Stilling efter spil A18
Nr. Par Klub Runde Score Plac. %
12 Marie Hansen - Niels Henriksen Århus 10 45 1 62.50
3 Betty Holm - Christian Nielsen Silkeborg 9 38 2 60.56
16 Signe Thomsen - Svend Thomsen Århus 13 30 3 58.33
11 Gerda Nørgaard - Flemming Nørgaard Grenå 7 24 4 56.67
6 Stense Farholt - Jens Kofoed OEJ/Århus -6 23 5 56.39
9 Inger Mortensen - Hans Jørgen Mortensen Grenå -3 20 6 55.56
14 Camilla Bo Krefeld - Johan Hammelev Århus 7 16 7 54.44
19 Bente Bo Christensen - Michael Krefeld Århus 4 14 8 53.89
10 Marlene Kirstan - Jørgen Hansen Århus 9 13 9 53.61
15 Annie Jensen - Poul Erik Jensen Risten -7 8 10 52.22
22 Trine Bilde - Tom Nørgaard Århus 6 3 11 50.83
21 Hedvig Valsted - Kristian Valsted Skanderborg -7 1 12 50.28
18 Birte Eriksen - Uffe Poulsen Århus -10 -1 13 49.72
1 Hanne Guldager - Ole Fenger Langå -4 -10 14 47.22
4 Kirsten Barsøe - Peter Barsøe Århus 3 -14 15 46.11
7 Ingrid Kofoed - Bent Pedersen Odder 2 -19 16 44.72
8 Lene Thomsen - Frede Dahl Skanderborg 20 -22 17 43.89
13 Tina Gynther - Lars Peter Damgaard Belvu/Århus -9 -26 18 42.78
5 Anne Marie Ladefoged - Arne Ladefoged Skanderborg -2 -27 19 42.50
20 Inger Larsen - Aage Lauridsen Bellevue -20 -28 20 42.22
17 Lise Mikkelsen - Niels Agger Århus -13 -43 21 38.06
2 Thordis Skjernaa - Børge Nielsen Hammel -9 -45 22 37.50

Frekvenstavler

A16
V/ØV

S E B T 9
H D 7 2
R K D 9 3
K 9 5
  S D 8 7 6 4
  H E 9 4
  R 4
  K K D T 8
TABLES -
H K B 8
R E B T 7 6 5 2
K E 4 2
 S K 5 3 2
H T 6 5 3
R 8
K B 7 6 3
Spil A16
Antal NS ØV Resultat
2 100   9
2   150 5
1   210 2
2   600 -1
1   630 -4
3   750 -8
A17
N/-

S 9 7
H B 7 5 3
R E 8 7 5
K K T 2
  S D B 6
  H E K 4
  R 9 4 3
  K B 8 6 3
TABLES E 8 5 3
H 9 6 2
R B 6
K E 9 5 4
 S K T 4 2
H D T 8
R K D T 2
K D 7
Spil A17
Antal NS ØV Resultat
4 120   7
1 110   2
3 90   -2
1 Pass   -6
2   50 -9
A18
Ø/NS

S E K 9 4 2
H D 3
R D B 8 5 3
K 5
  S B
  H K T 8 4 2
  R T 9 2
  K E B 8 3
TABLES T 6 5
H B 6
R E K 7 4
K D T 4 2
 S D 8 7 3
H E 9 7 5
R 6
K K 9 7 6
Spil A18
Antal NS ØV Resultat
1 650   10
2 620   7
2 200   3
4   100 -3
2   200 -9

Spilresultater

A16
V/ØV

S E B T 9
H D 7 2
R K D 9 3
K 9 5
  S D 8 7 6 4
  H E 9 4
  R 4
  K K D T 8
TABLES -
H K B 8
R E B T 7 6 5 2
K E 4 2
 S K 5 3 2
H T 6 5 3
R 8
K B 7 6 3
Bord NS ØV NS ØV Resultat
1 Trine Bilde
Tom Nørgaard
Stense Farholt
Jens Kofoed
  750 -8
2 Betty Holm
Christian Nielsen
Tina Gynther
Lars Peter Damgaard
  600 -1
3 Thordis Skjernaa
Børge Nielsen
Marlene Kirstan
Jørgen Hansen
  210 2
4 Bente Bo Christensen
Michael Krefeld
Hanne Guldager
Ole Fenger
100   9
5 Marie Hansen
Niels Henriksen
Birte Eriksen
Uffe Poulsen
  630 -4
6 Inger Larsen
Aage Lauridsen
Lene Thomsen
Frede Dahl
  750 -8
7 Anne Marie Ladefoged
Arne Ladefoged
Ingrid Kofoed
Bent Pedersen
  150 5
8 Signe Thomsen
Svend Thomsen
Lise Mikkelsen
Niels Agger
100   9
9 Annie Jensen
Poul Erik Jensen
Gerda Nørgaard
Flemming Nørgaard
  750 -8
10 Hedvig Valsted
Kristian Valsted
Camilla Bo Krefeld
Johan Hammelev
  150 5
11 Kirsten Barsøe
Peter Barsøe
Inger Mortensen
Hans Jørgen Mortensen
  600 -1
A17
N/-

S 9 7
H B 7 5 3
R E 8 7 5
K K T 2
  S D B 6
  H E K 4
  R 9 4 3
  K B 8 6 3
TABLES E 8 5 3
H 9 6 2
R B 6
K E 9 5 4
 S K T 4 2
H D T 8
R K D T 2
K D 7
Bord NS ØV NS ØV Resultat
1 Trine Bilde
Tom Nørgaard
Stense Farholt
Jens Kofoed
120   7
2 Betty Holm
Christian Nielsen
Tina Gynther
Lars Peter Damgaard
120   7
3 Thordis Skjernaa
Børge Nielsen
Marlene Kirstan
Jørgen Hansen
90   -2
4 Bente Bo Christensen
Michael Krefeld
Hanne Guldager
Ole Fenger
90   -2
5 Marie Hansen
Niels Henriksen
Birte Eriksen
Uffe Poulsen
120   7
6 Inger Larsen
Aage Lauridsen
Lene Thomsen
Frede Dahl
  50 -9
7 Anne Marie Ladefoged
Arne Ladefoged
Ingrid Kofoed
Bent Pedersen
110   2
8 Signe Thomsen
Svend Thomsen
Lise Mikkelsen
Niels Agger
Pass   -6
9 Annie Jensen
Poul Erik Jensen
Gerda Nørgaard
Flemming Nørgaard
90   -2
10 Hedvig Valsted
Kristian Valsted
Camilla Bo Krefeld
Johan Hammelev
  50 -9
11 Kirsten Barsøe
Peter Barsøe
Inger Mortensen
Hans Jørgen Mortensen
120   7
A18
Ø/NS

S E K 9 4 2
H D 3
R D B 8 5 3
K 5
  S B
  H K T 8 4 2
  R T 9 2
  K E B 8 3
TABLES T 6 5
H B 6
R E K 7 4
K D T 4 2
 S D 8 7 3
H E 9 7 5
R 6
K K 9 7 6
Bord NS ØV NS ØV Resultat
1 Trine Bilde
Tom Nørgaard
Stense Farholt
Jens Kofoed
620   7
2 Betty Holm
Christian Nielsen
Tina Gynther
Lars Peter Damgaard
200   3
3 Thordis Skjernaa
Børge Nielsen
Marlene Kirstan
Jørgen Hansen
  200 -9
4 Bente Bo Christensen
Michael Krefeld
Hanne Guldager
Ole Fenger
  100 -3
5 Marie Hansen
Niels Henriksen
Birte Eriksen
Uffe Poulsen
620   7
6 Inger Larsen
Aage Lauridsen
Lene Thomsen
Frede Dahl
  100 -3
7 Anne Marie Ladefoged
Arne Ladefoged
Ingrid Kofoed
Bent Pedersen
  200 -9
8 Signe Thomsen
Svend Thomsen
Lise Mikkelsen
Niels Agger
650   10
9 Annie Jensen
Poul Erik Jensen
Gerda Nørgaard
Flemming Nørgaard
200   3
10 Hedvig Valsted
Kristian Valsted
Camilla Bo Krefeld
Johan Hammelev
  100 -3
11 Kirsten Barsøe
Peter Barsøe
Inger Mortensen
Hans Jørgen Mortensen
  100 -3

distrikt ej cee
bio
10.03.2002
Denne side er produceret
ved hjælp af Turneringshjælper 5.2B
(C) 1990 2002 Thorvald Aagaard