Stilling efter spil B18
Nr. Par Klub Runde Score Plac. %
12 Marie Hansen - Niels Henriksen Århus -12 87 1 60.36
3 Betty Holm - Christian Nielsen Silkeborg 12 65 2 57.74
6 Stense Farholt - Jens Kofoed OEJ/Århus 2 65 2 57.74
14 Camilla Bo Krefeld - Johan Hammelev Århus 2 45 4 55.36
19 Bente Bo Christensen - Michael Krefeld Århus 11 38 5 54.52
9 Inger Mortensen - Hans Jørgen Mortensen Grenå -2 13 6 51.55
16 Signe Thomsen - Svend Thomsen Århus -6 8 7 50.95
22 Trine Bilde - Tom Nørgaard Århus -2 8 7 50.95
11 Gerda Nørgaard - Flemming Nørgaard Grenå 12 6 9 50.71
15 Annie Jensen - Poul Erik Jensen Risten -13 6 9 50.71
18 Birte Eriksen - Uffe Poulsen Århus 1 -4 11 49.52
1 Hanne Guldager - Ole Fenger Langå 17 -8 12 49.05
10 Marlene Kirstan - Jørgen Hansen Århus -1 -9 13 48.93
4 Kirsten Barsøe - Peter Barsøe Århus -12 -12 14 48.57
17 Lise Mikkelsen - Niels Agger Århus 12 -12 14 48.57
8 Lene Thomsen - Frede Dahl Skanderborg -17 -15 16 48.21
5 Anne Marie Ladefoged - Arne Ladefoged Skanderborg 2 -37 17 45.60
7 Ingrid Kofoed - Bent Pedersen Odder 6 -39 18 45.36
21 Hedvig Valsted - Kristian Valsted Skanderborg -12 -39 18 45.36
13 Tina Gynther - Lars Peter Damgaard Belvu/Århus 13 -52 20 43.81
20 Inger Larsen - Aage Lauridsen Bellevue -2 -55 21 43.45
2 Thordis Skjernaa - Børge Nielsen Hammel -11 -61 22 42.74

Frekvenstavler

B16
V/ØV

S T 9 6 2
H K D 6 5 4
R D 5
K 5 2
  S K D 7 4
  H 9
  R 9 8 7 3
  K D B 6 3
TABLES E 5 3
H E B T 8 7 3
R 6
K K T 9
 S B 8
H 2
R E K B T 4 2
K E 8 7 4
Spil B16
Antal NS ØV Resultat
2 110   9
2 100   5
1 90   2
1   50 0
4   100 -5
1   140 -10
B17
N/-

S B 8 6 3
H E K 8
R E 8 7 3
K D 8
  S K T 9 7
  H B 7 4
  R 6 5
  K 9 7 5 2
TABLES E 5 4 2
H D 9 5 3 2
R D T
K B 4
 S D
H T 6
R K B 9 4 2
K E K T 6 3
Spil B17
Antal NS ØV Resultat
3 920   8
1 520   4
1 500   2
4 490   -3
1 460   -8
1 440   -10
B18
Ø/NS

S E K 9 7 5
H K B 4
R 4 2
K T 7 3
  S B 8
  H 8 6 3 2
  R D B 9 6 5
  K 4 2
TABLES D 3 2
H E T
R K 8 7 3
K E K 8 6
 S T 6 4
H D 9 7 5
R E T
K D B 9 5
Spil B18
Antal NS ØV Resultat
2 140   9
2 110   5
1   100 2
5   110 -4
1   200 -10

Spilresultater

B16
V/ØV

S T 9 6 2
H K D 6 5 4
R D 5
K 5 2
  S K D 7 4
  H 9
  R 9 8 7 3
  K D B 6 3
TABLES E 5 3
H E B T 8 7 3
R 6
K K T 9
 S B 8
H 2
R E K B T 4 2
K E 8 7 4
Bord NS ØV NS ØV Resultat
1 Trine Bilde
Tom Nørgaard
Camilla Bo Krefeld
Johan Hammelev
100   5
2 Gerda Nørgaard
Flemming Nørgaard
Hedvig Valsted
Kristian Valsted
  100 -5
3 Marlene Kirstan
Jørgen Hansen
Birte Eriksen
Uffe Poulsen
90   2
4 Stense Farholt
Jens Kofoed
Inger Mortensen
Hans Jørgen Mortensen
  100 -5
5 Inger Larsen
Aage Lauridsen
Anne Marie Ladefoged
Arne Ladefoged
100   5
6 Ingrid Kofoed
Bent Pedersen
Signe Thomsen
Svend Thomsen
  50 0
7 Tina Gynther
Lars Peter Damgaard
Annie Jensen
Poul Erik Jensen
110   9
8 Betty Holm
Christian Nielsen
Kirsten Barsøe
Peter Barsøe
  100 -5
9 Thordis Skjernaa
Børge Nielsen
Bente Bo Christensen
Michael Krefeld
110   9
10 Lene Thomsen
Frede Dahl
Hanne Guldager
Ole Fenger
  140 -10
11 Marie Hansen
Niels Henriksen
Lise Mikkelsen
Niels Agger
  100 -5
B17
N/-

S B 8 6 3
H E K 8
R E 8 7 3
K D 8
  S K T 9 7
  H B 7 4
  R 6 5
  K 9 7 5 2
TABLES E 5 4 2
H D 9 5 3 2
R D T
K B 4
 S D
H T 6
R K B 9 4 2
K E K T 6 3
Bord NS ØV NS ØV Resultat
1 Trine Bilde
Tom Nørgaard
Camilla Bo Krefeld
Johan Hammelev
490   -3
2 Gerda Nørgaard
Flemming Nørgaard
Hedvig Valsted
Kristian Valsted
920   8
3 Marlene Kirstan
Jørgen Hansen
Birte Eriksen
Uffe Poulsen
460   -8
4 Stense Farholt
Jens Kofoed
Inger Mortensen
Hans Jørgen Mortensen
500   2
5 Inger Larsen
Aage Lauridsen
Anne Marie Ladefoged
Arne Ladefoged
490   -3
6 Ingrid Kofoed
Bent Pedersen
Signe Thomsen
Svend Thomsen
520   4
7 Tina Gynther
Lars Peter Damgaard
Annie Jensen
Poul Erik Jensen
920   8
8 Betty Holm
Christian Nielsen
Kirsten Barsøe
Peter Barsøe
920   8
9 Thordis Skjernaa
Børge Nielsen
Bente Bo Christensen
Michael Krefeld
440   -10
10 Lene Thomsen
Frede Dahl
Hanne Guldager
Ole Fenger
490   -3
11 Marie Hansen
Niels Henriksen
Lise Mikkelsen
Niels Agger
490   -3
B18
Ø/NS

S E K 9 7 5
H K B 4
R 4 2
K T 7 3
  S B 8
  H 8 6 3 2
  R D B 9 6 5
  K 4 2
TABLES D 3 2
H E T
R K 8 7 3
K E K 8 6
 S T 6 4
H D 9 7 5
R E T
K D B 9 5
Bord NS ØV NS ØV Resultat
1 Trine Bilde
Tom Nørgaard
Camilla Bo Krefeld
Johan Hammelev
  110 -4
2 Gerda Nørgaard
Flemming Nørgaard
Hedvig Valsted
Kristian Valsted
140   9
3 Marlene Kirstan
Jørgen Hansen
Birte Eriksen
Uffe Poulsen
110   5
4 Stense Farholt
Jens Kofoed
Inger Mortensen
Hans Jørgen Mortensen
110   5
5 Inger Larsen
Aage Lauridsen
Anne Marie Ladefoged
Arne Ladefoged
  110 -4
6 Ingrid Kofoed
Bent Pedersen
Signe Thomsen
Svend Thomsen
  100 2
7 Tina Gynther
Lars Peter Damgaard
Annie Jensen
Poul Erik Jensen
  110 -4
8 Betty Holm
Christian Nielsen
Kirsten Barsøe
Peter Barsøe
140   9
9 Thordis Skjernaa
Børge Nielsen
Bente Bo Christensen
Michael Krefeld
  200 -10
10 Lene Thomsen
Frede Dahl
Hanne Guldager
Ole Fenger
  110 -4
11 Marie Hansen
Niels Henriksen
Lise Mikkelsen
Niels Agger
  110 -4

distrikt ej cee
bio
10.03.2002
Denne side er produceret
ved hjælp af Turneringshjælper 5.2B
(C) 1990 2002 Thorvald Aagaard