Stilling efter spil A15
Nr. Par Klub Runde Score Plac. %
12 Marie Hansen - Niels Henriksen Århus 13 35 1 61.67
3 Betty Holm - Christian Nielsen Silkeborg -5 29 2 59.67
6 Stense Farholt - Jens Kofoed OEJ/Århus 3 29 2 59.67
9 Inger Mortensen - Hans Jørgen Mortensen Grenå 5 23 4 57.67
11 Gerda Nørgaard - Flemming Nørgaard Grenå 20 17 5 55.67
16 Signe Thomsen - Svend Thomsen Århus 3 17 5 55.67
15 Annie Jensen - Poul Erik Jensen Risten -3 15 7 55.00
19 Bente Bo Christensen - Michael Krefeld Århus 7 10 8 53.33
14 Camilla Bo Krefeld - Johan Hammelev Århus -7 9 9 53.00
18 Birte Eriksen - Uffe Poulsen Århus 12 9 9 53.00
21 Hedvig Valsted - Kristian Valsted Skanderborg -12 8 11 52.67
10 Marlene Kirstan - Jørgen Hansen Århus 7 4 12 51.33
22 Trine Bilde - Tom Nørgaard Århus -10 -3 13 49.00
1 Hanne Guldager - Ole Fenger Langå -5 -6 14 48.00
20 Inger Larsen - Aage Lauridsen Bellevue 7 -8 15 47.33
4 Kirsten Barsøe - Peter Barsøe Århus -3 -17 16 44.33
13 Tina Gynther - Lars Peter Damgaard Belvu/Århus -7 -17 16 44.33
7 Ingrid Kofoed - Bent Pedersen Odder -7 -21 18 43.00
5 Anne Marie Ladefoged - Arne Ladefoged Skanderborg 10 -25 19 41.67
17 Lise Mikkelsen - Niels Agger Århus -20 -30 20 40.00
2 Thordis Skjernaa - Børge Nielsen Hammel -13 -36 21 38.00
8 Lene Thomsen - Frede Dahl Skanderborg 5 -42 22 36.00

Frekvenstavler

A13
N/Alle

S E 5
H K B 6 4
R B 9 6
K 9 4 3 2
  S D 4
  H D T 7
  R D 4 3 2
  K E 7 6 5
TABLES 9 8 7 6 3
H E 9 2
R K T 8 7
K K
 S K B T 2
H 8 5 3
R E 5
K D B T 8
Spil A13
Antal NS ØV Resultat
1 200   10
1 120   8
1 100   6
1 90   4
3 Pass   0
4   100 -7
A14
Ø/-

S K D 9 3 2
H B 8 5 3
R 7 4
K B 2
  S E B T
  H E 7 4
  R D T 2
  K 9 8 5 3
TABLES 8 7 4
H K D 9 6
R K 8
K K D T 4
 S 6 5
H T 2
R E B 9 6 5 3
K E 7 6
Spil A14
Antal NS ØV Resultat
1 150   10
1 50   8
1   50 6
2   90 3
1   150 0
4   180 -5
1   300 -10
A15
S/NS

S D 7 3
H E K B T 4
R E B 7
K D 6
  S K 8 5 4 2
  H 8
  R 5 3
  K K 7 5 3 2
TABLES E 6
H D 9 5 3
R K T 9 8
K E B 9
 S B T 9
H 7 6 2
R D 6 4 2
K T 8 4
Spil A15
Antal NS ØV Resultat
1 180   10
3   140 6
1   150 2
2   170 -1
1   200 -4
1   300 -6
1   400 -8
1   800 -10

Spilresultater

A13
N/Alle

S E 5
H K B 6 4
R B 9 6
K 9 4 3 2
  S D 4
  H D T 7
  R D 4 3 2
  K E 7 6 5
TABLES 9 8 7 6 3
H E 9 2
R K T 8 7
K K
 S K B T 2
H 8 5 3
R E 5
K D B T 8
Bord NS ØV NS ØV Resultat
1 Trine Bilde
Tom Nørgaard
Anne Marie Ladefoged
Arne Ladefoged
  100 -7
2 Thordis Skjernaa
Børge Nielsen
Marie Hansen
Niels Henriksen
  100 -7
3 Hanne Guldager
Ole Fenger
Inger Mortensen
Hans Jørgen Mortensen
200   10
4 Birte Eriksen
Uffe Poulsen
Hedvig Valsted
Kristian Valsted
Pass   0
5 Gerda Nørgaard
Flemming Nørgaard
Lise Mikkelsen
Niels Agger
90   4
6 Bente Bo Christensen
Michael Krefeld
Ingrid Kofoed
Bent Pedersen
100   6
7 Kirsten Barsøe
Peter Barsøe
Stense Farholt
Jens Kofoed
Pass   0
8 Annie Jensen
Poul Erik Jensen
Signe Thomsen
Svend Thomsen
  100 -7
9 Camilla Bo Krefeld
Johan Hammelev
Marlene Kirstan
Jørgen Hansen
  100 -7
10 Inger Larsen
Aage Lauridsen
Tina Gynther
Lars Peter Damgaard
120   8
11 Betty Holm
Christian Nielsen
Lene Thomsen
Frede Dahl
Pass   0
A14
Ø/-

S K D 9 3 2
H B 8 5 3
R 7 4
K B 2
  S E B T
  H E 7 4
  R D T 2
  K 9 8 5 3
TABLES 8 7 4
H K D 9 6
R K 8
K K D T 4
 S 6 5
H T 2
R E B 9 6 5 3
K E 7 6
Bord NS ØV NS ØV Resultat
1 Trine Bilde
Tom Nørgaard
Anne Marie Ladefoged
Arne Ladefoged
  180 -5
2 Thordis Skjernaa
Børge Nielsen
Marie Hansen
Niels Henriksen
  180 -5
3 Hanne Guldager
Ole Fenger
Inger Mortensen
Hans Jørgen Mortensen
  180 -5
4 Birte Eriksen
Uffe Poulsen
Hedvig Valsted
Kristian Valsted
  50 6
5 Gerda Nørgaard
Flemming Nørgaard
Lise Mikkelsen
Niels Agger
150   10
6 Bente Bo Christensen
Michael Krefeld
Ingrid Kofoed
Bent Pedersen
  180 -5
7 Kirsten Barsøe
Peter Barsøe
Stense Farholt
Jens Kofoed
  90 3
8 Annie Jensen
Poul Erik Jensen
Signe Thomsen
Svend Thomsen
50   8
9 Camilla Bo Krefeld
Johan Hammelev
Marlene Kirstan
Jørgen Hansen
  300 -10
10 Inger Larsen
Aage Lauridsen
Tina Gynther
Lars Peter Damgaard
  150 0
11 Betty Holm
Christian Nielsen
Lene Thomsen
Frede Dahl
  90 3
A15
S/NS

S D 7 3
H E K B T 4
R E B 7
K D 6
  S K 8 5 4 2
  H 8
  R 5 3
  K K 7 5 3 2
TABLES E 6
H D 9 5 3
R K T 9 8
K E B 9
 S B T 9
H 7 6 2
R D 6 4 2
K T 8 4
Bord NS ØV NS ØV Resultat
1 Trine Bilde
Tom Nørgaard
Anne Marie Ladefoged
Arne Ladefoged
  150 2
2 Thordis Skjernaa
Børge Nielsen
Marie Hansen
Niels Henriksen
  170 -1
3 Hanne Guldager
Ole Fenger
Inger Mortensen
Hans Jørgen Mortensen
  800 -10
4 Birte Eriksen
Uffe Poulsen
Hedvig Valsted
Kristian Valsted
  140 6
5 Gerda Nørgaard
Flemming Nørgaard
Lise Mikkelsen
Niels Agger
  140 6
6 Bente Bo Christensen
Michael Krefeld
Ingrid Kofoed
Bent Pedersen
  140 6
7 Kirsten Barsøe
Peter Barsøe
Stense Farholt
Jens Kofoed
  300 -6
8 Annie Jensen
Poul Erik Jensen
Signe Thomsen
Svend Thomsen
  200 -4
9 Camilla Bo Krefeld
Johan Hammelev
Marlene Kirstan
Jørgen Hansen
180   10
10 Inger Larsen
Aage Lauridsen
Tina Gynther
Lars Peter Damgaard
  170 -1
11 Betty Holm
Christian Nielsen
Lene Thomsen
Frede Dahl
  400 -8

distrikt ej cee
bio
10.03.2002
Denne side er produceret
ved hjælp af Turneringshjælper 5.2B
(C) 1990 2002 Thorvald Aagaard