200   15
D21 Ø 2S   6 100   -8
Score (NS) : 6 (ØV) : -6
Bord 6
NS 12 Ejgild Johansen - Lars Nielsen
ØV 20 Henrik Caspersen - Tom Nørgaard
Spil Kontrakt S NS ØV Resultat
D19 Ø 4S   13   710 -15
D20 S 1NT   9 150   10
D21 V 2H   5 150   1
Score (NS) : -4 (ØV) : 4
Bord 7
NS 19 Bjarne Hansen - Torben Værum
ØV 13 Carsten Sørensen - John Møller Jepsen
Spil Kontrakt S NS ØV Resultat
D19 Ø 5S   13   710 -15
D20 N 1NT   8 120   6
D21 Ø 2R   5 150   1
Score (NS) : -8 (ØV) : 8
Bord 8
NS 18 Kasper Konow - Michael Askgaard
ØV 14 Freddi Brøndum - Christian Brøndum
Spil Kontrakt S NS ØV Resultat
D19 Ø 4S   12   680 -1
D20 S 1NT   7 90   -8
D21 V 2H   6 100   -8
Score (NS) : -17 (ØV) : 17
Bord 9
NS 15 Niels Foged - Steen B. Andersen
ØV 17 Niels Krøjgaard - Jens Ove Henneberg
Spil Kontrakt S NS ØV Resultat
D19 Ø 4S   12   680 -1
D20 V 1NT D 7   180 -19
D21 V 2H   4 200   12
Score (NS) : -12 (ØV) : 4
*Par 15: -4 *Par 17: -4
Bord 10
NS 1 Lauge Schäffer - Jens Auken
ØV 16 H.C.Nielsen - Knud-Aage Boesgaard
Spil Kontrakt S NS ØV Resultat
D19 Ø 4S   11   650 13
D20 Ø 2S   6 200   15
D21 V 2H   5 150   1
Score (NS) : 29 (ØV) : -29
Bord 11
NS 27 Leif Øgaard - Michael Mulvad
ØV 26 Lars Blakset - Mathias Bruun
Spil Kontrakt S NS ØV Resultat
D19 Ø 4S   13   710 -15
D20 V 1NT   6 100   1
D21 V 2H   5 150   1
Score (NS) : -13 (ØV) : 13
Bord 12
NS 25 Ib Axelsen - Kristian Valsted
ØV 28 Steen Winkler - Claus Sørensen
Spil Kontrakt S NS ØV Resultat
D19 Ø 4S   12   680 -1
D20 V 1NT   7   90 -17
D21 V 2H   5 150   1
Score (NS) : -17 (ØV) : 17
Bord 13
NS 29 Kaj Sørensen - Rudi Bjerregaard
ØV 24 Palle Reimann - Jens Ole Jensen
Spil Kontrakt S NS ØV Resultat
D19 Ø 4S   11   650 13
D20 V 1NT D 6 200   15
D21 Ø 2R   4 200   12
Score (NS) : 40 (ØV) : -40
Bord 14
NS 30 Torben Ebbesen - Flemming Jørgensen
ØV 23 Peter Zeeberg - Ulrik Zeeberg
Spil Kontrakt S NS ØV Resultat
D19 Ø 4S   11   650 13
D20 S 2R   8 90   -8
D21 V 1NT   6 50   -11
Score (NS) : -6 (ØV) : 6
Bord 15
NS 31 Søren Fritzbøger - Steffen Holm Pedersen
ØV 22 H.C.Graversen - Poul Clemmensen
Spil Kontrakt S NS ØV Resultat
D19 Ø 4S   13   710 -15
D20 S 1NT   7 90   -8
D21 Ø 2S   8   110 -16
Score (NS) : -39 (ØV) : 39
Bord 16
NS 32 Kim Arentsen - Henrik Smedemark
ØV 21 Peter Kraunsøe - Søren Kraunsøe
Spil Kontrakt S NS ØV Resultat
D19 N 5H D 8   500 19
D20 S 2R   9 110   3
D21 N 3R D 7   500 -19
Score (NS) : 3 (ØV) : -3
Bord 17
NS 39 Søren B. Jørgensen - Peter Jacobsen
ØV 33 Bent Pedersen - Flemming Pedersen
Spil Kontrakt S NS ØV Resultat
D19 Ø 4S   11   650 13
D20 S 1NT   7 90   -8
D21 V 3NT D 6 500   19
Score (NS) : 24 (ØV) : -24
Bord 18
NS 38 Lars W. Pedersen - Boje Henriksen
ØV 34 Bo Engel Olsen - Casper Klink
Spil Kontrakt S NS ØV Resultat
D19 Ø 4S   11   650 13
D20 S 2R   8 90   -8
D21 Ø 2S D 6 300   17
Score (NS) : 22 (ØV) : -22
Bord 19
NS 35 Frank Paaskesen - Helge Hesselberg
ØV 37 Anders Hagen - Thomas Vang Larsen
Spil Kontrakt S NS ØV Resultat
D19 Ø 4S   12   680 -1
D20 S 1NT   9 150   10
D21 Ø 2S   5 150   1
Score (NS) : 10 (ØV) : -10
Bord 20
NS 40 Jørgen Hansen - Nils Mønsted
ØV 36 Andreas Marquardsen - Thomas Berg
Spil Kontrakt S NS ØV Resultat
D19 Ø 4S   12   680 -1
D20 Ø 2S D 6 500   19
D21 Ø 2S   8   110 -16
Score (NS) : 2 (ØV) : -2

Esbjerg Bridgecenter
Kent Triel
19.04.2002
Denne side er produceret
ved hjælp af Turneringshjælper 5.2B
(C) 1990 2002 Thorvald Aagaard