Stillingen efter Halvleg 6
Antal Spillede Halvlege i parentes.
Kun placering for par med mindst 3 Halvlege.
  1234561 -6Plac.
Hold 1 Herning Bridgeklub
1 Carsten Klemmensen - Carsten Lysdahl 13.60 8.70 13.20 12.60 6.90 13.20 11.37 ( 6) 25
2 Hans Jørgen Krøjgaard - Britta Krøjgaard 9.60 15.20 16.80 18.50 1.00 12.50 12.27 ( 6) 21
Hold 2 Frederikssund
1 Henrik Kolind - Hanne Kolind 9.20 12.80 14.40 10.90 16.00 15.80 13.18 ( 6) 17
2 Bo Rasmussen - Ruth Rasmussen 11.20 9.30 19.50 13.00 14.30 16.80 14.02 ( 6) 16
Hold 3 Blaksets Bridgecenter
1 Lars Blakset - Knut Blakset 20.80 23.40 17.10 19.00 25.00 20.50 20.97 ( 6) **1**
2 Gregers Bjarnarson - Anders Hagen 18.80 13.30 9.70 24.50 22.60 14.20 17.18 ( 6) **3**
Hold 4 Klubben Næstved
1 Poul Larsen - Flemming Haag 12.80 5.60 16.50       11.63 ( 3) 24
2 Preben Boysen - Aase Sisbo 15.10 16.70 17.90   18.40 13.20 16.26 ( 5) 7
3 Bodil Haag - Flemming Haag       11.60 21.70 14.10 15.80 ( 3) 10
4 Poul Larsen - Preben Boysen       16.90     16.90 ( 1)  
Hold 5 Aakirkeby Bridgeklub
1 Peter Braid - Jørgen Sonne 10.30 16.50 13.50 12.70 16.80 6.30 12.68 ( 6) 19
2 Poul Hansen - Henrik Ibsen 10.70 14.60 12.10 16.90 9.20 9.00 12.08 ( 6) 23
Hold 6 Spar K, Esbjerg
1 Steen Winkler - John Møller Jepsen 16.00 15.90 17.00 13.00 14.70 21.80 16.40 ( 6) 6
2 Carsten Sørensen - Kjeld Sørensen 17.30 20.20 14.90 17.10 11.90 8.60 15.00 ( 6) 13
Hold 7 Brovst Bridgeklub
1 Flemming Madsen - Jes Bank 17.20 14.80 15.70 10.90 14.90 12.30 14.30 ( 6) 15
2 Kaj Christensen - Tonny Hessel 14.90 20.80 10.50 11.70 17.60 21.40 16.15 ( 6) 9
Hold 8 Nykøbing Sjælland BK
1 Sannie Kalkerup Rasmus- Ole Adamsen 9.00 13.50 15.60 17.40 16.60 17.70 14.97 ( 6) 14
2 Svend Stenhøj Jørgense- Kaj Verner Rasmussen 19.00 15.40 10.50 11.50 9.50 7.80 12.28 ( 6) 20
Hold 9 Odense BK
1 Keld Boysen - Kurt Boysen 19.70 9.50 13.00 4.30 13.60 16.80 12.82 ( 6) 18
2 Preben Mohr - Olaf Teusch 19.30 13.10 15.10 11.00 15.20 17.40 15.18 ( 6) 12
Hold 10 Roskilde Røgfri BK
1 Arne Larsen - Lene Scheibel 21.00 14.10 16.80 18.90 7.70 15.80 15.72 ( 6) 11
2 Henrik E. Sørensen - Johan Bayer 11.00 9.70 13.20 18.30 11.30 9.20 12.12 ( 6) 22
Hold 11 Mouton Odense
1 Martin Schaltz - Rico Hemberg 14.00 16.90 14.30 18.70 12.90 20.70 16.25 ( 6) 8
2 Dorthe Schaltz - Peter Schaltz 12.70 20.20 19.50 17.00 19.90 22.80 18.68 ( 6) **2**
Hold 12 Århus Bridgeklub
1 Jørgen C. Hansen - Jens Kofoed 16.40 20.40 12.90 18.20 12.80 21.10 16.97 ( 6) 4
2 Nils Mønsted - Johan Hammelev 20.40 17.20 20.30 13.00 20.10 7.80 16.47 ( 6) 5


ÅBK
Rikke
31.10.2003
Denne side er produceret
ved hjælp af Turneringshjælper 5.3.3
(C) 1990 2002 Thorvald Aagaard