Stillingen efter Halvleg 11
Antal Spillede Halvlege i parentes.
Kun placering for par med mindst 6 Halvlege.
  78910117-111 -11Plac.
Hold 1 Herning Bridgeklub
1 Carsten Klemmensen - Carsten Lysdahl 7.60 16.30 12.80 19.00 15.30 14.20 ( 5) 12.65 (11) 20
2 Hans Jørgen Krøjgaard - Britta Krøjgaard 14.20 7.80 23.20 5.20 14.40 12.96 ( 5) 12.58 (11) 21
Hold 2 Frederikssund
1 Henrik Kolind - Hanne Kolind 12.80 8.60 17.50 9.30 14.70 12.58 ( 5) 12.91 (11) 19
2 Bo Rasmussen - Ruth Rasmussen 17.90 13.10 13.70 14.00 15.60 14.86 ( 5) 14.40 (11) 13
Hold 3 Blaksets Bridgecenter
1 Lars Blakset - Knut Blakset 23.10 15.30 15.90 23.20 15.10 18.52 ( 5) 19.85 (11) **1**
2 Gregers Bjarnarson - Anders Hagen 18.30 11.70 14.70 10.70 19.10 14.90 ( 5) 16.15 (11) 8
Hold 4 Klubben Næstved
1 Poul Larsen - Flemming Haag             11.63 ( 3)  
2 Preben Boysen - Aase Sisbo             16.26 ( 5)  
3 Flemming Haag - Bodil Haag 9.80 8.20 17.20 14.20 17.40 13.36 ( 5) 14.27 ( 8) 14
4 Poul Larsen - Preben Boysen             16.90 ( 1)  
5 Keld Larsen - Poul Larsen 12.10 20.00 5.70 13.90 12.60 12.86 ( 5) 12.86 ( 5)  
Hold 5 Aakirkeby Bridgeklub
1 Peter Braid - Jørgen Sonne 6.70 13.70 10.80 20.30 15.50 13.40 ( 5) 13.01 (11) 18
2 Poul Hansen - Henrik Ibsen 11.60 20.90 20.80 15.90 8.30 15.50 ( 5) 13.64 (11) 17
Hold 6 Spar K, Esbjerg
1 Steen Winkler - John Møller Jepsen 22.20 21.00 16.30 21.40 14.90 19.16 ( 5) 17.65 (11) **2**
2 Carsten Sørensen - Kjeld Sørensen 15.80 9.30 12.40 13.30 10.90 12.34 ( 5) 13.79 (11) 16
Hold 7 Brovst Bridgeklub
1 Flemming Madsen - Jes Bank 17.30 20.30 19.00 19.10 18.60 18.86 ( 5) 16.37 (11) 6
2 Kaj Christensen - Tonny Hessel 19.20 16.70 8.60 5.20 14.20 12.78 ( 5) 14.62 (11) 12
Hold 8 Nykøbing Sjælland BK
1 Sannie Kalkerup Rasmus- Ole Adamsen 18.10 9.30 15.30 16.70 17.40 15.36 ( 5) 15.15 (11) 11
2 Svend Stenhøj Jørgense- Kaj Verner Rasmussen 12.10 4.90 14.10 7.90 12.60 10.32 ( 5) 11.39 (11) 23
Hold 9 Odense BK
1 Keld Boysen - Kurt Boysen 11.90 5.00 10.40 16.00 11.40 10.94 ( 5) 11.96 (11) 22
2 Preben Mohr - Olaf Teusch 17.90 21.20 8.00 15.80 15.80 15.74 ( 5) 15.44 (11) 9
Hold 10 Roskilde Røgfri BK
1 Arne Larsen - Lene Scheibel 12.10 23.10 7.80 17.30 14.50 14.96 ( 5) 15.37 (11) 10
2 Henrik E. Sørensen - Johan Bayer 17.20 7.80 12.00 20.60 21.70 15.86 ( 5) 13.82 (11) 15
Hold 11 Mouton Odense
1 Martin Schaltz - Rico Hemberg 17.90 18.00 21.60 23.50 15.70 19.34 ( 5) 17.65 (11) **2**
2 Peter Schaltz - Dorthe Schaltz 19.90 14.60 17.90 10.70 12.80 15.18 ( 5) 17.09 (11) 4
Hold 12 Århus Bridgeklub
1 Jørgen C. Hansen - Jens Kofoed 10.80 20.20 19.60 12.60 17.20 16.08 ( 5) 16.56 (11) 5
2 Nils Mønsted - Johan Hammelev 12.70 23.20 21.30 8.80 14.30 16.06 ( 5) 16.28 (11) 7


ÅBK
Rikke
31.10.2003
Denne side er produceret
ved hjælp af Turneringshjælper 5.3.3
(C) 1990 2002 Thorvald Aagaard