Stillingen efter Halvleg 12
Antal Spillede Halvlege i parentes.
Kun placering for par med mindst 6 Halvlege.
  7891011127-121 -12PLACERING
Hold 1 Udsen
1 Claus Nielsen - Birger Jonassen               14.38 ( 4)  
2 Erik Udsen - Bendt Boye 20.25 18.00 14.58 18.00 16.50 13.67 16.83 ( 6) 15.37 (10) 17
3 Henrik Knudsen - Claus Nielsen 17.83 11.83 21.58 16.92 16.58 21.67 17.74 ( 6) 17.74 ( 6) 4
Hold 2 Frank Jensen
1 Frank Jensen - Jacob Jensen 10.25 15.17 17.67 14.08 18.00 14.92 15.01 ( 6) 14.34 (10) 21
2 Jesper Pedersen - Morten U. Jensen 16.67 18.33 16.75 10.17 19.67 19.33 16.82 ( 6) 17.79 (10) **3**
Hold 3 Leif Øgård
1 Leif Øgård - Michael Mulvad 20.83 21.00 15.92 9.92 21.08 15.92 17.44 ( 6) 16.77 (10) 10
2 Thomas Kamp - Troels Husted 20.42 19.33 22.92 22.17 15.08 19.58 19.92 ( 6) 18.39 (10) **2**
Hold 4 Eskes Esser
1 Eske Groes - Magnus Groes     11.42 12.50 16.75 16.83 14.38 ( 4) 13.82 (10) 24
2 Søren Borchsenius - Pia L. Pedersen     11.00 20.17 17.08 20.33 17.15 ( 4) 16.56 (10) 11
Hold 5 Just
1 Michael Bentzon - Bjørn Haffstrøm 9.00 8.75     16.67 12.42 11.71 ( 4) 12.81 (10) 30
2 Susan Just Olesen - Anette Apitz 8.67 10.58     12.83 12.92 11.25 ( 4) 12.81 (10) 30
Hold 6 Kenneth Madsen
1 Kenneth Madsen - Kr. Stegenborg 19.42 11.67 18.50 9.83     14.85 ( 4) 16.27 (10) 12
2 Jan Griepentrog - Karsten Kristiansen               15.17 ( 6) 18
3 Jan Griepentrog - Niels V. Hartvig 13.33 14.83 19.00 17.50     16.17 ( 4) 16.17 ( 4)  
Hold 7 Karsten Nielsen
1 Kenneth Pedersen - Kim Poulsen 12.08 11.92 14.08 7.50 17.17 17.50 13.37 ( 6) 15.65 (12) 16
2 Richardt Hansen - Henrik Frydenlund               14.43 ( 6) 20
3 Karsten Nielsen - Richardt Hansen 9.25 18.17 6.67 19.92 13.33 17.08 14.07 ( 6) 14.07 ( 6) 22
Hold 8 Dan Nybo
1 Rasmus N. Nielsen - Laina Sørensen               14.00 ( 6) 23
2 Dan Nybo - Martin Christoffersen 20.33 16.92 13.25 15.92 13.25 9.50 14.86 ( 6) 14.72 (12) 19
3 Rasmus N. Nielsen - Finn Hansen 19.50 18.17 12.33 19.58     17.40 ( 4) 17.40 ( 4)  
4 Morten Eriksen - Preben VM Schmidt         12.92 13.17 13.04 ( 2) 13.04 ( 2)  
Hold 9 Ole Eckstrøm
1 Ole Eckstrøm - Henning Pedersen 9.42 18.00 15.42 13.08 14.92 14.08 14.15 ( 6) 13.31 (12) 27
2 Mikkel Rasmussen - Christian Madsen 22.00 16.42 8.08 11.83 8.92 10.25 12.92 ( 6) 13.78 (12) 25
Hold 10 Majken Johansen
1 Majken Johansen - Peter Lyon 21.08 7.92 14.00 11.50 12.00 10.67 12.86 ( 6) 13.10 (12) 29
2 Bjarni Johansen - Egil Sondum               15.79 ( 6) 15
3 Carsten Simonsen - Rolf Kjær 15.42 13.58 18.92 23.08 10.33 15.08 16.07 ( 6) 16.07 ( 6) 13
Hold 11 Norske
1 Karen Larsson - Anja Serritslew               16.90 ( 6) 6
2 Gerd Rummel - Jan Mortensen 9.00 6.75 16.58 12.67 13.50 7.75 11.04 ( 6) 12.69 (12) 32
3 Merete Norske - Arno Norske 11.50 10.92 15.92 14.58 13.42 16.33 13.78 ( 6) 13.78 ( 6) 25
Hold 12 Orht
1 Steen Orht - Poul Nabe               13.31 ( 6) 28
2 Henrik Lahrmann - Durrin Hynes               16.90 ( 6) 6
3 Steen Orht - Henrik Lahrmann 20.33 19.08 17.58 15.08 19.50 19.67 18.54 ( 6) 18.54 ( 6) **1**
4 Durrin Hynes - Ole Lindhardt 18.50 22.67 11.92 10.58 17.92 19.83 16.90 ( 6) 16.90 ( 6) 6
Hold 13 Sydhavnen All-Stars
1 Carsten Horst - Stig Hansen 14.58 21.67 12.42 19.25 15.58 9.75 15.54 ( 6) 15.94 (12) 14
2 Ole Berg - Jeppe Juhl     18.08 14.92 12.92 22.25 17.04 ( 4) 16.88 (10) 9
3 Ole Berg - Jacob Juhl 8.17 16.42         12.29 ( 2) 12.29 ( 2)  
Hold 14 Haanning
1 Leif Østergaard - Birte Refsbech               12.22 ( 6) 34
2 Holger Søe Jensen - Allan Jensen 20.42 13.58 13.42 15.42 17.08 20.25 16.69 ( 6) 17.19 (12) 5
3 Peter Spitz - Niels Hansen 6.75 12.00 14.08 17.33     12.54 ( 4) 12.54 ( 4)  
4 Henning Haanning - Peter Spitz         14.42 7.08 10.75 ( 2) 10.75 ( 2)  
Hold 15 Susan Drenge
1 Allan Kristensen - Per B. Hansen               11.50 ( 6) 36
2 Susan Vendelbak - Kim P. Sørensen               12.11 ( 6) 35
3 Henrik Møller Hansen - Hans Jørgen Friis 10.25 13.08 11.08 18.50 10.50 10.08 12.25 ( 6) 12.25 ( 6) 33
4 Susan Vendelbak - Birgit Toft 9.25 11.75 16.00 5.83 12.08 10.25 10.86 ( 6) 10.86 ( 6) 37
Hold 16 Bye


Distrikt København
Thomas Kamp / Preben Thaarup
01.12.2002
Denne side er produceret
ved hjælp af Turneringshjælper 5.2H
(C) 1990 2002 Thorvald Aagaard